روانشناس ایرانی در استرالیا

روانشناس ایرانی در استرالیا

کشور استرالیا کوچکترین قاره ی جهان و یکی از بزرگترین کشورهای دنیا است. این کشور بین اقیانوس آرام و هند قرار در نیمکره جنوبی کره زمین واقع شده است. این کشور یک کشور مدرن است که دارای زیبایی های طبیعی و سنت و باستان و آرامش و رفاه میباشد و مانند کانادا به اصل مهاجرت وابسته است و همواره برای برون رفت از بحران کاهش جمعیت آغوش خود را به سوی مهاجرانی که به این کشور مهاجرت میکنند باز کرده است و مقصد بسیاری از مردم جهان من جمله مردم کشورمان برای مهاجرت میباشد .

مهاجرت به کشور استرالیا  مانند مهاجرت به هر کشور همواره مسائل و مشکلاتی را بهمراه دارد و افرادی که در ان کشور ساکن هستند با ان مواجه میگردند . این مشکلات وقتی که ایجاد میشود تا حدی برای افراد قابل تحمل است اما وقتی که مقدار و شدت ان زیاد شود انوقت این مسائل مشکل افرین خواهد بود .

همه ی ما تجربه این موضوع را داریم که زمانهایی از زندگی ، که حال خوبی نداریم ، ممکن است با مشکلاتی از قبیل افسردگی یا اضطراب یا وسواس  دست و پنجه نرم کنیم ، با دوست ، همکلاسی یا  همکارمان مشکل داشته باشیم ، با شریک عاطفی ما مشکلاتی داشته باشیم ، احساس کنیم که اطرافیانمان ما را بخوبی درک نمیکنند، گاهی اوقات حتی حوصله ی خودمان را هم نداریم و شاید به تنهایی از پس مشکلاتمان برنیاییم . اینجاست که حضور نفر دیگر که روانشناس است پررنگ میشود . شما با کمک روانشناس میتوانید بر خود مسلطتر باشید و با داشتن ذهنی ارام و همراهی و همفکری با روانشناس بهتر بتوانید با مسائل خود کنار بیایید و زندگی ارامی داشته باشید .

برای آگاهی از خدمات روانشناسی این مجموعه به شما عزیزان ، اینجا کلیک کنید

مشاوره ایرانیان خارج از کشور

اطلاعاتی در مورد کشور و مردم استرالیا

استرالیا کوچکترین قاره ی جهان است و یکی از بزرگترین کشورهای دنیا میباشد. در سراسر جهان این کشور به طبیعت بکر و اقتصاد پویا ودر حال پیشرفت مشهور میباشد و دانشگاههای بین المللی معروفی هم در خود دارا میباشد .
این کشور همیشه یکی از مقاصد کسانی است که قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارند و به نوعی یک چهارم جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل میدهند .
این کشور به دلیل داشتن شرایط طبیعی و جغرافیایی خاص، وجود صحراهای وسیع در مرکز ان که دارد شرایط منحصر به فردی دارد. و عمده ی جمعیت استرالیا در سواحل ان ساکن هستند .
حکومت در استرالیا
استرالیا قبلا مستعمره انگلستان بوده و به نوعی استرالیایی ها بخشی از ابادانی و صنعت خودشان را مدیون انگلستان و بریتانیا میدانند.
استرالیا از ۶ ایالت و ۲ قلمرو تشکیل شده است . ایالات آن شامل : نیوسالت ولز که مرکز آن سیدنی است . کویئنزلند که مرکز ان بریزین است . استرالیای جنوبی که مرکز آن آدلاید است . تاسمانیا که مرکز ان هوبارت است . ویکتوریا که مرکز ان ملبورن است . استرالیای غربی که مرکز ان پرت است . قلمرو سرزمین شمالی که مرکز ان داروین است و قلمرو پایتختی استرالیا که شامل شهر کانبرا و اطراف ان است میباشد.
حکومت در استرالیا
استرالیا سالها مستعمره بزرگ انگلستان بوده است و بعد از فوت ملکه در انگلستان گروههایی از افرادی که مخالف سلطنت بودند راحتتر میتوانند صدای بیشتری در رسانه ها پیدا کردند . پادشاه استرالیا در حال حاضر بالاترین مقام سلطنتی بریتانیا یعنی چارلز سوم است و جانشین پادشاه در استرالیا فرماندار کل است و او است که انتصابات داخلی را انجام میدهد و شخص اجرایی اول در استرالیا نخست وزیر ان است که با انتخابات منصب میشود و دولت خود را تشکیل میدهد .
اقتصادی زنده و بین المللی
استرالیا یک کشوری توسعه یافته است که بخاطر شرایط جغرافیایی اش شرایط کشاورزی مساعدی دارد و اقتصاد کشور متکی بر بازرگانی و کشاورزی است و محصولات اصلی ان پنبه ؛ نیشگر، غلات، و گوشت است . این کشور نرخ پاینی دارد با هدف توسعه پایادارو رقابت علمی و اقتصادی با سایر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته نیاز به افراد شاغل را خیلی مبرم میداند و بنابرین میتواند مقصد مهاجران زیادی به این کشور باشد . این کشور پنجمین صادر کننده بزرگ دنیا و بیستمین وارد کننده دنیا است . که بیشترین مراودات خود را با کشورهای جنوب غربی اسیا و هند و امریکا و انگلستان دارد.
فرهنگ استرالیا
درست است که استرالیا خودش یک قاره جدا دارد اما به علت مراوداتی که با اروپاییان داشته است شیوه ی زندگی اروپایی فرهنگ غالب استرالیایی ها شده است .
دولت این کشور برای جذابیت فرهنگ استرالیا کمک های مالی زیادی انجام داده است
زبان ملی استرالیا
کشوراسترالیا زبان رسمی مشخصی ندارد و زبان ملی آن انگلیسی استرالیایی است که از نظر گویش بین مناطق مختلف آن اختلافاتی دارند . ولی زبانهای دیگر مانند چینی و ایتالیایی نیز در بین مهاجرانی که به این کشور مهاجرت کردند نیز وجود دارد. بومیان استرالیا ا زجنوب اسیا و گینه نو هستند . و حدود سال ۱۷۸۸ مهاجرانی از اروپا وارد استرالیا شدند.
آب و هوای استرالیا
در مورد اب و هوای کشور استرالیا باید گفت که این کشور آب و هوایی چهار فصل دارد . یعنی بصورتی که میتوان در یک روز در این کشور چهار فصل را تجربه کرد .به دنبال اب و هوای خاص ان جاذبه های طبیعی منتوعی هم در سراسراسترالیا دیده میشود که میتواند برای توریستها و مهاجرینی که به این کشور سفر میکنند جذابیت های خاص خود را داشته باشد.

مشکلاتی که بعد از مهاجرت به کشور استرالیا ممکن است برای افراد ایجاد میشود

کشور استرالیا یکی از برزگترین و صنعتی ترین کشورهای جهان است که بخاطر ویژگی و شرایط خاصی که در بالا نیز به آن اشاره شد میتواند بعنوانی یکی از مقاصد مهاجرت ایرانیانی که قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را دارند میباشد . این کشور بخاطر شرایطی که برای اشتغال دارد و همانطور که در بالا نیز اشاره شد بخاطر شرایط خاص جغرافیایی و امکاناتی که بخاطر این شرایط برای این کشور فراهم است و حاصلخیزی خاک ان کشور و به دنبال آن تولید و توسعه صنعت کشاورزی و صنعتی شناخته شده است و شرایط کار و تحصیل برای کسانیکه که قصد دارند در یک کشور خارجی زندگی کنند، محیا است .
کسانیکه قصد داشته باشند که مهاجرت کنند شروع به اقدامات اولیه برای مهاجرت میکنند و کارهای قانونی را انجام میدهند، با وکیل صحبت میکنند و خلاصه تمهیدات کار خود را تا حدودی فراهم میکنند .زبان رایج در استرالیا زبان انگلیسی استرالیایی است و البته هر استانش ممکن است گویش های مخصوص خود را داشته باشند و همانطور که در بالا نیز ذکر شد زبان چینی و ایتالیایی نیز بعلت ورود مهاجران در این کشور به گوش میخورد. به هر تقدیر کسی که قصد مهاجرت دارد باید اقداماتی را انجام دهد و زبان انگلیسی خود را نیز تقویت نماید و قاعدتا باید از نظر کاری توانایی هایی که برای استرالیا جذابیت داشته باشد را هم کسب کرده باشد و در نهایت وقت رفتن فرا میرسد و تا چشم خود را باز میکند در استرالیا حضور دارد . طبیعتا در بدو ورود به یک کشور همه چیز برای انها تازگی دارد و هر چه که میبینند جذابیت است و جذابیت و هر روز لذت بیشتری از روز قبل میبرند . اما خوب این ابتدای کار است و کم کم احساس میکنند که حال و هوای روزهای اول را ندارند و این حالت شاید که به مرور بیشتر شود و کم کم احساس کند که حال خوبی ندارد و ان هیجانات و احساساتی که از مدتها قبل که در کشورش بوده و وقتی که به استرالیا وارد شده بوده را ندارد و یک فاکتور دیگری که در استرالیا مشهود است سکوت این کشور بخاطر وسعت ان است و شاید در بعضی مناطق جمعیت کم ممکن است به مرور در فرد احساس افسردگی ایجاد کند . به هر تقدیر اینجاست که دوست دارد با کسی مشورت کند . دوست ، خانواده ،…. شاید بتواند مخاطبی برای گفتگو و درد دل ما باشد اما به دلیل ملاحظاتی که مثلا نکند که خانواده را نگران کنم ، نمیخوام از مشکلاتم کسی چیزی بداند ، اصلا نمیتونه که کمکی بکنه و … و اینجاست که فکر میکند که بهتر است با یک فرد متخصص روانشناس که خارج از حوزه ی نزدیکانش صحبت کند .
روانشناسی یک علم است که با استفاده از روشهای علمی به بررسی فکر و هیجان و رفتار یک فرد میپردازد . روانشناس به مشکلات و فرایندهای روح و روان افراد میپردازد . هر انسانی دنیای درونی خود را دارد و مشکل هر کسی مختص به خود او است . یعنی با صحبت با مراجع خود و سوالاتی که میکند سعی میکند که به ریشه ی مشکلات فرد پی ببرد و شروع به درمان کند . روانشناسی مانند پزشکی نیست که با یک نسخه ی واحد را برای همه تجویز شود و حال افراد رو به بهبودی برود و نیاز است که برای هر فرد راهکار مخصوص به او داده شود .

روانشناس ایرانی یا روانشناس استرالیایی

شاید این سوال برای شما هم مطرح باشد که برای مشاوره به روانشناس ایرانی مراجعه کنید یا روانشناس استرالیایی. بررسی ها نسان میدهد مراجعینی که برای مشاوره روانشناسی با یک روانشناس ایرانی صحبت میکنند رضایت بیشتری نسبت به روانشناسان کشورهای دیگر دارند . شاید یکی از مهمترین دلایل این اثر بخشی این باشد که همه ی ما زمانیکه که میخواهیم در مورد احساساتمان و مسائل و مشکلاتی که به روح و روانمان برمیگردد با یک فردی که همزبان ما باشد صحبت کنیم . برای اینکه خیلی راحت میتوانیم احساسات خود را و ان چیزهایی که در ذهنمان است را برون ریزی کنیم و بیان کنیم . چون زمانیکه از نظر احساسی در شرایط خاصی هستیم دوست داریم که راحت مشکل خود را بیان کنیم و اون زمان دوست داریم که روان صحبت کنیم و به دنبال لغت و فهماندن منظورمان به روانشناس نباشیم . بنابرین شاید اولین و بهترین گزینه برای صحبت با یک روانشناس، گزینه ی روانشناس ایرانی باشد.
عامل مهم دیگری که باعث این اثر بخشی میشود نقش فرهنگ است . یک روانشناس برای اینکه بتواند در کار خود موفق باشد و کمک بهتری به مراجع خود بکند باید با فرهنگ ان فردی که با او صحبت میکند اشنا باشد تا بتواند مشکلات او را درست درک کند و با او درمان درستی را داشته باشد . شاید بتوانیم با یک ضرب المثل یا یک بیت شعر یا بیان یک اداب خاص مشکل خود را براحتی بیان کنند که اگر فرهنگ منطبقی نباشد با مشکل مواجه خواهند شد . بنابرین باز نگاه به سمت روانشناس ایرانی سوق پیدا میکند.
پس در نتیجه همین دو عامل زبان و فرهنگ میتواند یک رابطه ی درمانی خوب بین درمانجو و درمانگر ایجاد کند . بنابرین مراجعه به یک روانشناس ایرانی سودمند تر از یک روانشناس انگلیسی است که هموطنان ما به ان اگاهی دارند .

مزیت های مشاوره با روانشناس ایرانی در استرالیا

قاعدتا مشکلات روحی در هر جا و مکانی ممکن است به سراغ هر فردی بیاید چه فرد در کشور خودش باشد یا در کشور دیگر مثل استرالیا باشد. حالا اگر مهاجرت هم به ان اضافه شود که مزید بر علت خواهد بود. بنابرین این نیاز ایجاد میشود که با یک کارشناس صحبت شود. با توجه به مواردی که مختصر در بالا اشاره شد؛ مشاوره با روانشناس ایرانی برای فردی که در استرالیا زندگی میکند دارای سودمندی و مزیتهایی است که مواردی از ان را در زیر اشاره میکنم .

  • زمانیکه قصد دارید مشکل خود را بیان کنید میتوانید این کار را به راحتی انجام دهید برای اینکه شما با زبان مادری خود که کاملا روی ان تسلط دارید صحبت میکنید پس به راحتی زیاد مشکل خود را بیان میکنید. و در بیان مشکل خود احساس بهتری دارید. پس یکی از مهمترین مزیت ها داشتن زبان مشترک مادری است.
  • درک شدن بیشتر مسائل و مشکلاتی که یک فرد ایرانی مقیم کاناد برای یک روانشناس ایرانی بیان میکند . برای اینکه فرهنگ مشترکی بین هر دو وجود دارد. پس مزیت دیگر داشتن فرهنگ مشترک است.
  • در دسترس بودن مشاور و سهولت گفتگو با او. بعبارتی بهترین گزینه برای ایرانیانی که در خارج از ایران و در کشور استرالیا زندگی میکنند و امکان مراجعه ی حضوری به روانشناس را ندارند مهیا میگردد.
  • مقرون به صرفه بودن صحبت کردن با یک روانشناس ایرانی نسبت به یک روانشناس استرالیایی. از بعد از کرونا به نوعی همه ی کشورهای جهان با مشکلات اقتصادی مواجه شدند و کشور استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده. قاعدتا شما دوست عزیز که در استرالیا زندگی میکنید و با مشکلاتی روبرو هستید و از طرفی مسائل اقتصادی نیز باری دیگر بر دوش شما است و برای همین تمام تلاش خود را میکنید که هزینه ها را مدیریت کنید و در عین حال چون نیاز به خدمات روانشناسی دارید پس گزینه روانشناس ایرانی میتواند بهترین گزینه باشد .
  • مراجع میتواند بصورت محرمانه مسائل و مشکلات خود را به راحتی بیان کند و نگرانی از این بابت نداشته باشد که حرف او جایی درز کند و دیگران از آن خبر دار شوند .
  • بدون مراجعه ی حضوری با روانشناس صحبت کند. به اینصورت راحتی بیشتری در هنگام صحبت با روانشناس خود را دارد و میتواند بدون مشکل با او مسائل خود را درمیان بگذارد. چون گاهی اوقات وقتی افراد باید حضوری مشکل خود را درمیان بگذارند؛ بیان مشکل دشوار است. اما وقتی که غیر حضوری باشد این مشکل برطرف میشود .
  • درمانجو میتواند به راحتی حق انتخاب داشته باشد و روانشناس مناسبی را برای خود انتخاب کند .حتی اگر با یک روانشناس صحبت کرد و نتوانست ارتباط خوبی برقرار کند یا به هر دلیلی از مشاوره راضی نبود میتواند به راحتی درمانگرخود را تغییر دهد و روانشناس دیگری مشاوره داشته باشد.
  • اثر بخشی درمان انلاین و غیر حضوری . با شروع کرونا یک روش جدیدی در همه ی کشورها به راه افتاد و آن روش آنلاین بود. این روش در همه ی حوزه ها از قبیل درمان جای خود را باز کرد و خوشبختانه بعد از گذشت ۴ سال جای خود را در زمینه بهداشت روان نیز بخوبی باز کرده و تحقیقات نشان میدهد که این روش اثر بخشی بالایی دارد و افراد میتوانند به راحتی به روانشناس دسترسی پیدا کنند و مسائل و مشکلات خود را درمیان بگذارند .

ویژگی های یک روانشناس خوب برای مشاوره در استرالیا

پیدا کردن یک روانشناس خوب یکی از مواردی که برای هر کسی مهم است . چرا که وقتی که میخواهیم در مورد مسائل شخصی خود صحبت کنیم خیلی مهم است که فرد متخصص و معتمدی را پیدا کنید. پس سوالی که مطرح میشود این است که یک  روانشناس خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد که شما بتوانید او را انتخاب کنید . در اینجا میخواهم چند ویژگی را برای شما بیان کنم.

داشتن مجوز برای کار درمان 

امروزه با توجه به گسترش Net work ها و شبکه های اجتماعی و عدم توانایی کنترل روی صحت و سقم اطلاعاتی که بیان میکنند پیدا کردن یک فردی که واقعا شرایط و اجازه این کار را داشته باشد دشوار است . بنابرین یکی از سهل الوصول ترین راهها برای برطرف کردن این مشکل پیدا کردن روانشناسانی است که دارای مجوز رسمی از سازمانهای ذیربط هستند میباشد واین میتواند به مراجعین کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشند.

داشتن دانش و تجربه 

برای پیدا کردن یک روانشناس خوب بهتر است که قبل از اینکه با یک مشاور صحبت کنید یک بررسی در مورد ایشان داشته باشید . برای اینکار میتوانید رزومه ی ایشان را مطالعه بفرمایید یا نظرات کاربران ایشان را مطالعه بفرمایید . اینکار به شما کمک میکند تا در انتخاب خود بهتر تصمیم گیری بفرمایید .

داشتن اطلاعات به روز 

روانشناسی هم مانند هر رشته ی دیگری در حال به روز رسانی است و هر روز اطلاعات علمی و یافته های علمی و تکنیکهای جدیدتری برای درمان میاید ویک روانشناس خوب کسی استکه خود را با این اطلاعات وفق دهد و اطلاعات خود را به روز رسانی کند و دوره های مختلف را در این خصوص دیده باشد که شما دوست گرامی با ملاحظه ی گو اهینامه ها و دوره های گذرانده شده میتوانید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید .

داشتن حس همدلی 

وقتی که شما با یک روانشاس صحبت میکنید اگر که روانشناس شما از بالا به پایین به شما نگاه کند و خوب شما را درک نکند حس خوبی به شما دست نخواهد داد . یکی از ویژگی های یک روانشناس خوب داشتن حس همدلی بالا است و اینکه شما فکر کنید که روانشناس شما چقدر خوب احساسات شما را درک میکند و شما چه حال خوبی پیدا میکنید وقتی که فردی با شما همدلی درست داشته باشد.

نداشتن قضاوت 

قضاوت یعنی برچسب زدن ، یعنی در مورد رفتار یا افکار یا احساسات شما اظهار نظر کردن بدون اینکه همه چیز را در مورد شما بدانند . قاعدتا این به شما حس خوبی نخواهد داد . بنابرین یکی از ویژگی های مهم یک روانشناس عدم قضاوت است و شما را همانطور که هستید ببیند. و شما و مسائلتان را از دید شما نگاه کند.

دارا بودن مهارت های حرفه ای 

یکی از خصوصیات یک روانشناس خوب علاوه بر بالا بودن دانش تخصصی ، داشتن مهارتهای تخصصی میباشد. مهارتهایی از قبیل گوش دادن فعال وموثر . اینکه وقتی مراجع صحبت میکند درمانگر خوب به صحبتهای او گوش دهد و در زمانهای مناسب بازخورد درست بدهد بصورتی که کسی که برای کمک به روانشناس مراجعه کرده احساس کند درمانگر او بخوبی او را میشنود و میبیند و این باعث میشود که رابطه ی درمانی درستی بین آنها شکل بگیرد. وقتی رابطه ی درمانی به درستی تشکیل شد انوقت مراحل کار بهتر پیش خواهد رفت چرا که درمانجو از درمانگر خود حس خوبی دریافت میکند و در نتیجه روند کار بهتر خواهد بود.

مهارتهای بین فردی بالا 

یک روانشناس باید مهارتهای ارتباطی و بین فردی بالایی داشته باشد . روانشناس با داشتن روی گشاده و رفتار مناسب و شنوندگی فعال و موثر و بازخوردهای مناسب و صدای ارامش دهند میتواند رابطه ی خوبی بین خود و مراجع برقرار کند و این رابطه ی خوب میتواند به بهبود روند درمان نیزکمک کند .

امانت داری 

یکی دیگر از ویژگی های کی روانشناس خوب داشتن امانت داری است . در حقیقت یکی از خصوصیات اخلاق حرفه ای در روانشناسی داشتن امانت داری است . یعنی هر انچه که بین درمانگر و درمانجو رد و بدل میشود در همانجا باقی خواهد ماندو فقط طبق اخلاق حرفه ای زمانی این اصل شکسته میشود که فرد قصد اسیب رساندن به خود یا دیگری را داشته باشد و در غیر اینصورت تمام انچه که بین انها بیان میشود در همانجا خواهد ماند .

روانشناسان ایرانی در استرالیا در چه حوزه هایی مشاوره میدهند؟

یک روانشناس ایرانی در استرالیا در حوزه های مختلفی در کنار شما خواهد بود. افراد دارای مشکلات زیادی هستند و قاعدتا در حوزه های مختلفی هم نیاز به مشاوره خواهند داشت. خدماتی که یک روانشناس میتواند ارائه دهد در حوزه های متعددی است که به مواردی از ان در ذیل اشاره میکنیم .

مشاوره استرس 

مهاجرت  و نقل مکان به کشور دیگر به خودی خود با استرس های زیادی همراه است . اینکه در یک کشور جدید چه کاری باید انجام داد ،اینکه چه مشکلاتی در پیش روی ا نها خواهد بود ، اینکه در کجا سکنی میگیرد ، شرایط به چه صورت خواهد بود و موارد دیگر از این دست مشکلات است .  این مشکلات برای ابتدای کار است و بعد از اینکه در ان کشور مستقر شد نیز مشکلات دیگری خواهد داشت که این خود نیز برای فرد استرس های زیادی را بهمراه خواهد داشت .

قاعدتا ما ادمها تا یک جایی میتوانیم استرس های خود را مدیریت کنیم . اما وقتیکه مقدار و شدت انها زیاد شود کنترل از دست ما خارج میشود وانجاست که نیاز پیدا میکنیم که با یک روانشناس در مورد استرسهای خود صحبت کنیم . اگر می خواهید در خصوص درمان استرس بدانید کلیک کنید

مشاوره افسردگی 

استرس میتواند افسردگی را نیز به همراه داشته باشد . از طرفی تنهایی و انزوا ، نبودن ارتباطات اجتماعی قوی ، بلد نبودن و مسلط نبودن به زبان ان کشور ونبودن در کنار خانواده و نداشتن دوستان نزدیک و  … میتواند شرایط افسردگی را برای فرد بهمراه داشته باشد و و فرد احساس بدی را تجربه کند . مثلا اینکه احساس کند که دیگر از چیزی لذت نمیبرد یا از کارهایی که قبلا لذت میبره دیگر لذت نمیبرد و احساس غم زیادی را تجربه میکند یا احساسات دیگری مانند گریه کردن و در خود بودن و …  در نتیجه بعد از مدتی متوجه میشود که عملکرد زندگی او کاهش پیدا کرده و برون رفت از این شرایط برایش دشوار است . بنابرین برای برون رفت از این شرایط نیاز دارد که با یک روانشناس صحبت کند تا با کمک او بتواند به شرایط عادی زندگی برگردد.

اگر میخواهید در خصوص درمان افسردگی بدانید کلیک کنید

مشاوره فردی 

گاهی اوقات مشکلات در حد حاد نیستند و ما احساس میکنیم که در روابط با همکاران و دوستانمان مشکل داریم . نمیتوانیم از حقوق خود به درستی دفاع کنیم ، اعتماد به نفس کافی نداریم ، برای پیشرفت تحصیلی یا شغلی نیاز داریم که با کسی مشورت کنیم و یا احساس میکنیم که مهارت کافی برای برقرای ارتباط با دیگران را نداریم . احساس میکنیم حال خودمان با خودمان خوب نیست و یا برداشتمان این است که کاری از دستمان برنمی اید و مواردی از این قبیل فرد را به این سمت سوق میدهد که مشورت با یک متخصص روانشناس سودمند خواهد بود . مشاوره با روانشناس ایرانی در زمینه مشاوره فردی به شما کمک میکند که زندگی هدفمند تر و بهتری داشته باشید.

زوج درمانی 

خیلی از دوستانیکه مهاجرت میکنند باتفاق اعضای خانواده مهاجرت میکنند . وقتی وارد یک کشور جدید میشوند در ظاهر باید خودشان را با فرهنگ ان جامعه هماهنگ کنند و این هماهنگی برای فردی که سالها با فرهنگ خودش رشد کرده مشکلاتی را ایجاد میکند و وقتی  که فرد با خانواده مهاجرت میکند این مشکلات ممکن است در تک تک اعضای خانواده پیش بیاید و یکی از اساسی ترین اعضای خانواده که زن و شوهر هستند میتواند مشکلات اساسی ایجاد کند. مثلا احساس میکنند که دیگر همسرشان مانند قبل نیست و رفتارهایی انجام میدهد که برا ی طرف مقابل خوشایند نیست و این میشود یک کابوس جدید که نکند … و این موضوعات باعث بهم ریختن ارامش فرد و اعضای خانواده و شروع مشاجرات و مشکلات عدیده ای میشود . بنابرین نیاز ست که در مورد مشکلاتشان بایک روانشاس صحبت کنند تا شالوده ی زندگی از هم نپاشد . روانشناس ایرانی بهترین گزینه برای مشورت کردن در زمینه مشکلات زوجی است .

مشاوره خانواده 

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ممکن است اعضای خانواده در هر جایی که باشند با مشکلاتی مواجه شوند و با  مهاجرت شاید مشکلات بیشتر شود یا جنس ان متفاوت باشد . مثلا در مورد نوع روابطشان با دیگران یا با خودشان یا با فرزندان و حتی با خانواده هایشان هر چند که از هم دیگر دور باشند . بنابرین ممکن است برای رفع این مشکلات نیاز به مشورت با یک روانشناس را داشته باشند و بهتر است این مشورت با یک روانشناس ایرانی باشد تا راحتتر بتوانند در خصوص مشکلات خود صحبت کنند چرا که هم زبان مشترک دارند و هم خیلی از مشکلات خانوادگی به بافت فرهنگی ان جامعه ای که دران بزرگ شدیم برمیگردد . بنابرین روانشناسی که با بافت فرهنگی و زبان مشترک مراجعین همسو باشد خیلی کمک کننده تر خواهد بود .

مشاوره ازدواج و رابطه 

مشاوره ازدواج و رابطه برای هر فردی ممکن ست بوجود بیاید . گاهی اوقات فردی که مهاجرت میکند میخواهد با یک همزبان و هموطن خود ان کشور ازدواج کند یا با او وارد رابطه میشود و دراین خصوص نیاز به مشاوره دارند که ایا برای هم دیگر گزینه ی مناسبی خواهند بود یا خیر  .یا وارد رابطه شدند و به مشکل برخورد کردند در اینصورت نیز نیاز دارند در خصوص مشکلاتشان با مشاور صحبت کنند تا بتوانند برای بهبود رابطه یا تصمیم گیری در مورد ادامه رابطه از نظر یک متخصص هم جویا شوند . روانشناس ایرانی گزینه ی مناسبی برای این مشورت است .

اگر مایلیددرخصوص لزوم درمان مشاوره ازدواج بدانید کلیک کنید

مشاوره کودک و نوجوان

ممکن است افرادی که  مهاجرت میکنند دارای فرزند باشند و خوب ممکن است همین موضوع مشکلاتی برای انها ایجاد کند . یعنی کودک یا نوجوانی که وارد یک کشور جدید میشود دچار مشکلاتی شود که نتواند خود را به درستی با شرایط جدید وفق دهد . مثلا ممکن است باعث افسردگی در کودک یا نوجوان بشود چون دوستان خود را از دست داده و با همکلاسی ها و هم محله ای های خود به راحتی نمیتواند ارتباط برقرار کند یا دچار افت تحصیلی میشود . یا درگیر مشروب و الکل یا مواد دیگر میشود و یا ممکن است مشکلات ارتباطی با دوستان هم جنس یا جنس مخالف خود را داشته باشند و یا موضوعات دیگر که این موضوعات خانواده ها را نگران میکند و این نگرانی ارامش خانواده را بهم میریزد و نیاز دارند که با یک روانشناس صحبت کنند تا کمک بگیرند و روانشناس ایرانی میتواند راهکار مناسبی باشد چون همانطور که بیان شد از انجایی که زبان مشترک و فرهنگ مشترک بین درمانگر و درمانجو وجود دارد بنابرین در بیان مشکل و دریافت راهکار میتواند اثر بخشی بیشتری داشته باشد .

مشاوره مهاجرت

علاوه  بر تمام مواردیکه به ان اشاره شد که افراد میتوانند مشکلاتی در حوزه های فردی و رابطه ای و شغل و عملکرد داشته باشند، خود مهاجرت میتواند استرس هایی را به فرد تحیمل کند که این میتواند روی برنامه ریزی برای زندگی شان و مدیریت امور زندگی شان اثر گذار باشد . که در اینجا نقش یک روانشانس و مشاور میتواند پررنگ خود را نشان دهد تا بتواند کمک کننده و تسهیل گر باشد . مثلا اینکه اگر در کشور کانادا هستید و نمیدانیدکه چطور باید اقدام کنید و از چه مکانها و امکاناتی میتوانید استفاده کنید . یا اگر میخواهید ادامه تحصیل بدهید، به دنبال شغلی هستید یا شاغل هستید اما نمیدانید که چطور باید از حقوق خود دفاع کنید میتوانید از همراهی و کمک ما استفاده کنید و مشاورین ما میتوانند در این خصوص برای شما سودمند باشند .

روانشناسی آنلاین برای ایرانیان مقیم استرالیا

شاید باید اینطور بیان کرد که گاهی اوقات به دلایلی که در بالا بیان کردیم امکان مراجعه ی حضوری و دریافت خدمات رواندرمانی و روانشناسی میسر نباشد. و این سوال برای شما پیش بیاید که آیا روانشناسان انلاین میتوانند به اندازه مراجعه ی حضوری کمک کننده باشند و اثر بخشی داشته باشد؟ جواب این سوال مثبت است. روانشناسان انلاین بیشتر همان روانشناسانی هستند که بصورت حضوری به انها مراجعه میکنید و خدمات دریافت مینمایید. در خدمات حضوری بصورت رودرو با درمانگر خود صحبت خواهیدکرد و در مشاوره انلاین به شیوهای مختلف مانند تماس تصویری یا صوتی و در مواقعی بسته به نوع مشکل میتوان بصورت نوشتاری و چت نیز مشاوره دریافت نمایید .

البته همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردم یکی از نکاتی که باید مد نظر داشته باشید این است که آیا آن فرد دارای مجوز کار و صلاحیت کافی است یا خیر که در این خصوص کاملا مطالبی بیان شد که پیشنهاد میکنم به عنوان ویژگی های یک روانشناس خوب در ترکیه مراجعه بفرمایید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

آیا مشاوره آنلاین برای ایرانیان مقیم استرالیا مناسب است؟

قطعا ایرانیان مقیم استرالیا نیز مانند همه ی افراد ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که این مشکلات میتواند فردی یا ارتباطی یا بصورت بیماری باشد و در نتیجه نیاز است که در این خصوص با فردی مشورت کنند. به همان دلایلی که در بالا اشاره شد مثلا همزبانی و درک مشکلات فرد، مسئله هزینه، پیداکردن یک روانشناس متخصص و … که بیان شد، نیاز است با متخصص روانشناس صحبت کنند و خب بعد مسافت و نداشتن دسترسی حضوری باعث میشود که گزینه انلاین انتخاب شود تا بتوانند در حداقل زمان و فارغ از بعد مسافت و هزینه ی کمتر با روانشناس صحبت کنند و مشکلات خود را با ایشان درمیان بگذارند. قطعا بعد از صحبت با روانشناس و پیگیری درمان تا حصول نتیجه اثر بخشی بالایی به ارمغان خواهد آورد .
و مورد دیگری که حائز اهمیت است این است که چنانچه بعد از یک یا چند جلسه از درمان احساس کردید که نتوانستید با درمانگر خود ارتباط خوبی برقرار کنید یا با شیوه ی کاری ایشان موافق نبودید و ارتباط برقرار نکردید به راحتی میتوانید درمانگر خود را تغییر دهید .

جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین به چه صورت است ؟

جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین به اینصورت اتفاق میافتد که ابتدا هر فردی که نیاز به مشاوره روانشناسی داشته باشد با جستجوکردن در اینترنت و با مد نظر قراردادن موضوع خود روانشناس مناسبی را پیدا میکند و با شمارهایی که برای ارتباط گذاشته اند ارتباط برقرار مینمایند و قاعدتا بعد از اگاه شدن از شرایط مشاوره زمانی مشخص میشود و راههای ارتباطی رد و بدل میشود و در زمان مشخص کسی که میخواهد مشاوره دریافت کند تماس برقرار میکند .
روال جلسات مشاوره انلاین مانند جلسات حضوری است . یعنی ابتدا روانشناس و بعد مراجع اطلاعات مختصری به همدیگر ارائه میدهندو بعد مراجع با بیان مشکل خود؛ شروع کار درمان را آغاز میشود و بعد از بیان مشکل وبررسی مسائل و مشکلات فرد و دریافت اطلاعات و رد و بدل کردن انها با مراجع به یک موضوع واحد دست پیدا میکنند و در ان موضوع با همدیگر توافق میکنند و کار درمان شروع میشود .
بسته به سبک درمانی درمانگر و مشکل مراجع درمانگر شیوه ی درمانی خود را به مراجع معرفی میکند و روال کار طبق پروتکلهای هر تکنیک پیش میرود تا مراجع به نتیجه ی مطلوب برسد. قاعدتا زمان جلسات درمان مانند جلسات حضوری بین ۴۵-۵۰ دقیقه است و عموما جلسات بصورت هفته ای یکبار برگزار میگردد مگر در شرایطی که نیاز است این ملاقات ها به دو جلسه در هفته نیز افزایش پیدا کند و در هر جلسه مروری بر جلسات قبل و پیگیری وضعیت روحی و خلقی مراجع صورت میگیرید و این روند ادامه پیدا میکند تا مراجع از بهبود حال خود رضایت پیدا میکند و بعد از درمان این جلسات میتواند با فاصله ادامه پیدا کند .

بهترین شیوه برای پیدا کردن روانشناس ایرانی در استرالیا

اگر به دنبال یک روانشناس ایرانی هستید و در حال حاضر در یکی از شهرهای استرالیا از قبیل گلدکوست، آدلاید، ملبورن، کانبرا، نیوکاسل، سان شاین کوست و کنز یا هر شهر دیگری زندگی میکنید، فقط لازم است که پای سیستم کامپیوتر خود بنشینید و یک سرچ کوتاه بکنید و جمله ی روانشناس ایرانی در کشور استرالیا را جستجو کنید تا بتوانید با توجه به مطالبی که عنوان شد یک روانشناس متخصص و متبحر را پیدا کنید و با گوشی همراه خود بصورت انلاین با او در ارتباط باشید. فارغ از اینکه شما در کجای هلند هستید و زندگی میکنید؛ میتوانید با روانشناسان ایرانی در ارتباط باشید و از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید. همکاران ما نیز در کنار سایر روانشناسان مفتخرند تا با ارائه خدمات روانشناسی در کنار شما باشند و هر زمانی که نیاز به مشاوره داشتید با ما در ارتباط باشید.
شعار همیشگی ما ” هستیم انجا که کسی نیست .”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا