مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده در تهران

ممکن است شما ساکن  تهران  باشید و به علت مشکلات خانوادگی نیاز به مشاوره خانواده با یک روانشناس متخصص و متبحر  داشته باشید. در اینصورت می توانید با از طریق واتساپ ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷  با استاد فرهیخته خانم امیرجات تماس داشته باشید و مشاوره روانشناسی خانواده  با بهترین متخصص در این حوزه داشته باشید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ یا ۰۲۱۸۸۳۷۴۱۱۲تماس بگیرید

ایشان متولد تهران، روانشناس، روان درمانگر، متخصص زوج درمانی، مشاور ازدواج و خانواده با رویکرد شناختی و معنوی میباشند.

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده

تهران شهری از اقوام متنوع است ، اما جمعیت خارجی آن کم است. به عنوان بزرگترین شهر فارسی زبان جهان ، اکثریت جمعیت تهران را ایرانیان تشکیل می دهند که بیشتر جمعیت آن رسما مسلمان و شیعه دوازده نفر هستند. سایر جوامع مذهبی در تهران شامل بهائیان ، زرتشتیان ، مسیحیان و یهودیان است. تخلفاتی از قبیل نقض حقوق کودکان و زنان از جمله معضلات موجود در این شهر است.

تاریخچه زندگی در تهران به دوره نوسنگی باز می گردد و کاوش های باستان شناسی در تهران منجر به کشف اسکلت های انسانی پنج ساله و ابزار سنگی شده است. در اوایل قرن هفتم با تخریب شهر ری و مهاجرت مردم آن به تهران ، دانش تجارت ، ساخت و ساز و تابعیت مردم ری به تهران منتقل شد و پیشرفت آن را رقم زد. در دوره صفویه ، تهران از اهمیت بالایی برخوردار بود ، اما سرچشمه سعادت و سعادت سرمایه آن بود. بنیانگذار سلسله قاجار ، آقام محمدخان قاجار که سرانجام پس از تلاش مکرر برای فتح تهران موفق به فتح تهران شد ، پس از سالها جنگ با سلسله زند و سلطنت طلبان تهران را پایتخت اعلام کرد. تبدیل تهران از یک شهر معمولی به پایتخت مدرن از زمان پهلوی آغاز شد. در دوره پهلوی ، امور ایالتی در پایتخت متمرکز بود و تعداد کارمندان دولت در شهر به سرعت افزایش یافت. در این دوره ، شهر تهران علاوه بر وظایف سیاسی و تجاری ، وظایف اداری را نیز پذیرفت. با انقلاب و آغاز جنگ ایران و عراق ، نزدیک به یک دهه در تهران تحولی حاصل نشد. پس از این دوره ، توسعه پایتخت ایران ادامه یافت و تهران به مرکز پذیرش جمعیت در ایران تبدیل شد.

تهران قطب اقتصادی ایران است و اولین منطقه صنعتی کشور است ، اما فعالیت اقتصادی بین المللی ارتباط چندانی با نیروی کار آن ندارد. طبق آمارهای پایان سال ، سهم تهران از کل تولید ناخالص داخلی ایران ۲٪ است و با نیمی از بخش صنعت کشور که به آن اختصاص یافته است ، نقش مهمی در اقتصاد ایران دارد. این یکی از مهمترین مراکز گردشگری ایران است و مجموعه ای از جاذبه های گردشگری از جمله کاخ ها و موزه های آن را در خود جای داده است. برج آزادی نمادی از تهران است و برای اولین بار توسط منشور کوروش بزرگ رونمایی شد. برج میلاد یکی دیگر از نمادهای تهران و بلندترین برج ایران است. تهران با میزبانی بازی های آسیایی اولین شهر خاورمیانه بود که میزبان بازی های آسیایی بود و مجموعه ورزشی آزادی به عنوان یکی از پیشرفته ترین آن زمان ها ، همزمان با بازی ها در تاریخ ۶ سپتامبر افتتاح شد.

با وجود افزایش تعداد مشکلات خانوادگی ، مشاوره خانواده این روزها نقش مهمی در کاهش مشکلات آن خانواده از مردم دارد و آمار منتشر شده از سوی ارگان های مختلف باعث افزایش چشمگیر مشکلات خانوادگی بویژه در شهرهای بزرگ شده است.

مشاوره می تواند نقش مهمی در کاهش نگرانی مردم در مورد مشکلات مختلف داشته باشد.

زیرا خانواده به عنوان پایه و کوچکترین عضو یک جامعه می تواند در این چند روز آینده ، ثبت نام برای زندگی اخلاقی و همچنین سلامت فردی و اجتماعی آینده در محیط خانوادگی از رشد عاطفی و همچنین سلامت ، نقش بسیار مهمی را ایفا کند. از نظر روحی و روانی افراد می توانند نقش بسیار مهمی در آینده جامعه و همچنین خود خانواده داشته باشند.

بسیاری از خانواده ها و مشکلات بسیاری از جمله افسردگی کمبود ارتباط و صحبت با یکدیگر و همچنین همدلی و مشکلاتی که می توانند روز به روز بنیان خانواده را تضعیف کنند.

مشاوره خانواده

وظیفه مشاوره خانواده چیست؟

این امر مشکلات بسیاری را برای آنها به وجود آورده است و وظیفه مشاوره خانواده ، شناسایی این مشکلات و اقدام به رفع آنها به بهترین وجه برای رفع و رفع مشکلات و نگرانی های آنها است. مشاوره خانواده می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.

به عنوان مثال ، یک نوع مشاوره خانوادگی ، مشاوره خانوادگی است که به مواردی از قبیل روشهای پیشگیری از بارداری می پردازد ، اما در مشاوره خانواده افراد سعی می کنند تا برای یک خانواده موفق و سالم انتخاب های درست و مناسبی انجام دهند.

هرگونه مشکلات و اختلالاتی که در خانواده به وجود می آید می تواند بسیار تأثیر گذار باشد و بر وضعیت روحی فرد در آینده تأثیر بگذارد.

سیستم خانواده را می توان منبع اصلی رفتارهای اجتماعی و رفتاری فرد دانست و بسیاری از تعارضات بین رفتارهای والدین و همچنین رفتارهای فرزندان و روابط بین آنها می تواند مشکلات بسیاری را برای آینده به وجود آورد. افراد جوان می شوند و ممکن است آنها را در شرایطی قرار دهند که خانواده و سایر اعضای جامعه را ترک کرده و تمایلی به تعامل با آنها نداشته باشند.

یکی از مشکلاتی که همیشه در خانواده ها وجود دارد
یکی از مشکلاتی که همیشه خانواده ها دارند این است که بین کودکان تفاوت قائل شوند و این می تواند در آینده روانشناختی آنها نقش بسزایی داشته باشد.

زیرا تمایز بین افراد مختلف در خانواده ، نگرش خود را نسبت به خانواده و والدین تغییر می دهد و مشکلات بسیاری را در این زمینه اعم از ذهنی و شخصیتی ایجاد می کند و آینده آنها بسیار تحت تأثیر قرار می گیرد. می دهد

مشاوره خانواده همچنین می تواند در کاهش و بهبود مشکلات افراد در خانواده نقش داشته باشد و به آنها کمک کند زندگی بهتر ، بهتر و شادتری را در کنار هم داشته باشند.

یکی دیگر از مشکلات اساسی که این روزها همه خانواده ها با آن روبرو هستند ، مشکل پرورش فرزندان نوجوان است.

از آنجا که در این سه حساسیت بسیار بالا که برای دختران و پسران و خانواده ها وجود دارد ، باید سعی کنند فرزندان خود را تربیت کنند تا در این مدت حساس کمترین مشکلات را داشته باشند و آنها را پیگیری کنند. آینده ای بهتر و بهتر در آینده ایجاد کنید که مشاور خانواده نیز بتواند مشکلات را بشناسد و به طور دقیق روابط بین فرزندان نوجوان و والدین آنها را ریشه کن کند تا به حل مشکلات بهتر کمک کند و آینده ای بهتر را برای آنها رقم بزند.

زیرا در این دوره حساس ، بی توجهی به فرزندان بزرگسالی می تواند باعث انحراف خانواده ، اجتماعی و شخصی آنها شود و آنها را به سمت انواع مشکلات مانند اعتیاد به روابط غیرقانونی و همچنین شخصیت های بد اجتماعی سوق دهد که در آینده می تواند نگرانی هایی را ایجاد کند و وجود داشته باشد. ناراحتی های زیادی هم برای افراد ، هم برای خانواده های آنها و هم برای جامعه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *