روانشناس تهران

روانشناس تهران

احتمالا شما که این مقاله را می خوانید ساکن تهران هستید و در جستجوی یک روانشناس می باشید. در اینصورت کافیست با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس حاصل نموده و مشاوره روانشناسی داشته باشید.

خانم دکتر امیرنجات روانشناس تهران هستند و در سعادت آباد تهران آماده پذیرش راجعین روانشناسی می باشند.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با دکتر امیرنجات در واتسآپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید.

 

تقریباً همه از زیگموند فروید و نظریه های وی در مورد جنسیت شنیده اند. فروید که اغلب “بنیانگذار روانکاوی” خوانده می شود ، فکر می کند که شخصیت از عقده های ادیپ فرد و خواسته های جنسی خفه شده ناشی می شود که بر هویت ، نفس و ابرقهره حاکم است. با این حال ، درمان مشاوره بهداشت روان معمولاً مربوط به علاقه یا تمایلات جنسی نیست. حتی در این صورت ، صمیمیت یک بخش اساسی زندگی است – خصوصاً صمیمیت جنسی. وقتی علاقه جنسی و برانگیختگی باعث ایجاد روابط در روابط یا هویت می شود ، ملاقات با یک متخصص جنسی ممکن است مفید باشد. یک درمانگر جنسی می تواند به مشتریان کمک کند تا بینش در مورد درایوهای اساسی و احساسات خود را درک کنند و از ماهیت جنسی خود احساس راحتی کنند.

سکس تراپی تقریباً مانند سایر اشکال مشاوره در مورد سلامت روان است زیرا نوعی گفتگوی درمانی است. نوعی مشاوره در زمینه سلامت روان ، از بسیاری از همان روشهای درمانی رفتاری شناختی استفاده می کند. همکاری با یک متخصص روان درمانی می تواند به افراد در رفع نگرانی در مورد برانگیختگی و عملکرد جنسی کمک کند ، که می تواند روابط جنسی را با همسران فعلی خود یا شرکای بالقوه بهبود بخشد.

سکس درمانی چیست؟
غالباً در رابطه با مشاوره سنتی در زمینه بهداشت روان مورد استفاده قرار می گیرد ، سکس درمانی نیز به عنوان یک روش پیگیری درمانی استفاده می شود. مسائل با علاقه جنسی ، برانگیختگی یا عملکرد بعضی اوقات منجر به نگرانی های جدی تر در مورد سلامت روان مانند اضطراب یا افسردگی می شود. یک مشاور بهداشت روان ممکن است در طول دوره درمان ، سکس درمانی را توصیه کند وقتی که مشخص شود که پرداختن به نگرانی های جنسی ممکن است آرامش خاطر را فراهم کرده و از روابط زوجین سود ببرد.

با استفاده از تکنیک های بحث و گفتگو هدفمند ، جلسات رابطه جنسی درمانی به موارد اساسی عاطفی می پردازند که ممکن است بر رویکرد و احساسات فرد نسبت به رابطه جنسی تأثیر بگذارد. برای درمان مؤثر ، صداقت و ارتباط صمیمانه بین مشتری و درمانگر الزامات اساسی است. در حالی که بعضی اوقات رابطه جنسی درمانی به عنوان نوعی مشاوره زوجین ارائه می شود ، معمولاً به عنوان ابزاری برای کمک به آنها در غلبه بر مهارهای مرتبط با زندگی جنسی به افراد ارائه می شود.

یک متخصص جنسی جنسی چه می کند؟
رابطه جنسی درمانی نوعی بحث درمانی است. در حالی که برخی از متخصصین رابطه جنسی ، استفاده از جانشینان را برای برخوردهای جنسی تشویق می کنند ، اما معمولاً توصیه نمی شود که همسر درمانی جایگزین شود. هنگام بررسی رابطه جنسی ، بیماران نباید انتظار داشته باشند یا آن را پیش بینی کنند. هر درمانی که دارای مجوز باشد ، می تواند جنسی را ارائه دهد ، از جمله روانشناسان ، مشاوران دارای مجوز بهداشت روان ، روانپزشکان و حتی مددکاران بالینی اجتماعی. متخصصین درمان جنسی برای بهبود بهزیستی جنسی با مشتریان خود همکاری می کنند و طیف گسترده ای از نگرانی های شخصی را شامل می شوند ، از جمله موضوعاتی که از نامحسوس بودن تا بیش فعالی در نظر گرفته شده است.

سکس تراپی نگرانی های شخصی ، مانند:

هویت جنسی
رفتار جنسی انحرافی
صمیمیت
ترس های جنسی
مقاربت دردناک
مشکل در رسیدن به ارگاسم
اعتیاد جنسی
پارافیلیا
علاوه بر این نگرانی های شخصی ، می توان از رابطه جنسی درمانی برای رفع مشکلات روابط استفاده کرد ، از جمله:

عدم تمایل جنسی توسط یک یا هر دو شریک زندگی
صمیمیت به دنبال خیانت یا بعد از بچه دار شدن
درایوهای جنسی ناسازگار
بسیاری از افراد بحث در مورد جنسیت خود را هم استرس زا و هم ناراحت کننده می دانند. هدف درمانگر فراهم کردن محیطی درمانی است که در آن مشتری بتواند در مورد مشکلات خود به صورت شفاف و صریح صحبت کند. در این نوع سناریو ، درمانگر می تواند نگرانی های جنسی را با روشی غیر تهدید آمیز برطرف کند. انجام این کار به بیماران این فرصت را می دهد تا هویت جنسی خود را تدوین کنند ، به رشد شخصی برسند و از طبیعت جنسی خود احساس راحتی بیشتری کنند. موضوعاتی که در طول درمان به آن پرداخته شده شامل موارد دلبستگی ، ترس از صمیمیت و اضطراب جنسی است.

نگرانی های جنسی یکی از دلایل اصلی مشکلات روابط است که اغلب منجر به بیگانگی و تنش در روابط شخصی می شود. این مشکلات بعضی اوقات باعث می شود افراد به عنوان وسیله ای برای کاهش ناراحتی های جنسی ، جدا شوند یا منزوی بمانند. کار با یک متخصص روان درمانی به بیمار کمک می کند تا با آگاهی بیشتر از مسائل شخصی ، اضطراب و حتی ترس در ارتباط با هویت جنسی و شکل گیری روابط ، مسائل شخصی خود را با رابطه جنسی کنار بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *