خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

روانشناس ایرانی در اشتوتگارت

روانشناس ایرانی در اشتوتگارت

شما ممکن است در اشتوتگارت  زندگی کنید و به یک روانشناس ایرانی در اشتوتگارت  احتیاج دارید. در این صورت می توانید برای مشاوره ویدیویی با دکتر مهسا کاشفی زاده تماس بگیرید.

دکتر مهسا کاشفی زاده عضو سازمان روانشناسی ، عضو انجمن روانشناسی ایران ، عضو خانه روانشناسان و معاونان مشاور است.

برای مشاوره با دکتر مهسا کاشفی زاده با واتس اپ شماره ۰۹۱۲۱۴۳۳۴۳۸  تماس بگیرید و یک مشاوره ویدیویی دریافت کنید.

روانشناس ایرانی در اشتوتگارت
روانشناس ایرانی در اشتوتگارت

 

آشنایی با شغل روانشناس
اگر دوست دارید بدانید که چگونه و چرا دیگران رفتار می کنند و دوست دارید در مقابله با چالش های خود به آنها کمک کنید ، کار روانشناسی برای شما است.

روانشناسی علم مطالعه رفتار و فرآیندهای ذهن ذهن یک موجود زنده به ویژه یک انسان براساس روشهای علمی است. از آنجا که اندیشه بشری اساس هر اقدام و فعالیت امروز است ، شناختن و معالجه موضوعات و مشکلات مرتبط با آن بسیار مهم و ضروری است. وظیفه اصلی این کار مسئولیت روانشناسان است.

روانشناس شخصی است که به طور حرفه ای رفتار ، شخصیت ، روابط بین فردی ، یادگیری و انگیزه را در انسان بررسی می کند. از یک سو ، روانشناس رابطه بین عملکرد مغز و رفتار را بررسی می کند و از طرف دیگر رابطه محیط و رفتار را بررسی می کند. این روانشناس رفتارهای افراد ، انگیزه ها ، افکار و احساسات افراد را بررسی کرده و به آنها کمک می کند تا مشکلات خود را کنترل و غلبه کنند.

روانشناسی نیاز به صداقت و صراحت دارد. همچنین به مهارت های ارتباطی خوبی و شنونده خوب نیز نیاز دارد. یک روانشناس علاوه بر داشتن دانش ، باید بتواند به درستی و دور از هرگونه قضاوت را بفهمد. مشتری باید بتواند به راحتی و به دور از هرگونه فشار و نگرانی به روانشناس اعتماد کند و مشکلات خود را با وی در میان بگذارد. در حقیقت ، یک روانشناس نیز یک انسان شناس و جامعه شناس خوب است.
ا
کار و ساعات کاری روانشناس بسته به نوع تخصص و نوع کارهایی که انجام می دهد متفاوت است. روانشناسی که در سازمانها و شرکت هایی مانند آموزش ، رفاه و … به کار می رود ، مطابق با ساعات کاری استاندارد کار می کند. اما ساعات کار برای یک روانشناس که به طور مستقل و شخصاً کار می کند متفاوت است.

آنچه در زیر می خوانید ، اطلاعات کامل در مورد وظایف روانشناس ، توانایی و مهارت های مورد نیاز روانشناس ، آموزش لازم برای ورود به شغل روانشناسی ، بازار کار و فرصت های شغلی روانشناختی ، درآمد روانشناس و برخی روانشناسان مشهور است.

وظایف روانشناس
روانشناس آموزشی – کمک به کودکان ، نوجوانان و جوانان برای غلبه بر مشکلات روحی و روانی خود و در نتیجه پیشرفت در این مناطق.
روانشناس شغلی (یا روانشناس سازمانی) – به شرکتها و سازمانها کمک می کند تا عملکرد را بهبود بخشند و رضایت شغلی کارمندان را افزایش دهند
روانشناس بهداشت – ارتقاء رفتار و نگرش سالم و کمک به بیماران و خانواده های آنها برای غلبه بر بیماری
روانشناس مشاوره – به افراد کمک می کند تا مشکلات و تصمیمات خود را حل کنند ، خصوصاً در زمان های استرس زا در زندگی
روانشناس جرم شناسی – استفاده از تئوری های روانشناختی برای شناسایی جرایم ، بازسازی و بهبود مجرمان
روانشناس بالینی – کمک به مشتریانی که در شرایط سختی مانند اضطراب ، اضطراب ، افسردگی و بیماری روانی قرار دارند.
روانشناس ورزشی – همکاری با افراد ، تیم ها و سازمان ها برای بهبود انگیزه و عملکرد در مربیگری ، تمرین و رقابت و همچنین ارتقاء مشارکت ورزشی به طور کلی.
مهارت ها و توانایی های روانشناختی مورد نیاز
مردم را دوست داشته و به آنها کمک کنید تا مشکلاتشان را حل کنند
انعطاف پذیری
صداقت
امین و محرم اسرار است
مهارت های ارتباطی عالی و گوش دادن خوب
مهارت تصمیم گیری و حل مسئله در سطح خوبی
رویکردی دقیق ، منطقی و روشمند
آموزش لازم برای ورود به حرفه روانشناسی
دانشجویان مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته روانشناسی (مشمول دو مدرک تحصیلی غیر محور) می توانند وارد این حرفه شوند.

آینده شغلی ، بازار کار و فرصت های شغلی روانشناسان
بسته به تخصص شما ، روانشناس می تواند در بیمارستان ها ، مدارس ، زندان ها ، مراکز توانبخشی ، مهدکودک ها ، مراکز مشاوره ، واحدهای پژوهشی دانشگاهی ، برخی شرکت ها و سازمان ها یا کلوپ های ورزشی فعالیت کند. این روانشناس می تواند با اخذ مجوز لازم از اداره بهزیستی ، از مهد کودک و مهد کودک درخواست کند. او همچنین می تواند به طور مستقل فعالیت کند و یک مرکز خدمات روانشناسی یا مشاوره با حداقل مدرک کارشناسی ارشد ، تجربه و سرمایه و سایر شرایط لازم را راه اندازی کند.

برخی از مباحثی که روانشناسان بیان می کنند عبارتند از:

بیشتر روانشناسان بر لزوم تجربه در کنار علم در این شغل تأکید می کنند و آن را عامل اصلی موفقیت آنها می دانند.
تصور غلط در بین افراد در مورد مراجعه به روانشناس هنگام بروز مشکلات روانی وجود دارد (در سالهای اخیر خیلی بهبود یافته است ، اما هنوز هم باید فرهنگ سازی شوند.)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.