مشاوره خانواده در تبریز

مشاوره خانواده در تبریز

ممکن است شما ساکن تبریز   باشید و به علت مشکلات خانوادگی نیاز به مشاوره خانواده با یک روانشناس متخصص و متبحر  داشته باشید. در اینصورت می توانید با از طریق واتساپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷  با دکتر امیرنجات تماس داشته باشید و مشاوره روانشناسی خانواده  با بهترین متخصص در این حوزه داشته باشید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید.

 

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده

تبریز یکی از طولانی ترین پایتخت های ایران بود. این پایتخت سیاسی ایران در زمان اتابکان ، خوارزمشاهیان ، ایلخان ، چوپانیان ، جلایریان ، قره آغویونلو ، آقویونلو ، صفوی و ولیعهد ایران در دوره قاجار بود. اوج شکوفایی تبریز به دوره ایلخانیان برمی گردد ، در این زمان پایتخت قلمرو وسیعی از نیل تا آسیای میانه است. این شهر در پایتخت صفویه در ۵ سال قبل از میلاد به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت جهان شناخته شد و جمعیت آن برابر با استانبول ، پایتخت امپراتوری عثمانی بود.

تبریز در دوره قاجار دوباره شکوفا شد ، در آن دوره به عنوان مهمترین و پیشروترین شهر ایران شناخته شد. همچنین یکی از مهمترین مراکز اقتصادی و صنعتی کشور در دوره مدرن است.] در طول دو قرن اخیر ، این شهر منشأ بسیاری از تحولات اجتماعی ، فرهنگی و صنعتی در ایران بوده است ، بنابراین مانع از وقوع انقلاب مشروطه می شود. تعطیل شدن در ایران و این نقش اساسی در تحولات بعدی کشور – مانند انقلاب ایران – و در روند نوسازی کشور داشته است.
مطالعات خانوادگی طیف وسیعی از مناطق را در بر می گیرد. این موارد شامل ازدواج ، تشکیل خانواده ، تعامل زناشویی ، روابط والدین و فرزند ، اختلافات خانوادگی ، طلاق و جدایی و غیره است. هر یک از این مناطق ابعاد گسترده ای دارد:

۱. موضوع چند وجهی
خانواده یک موسسه چند وجهی است که روابط آن پیچیدگی های خاصی دارد که باید در مطالعات خانوادگی مورد توجه قرار گیرد. این بدان معناست که اعضای خانواده تأثیر متقابل بر رفتار یکدیگر دارند و جدا کردن یا نادیده گرفتن این تأثیرات ، اعتبار یا عدم اعتبار نتایج مطالعات را کاهش می دهد.

۲. اختلاف زمان
خانواده موجودی ایستا نیست بلکه پویا است. نگرش و نگرش خانواده ای که اکنون وجود دارد با نگرش نیم قرن پیش بسیار متفاوت است و مطمئناً طی سالهای بعد تغییر خواهد کرد. بنابراین تعمیم نتایج مطالعات دیروز به خانواده های امروز و تعمیم نتایج امروز به کارهای فردا اشتباه است و منجر به درک نادرست از وضعیت خانواده و در نتیجه برنامه ریزی نادرست می شود. این مطالعات باید با تحول خانواده ها در طول زمان تحول پیدا کند تا نتایج مفیدی و معتبر حاصل شود.

۳. تفاوتهای فرهنگی
تعریف و نگرش خانواده در یک جامعه با جوامع دیگر بسیار متفاوت است و گاه اساسی است. نوع ازدواج ، ازدواج ، فرزندپروری و غیره در فرهنگ شرقی به ویژه در فرهنگ اسلامی ایرانی اساساً با فرهنگهای غربی متفاوت است. همانطور که خرده فرهنگ های مختلفی در جامعه وجود دارد که سنت ها و سنن خود را دارند و با توجه به این واقعیت بحث و بررسی خانواده بدون توجه به عوامل فرهنگی معتبر نخواهد بود.

کاربرد روانشناسی خانواده
کاربرد روانشناسی خانواده

روانشناسی خانواده با استفاده از تحقیقات در زمینه های دیگر روانشناسی و همچنین تحقیقات خانوادگی برای بررسی موانع خانوادگی و مشکلاتی از جمله مشکلات ازدواج و ازدواج ، اختلافات زناشویی و دلایل ، چگونگی تعامل و نحوه تعامل با کودکان و … برای تهیه راهکارهای عملی برای بهبود روابط خانوادگی و ارتقاء سلامت روان خانواده.

مهارتهای تخصصی روانشناسی خانواده
مهارتهای تخصصی روانشناسی خانواده

مهارت های مورد استفاده در روانشناسی خانواده نامحدود است. روانشناسی خانواده از ارزیابی خانواده ، خانواده درمانی ، مشاوره با مقامات خارجی ، آموزش ، تمرین ، مشاوره برای اعمال سیاست های مناسب خانواده ، تحقیقات گسترده در مورد زوج ها استفاده می کند.

بعضی اوقات در یک زندگی متاهل احساساتی از قبیل جدا شدن از یکدیگر یا نداشتن هیجان گذشته و فقط گذراندن اوقات با یکدیگر است. به دلیل نزاع های شما دیگر قادر به گفتگو با یکدیگر نیستید و سخنان شما به سرعت مورد اختلاف قرار می گیرد. شما در هر مسئله کوچک گرفتار می شوید و ترجیح می دهید کمتر صحبت کنید. متخصصان خانواده با شناخت رابطه شما و گفتگو با طرفین ، سعی در شناسایی نیازها و نگرانی هایی دارند که برطرف نمی شوند. مهارتهای ارتباطی مناسب را برای بهبود زندگی و ازدواج به شما یاد می دهد.

تکنیک های روانشناسی خانواده شامل آموزش ، پیشگیری ، درمان برای کمک به خانواده و اعضای آن است. برای حل یک مشکل در خانواده ، کل سیستم خانواده مورد بررسی قرار می گیرد. تلاش شده است تا دلایل و دلایل بروز مشکل در خانواده و نوع روابط بین اعضاء مورد تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار گیرد. زمانی می تواند وجود داشته باشد که با استفاده از توان هر یک از اعضای خانواده برای حل آن ، یک مشکل یا مشکل خانوادگی حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.