درمان اضطراب

درمان اضطراب

ممکن است شما در زندگی روزانه مضطرب بوده باشید و نیاز به دکتر مشاور برای درمان اضطراب داشته باشید. در اینصورت پیشنهاد ما استفاده از خدمات روانشناسی خانم دکتر امیرنجات می باشد.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با خانم دکتر امیرنجات در واتسآپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید.

 

درمان اضطراب
درمان اضطراب

کاتی برای زندگی با اضطراب
اگر بطور منظم با اضطراب مقابله کنید ، دارو نباید تنها درمانی باشد.

برای آرام کردن ذهن و کاهش استرس ، سعی کنید این نکات مربوط به مراقبت از خود را در برنامه روزمره خود قرار دهید:

بدن خود را حرکت دهید. ورزش بخش مهمی از سلامت جسمی – و روحی است. این می تواند احساس اضطراب شما را کاهش دهد و احساس بهزیستی شما را تقویت کند. هفته ای سه تا پنج جلسه ۳۰ دقیقه تمرین کنید. حتما تمریناتی را که از آنها لذت می برید انتخاب کنید تا منتظر آنها باشید.

به خواب توجه کنید. کیفیت و کمیت هم برای خواب خوب مهم است. پزشکان به طور متوسط ​​۸ ساعت خواب شبانه توصیه می کنند. اگر اضطراب خوابیدن را برای شما سخت کرده است ، روال عادی ایجاد کنید تا به شما در گرفتن ZZZ هایتان کمک کند:

ادامه خواندن زیر
ممکنه خوشت بیاد
قبل از ضربه زدن به یونجه ، صفحه را پشت سر بگذارید.
سعی کنید به یک برنامه بروید.
مطمئن باشید که تختخواب شما راحت است.
دمای اتاق خود را در سمت خنک نگه دارید.
کافئین و الکل را راحت کنید. هر دو کافئین ، که یک “بالایی” است و الکل ، “پایین آورنده” است ، می تواند باعث اضطراب شود تا بیش از حد کاهش یابد. اگر می توانید از آنها کوتاه کنید یا از آنها جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید ، قهوه و سودا تنها چیزهای کافئین نیستند. همچنین می تواند در موارد زیر ظاهر شود:

قرصهای رژیمی
برخی داروهای سردرد
شکلات
چای
زمان نگرانی خود را برنامه ریزی کنید. ممکن است برنامه ریزی برای نگرانی به عقب به نظر برسد ، اما پزشکان در واقع توصیه می کنند که یک زمان را برای فکر کردن در مورد ترس خود انتخاب کنید. ۳۰ دقیقه وقت بگذارید تا مشخص کنید چه چیزی شما را آزار می دهد و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید. “جلسه نگرانی” خود را هر روز در همان زمان انجام دهید. روی “چه-اگر” نپرداخت. “بر آنچه که واقعاً شما را مضطرب می کند ، متمرکز شوید.

نفس عمیق بکش این پیامی را به مغز شما می فرستد که خوب هستید. این به آرامش ذهن و بدن شما کمک می کند. برای به دست آوردن بیشترین استفاده از آن ، روی یک سطح صاف دراز بکشید و یک دست را روی شکم خود و دیگری از آن را روی سینه خود قرار دهید. یک نفس آرام بکشید. مطمئن شوید که شکم شما را به اندازه کافی پر کرده است که می توانید احساس کمی افزایش یابد. آن را برای یک ثانیه نگه دارید ، سپس به آرامی بگذارید آن را خارج کنید.

نکاتی برای زندگی با اضطراب
رئیس افکار خود باشید. سعی کنید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید. خود را با نگرانی روبرو کنید. هرچه این کار را در ذهن خود انجام دهید ، برخورد با آن آسانتر خواهد بود.

عضلات تنش را مرتب کنید. آنها را با این تمرین ساده آرام کنید: یک گروه عضلانی را انتخاب کنید ، آن را برای چند ثانیه محکم کنید و بعد بگذارید. به طور هم زمان روی یک بخش متمرکز شوید و در تمام بدن خود کار کنید. به این حالت گاهی اوقات آرامش عضلانی پیشرونده گفته می شود.

ادامه خواندن زیر
ممکنه خوشت بیاد

در انجمن خود راهنمایی کنید. وقت خود را صرف انجام کارهای خوب برای دیگران کنید. این می تواند به شما کمک کند تا از سر خود خارج شوید. داوطلب شوید یا کارهای دیگری را در انجمن خود انجام دهید. نه تنها پس انداز خوبی خواهد داشت ، بلکه اتصالاتی را برقرار خواهید کرد که می تواند یک سیستم پشتیبانی نیز برای شما باشد.

به دنبال محرکها باشید. به زمانها و مکانهایی فکر کنید که متوجه شدید اضطراب دارید. در صورت لزوم آنها را بنویسید. به دنبال الگوهای باشید و به روش هایی کار کنید که می توانید با احساس هراس و نگرانی از آن جلوگیری کنید یا با آن روبرو شوید. اگر دلایل اضطراب خود را می دانید ، می تواند به شما کمک کند نگرانی های خود را در چشم انداز قرار دهید. دفعه بعد ، وقتی تأثیر شما را بگذارد ، آمادگی بهتری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.