مشاروره طلاق..

مشاوره طلاق

طلاق یعنی جدایی رسمی و قانونی زن و شوهر از یکدیگر که ممکن است باعث بوجود آمدن آسیب هایی به زن و مرد و فرزندان آنها شود. درطلاق یکی از راههایی است که زن و مردی که در زندگی مشترک به مشکل بر میخورند از آن استفاده میکنند و پیرو آن در جریان طلاق، زن و مرد فشارهای روانی زیادی را تحمل می کنند. اگر دونفری که با هم زندگی میکنند به زندگی خود علاقه مند هستند و تمایل دارند که آن را حفظ کنند ، در نتیجه فکر کردن به طلاق کار شایسته ای نیست و باید تلاش کنند که کانون خانواده خود را حفظ کنند . اما اگر بواسطه مشکلات پیش آمده تصمیم برای جدایی گرفته شده بهتر است قبل از اقدام به آن حتما از مشاوره طلاق بهره مند شوند ، چرا که زوجین به هر دلیلی که تصمیم به طلاق گرفته باشند ، زندگی حال و آینده طرفین را تحت تاثیر خود قرار میدهد و اگر بخواهند آسیب های کمتری را متحمل شوند ، استفاده از مشاوره بعنوان یک راهکار مفید ، ضروری و لازم است .

چرامشاوره طلاق


مشاوره طلاق، به این معنا که مشاور کمک می کند که طرفین از هم جدا بشوند نیست ، بلکه تلاش میکند که زوجین مشکلاتشان را بررسی کنند و برای نجات زندگی مشترکشان از راهنمایی های لازم بهره مند شوند و بتوانند زندگی شان را با شیوه ای درست ادامه دهند .
اما اگر مشاورطلاق به این نتیجه گیری برسد که امکان زندگی سالم مشترک برای زوجین امکان پذیر نیست ، به طرفین کمک خواهد کرد با کمترین آسیب از یکدیگر جدا شوند . چرا که گاهی اوقات طلاق بهترین راه برای به حداقل رساندن آسیب می باشد.

به چه علت طلاق اتفاق می افتد ؟

موارد مختلفی میتواند زمینه ساز طلاق باشد . به استناد آمار و ارقام ۸۰ درصد طلاق ها در ۵ سال اول زندگی مشترک اتفاق می افتد .

اما فارغ ا ز این مسئله در زیر به چند مورد از علل طلاق اشاره مینماییم .
• خیانت زوجین به یکدیگر یا یکی از زوجین به دیگری
• مشکلات جنسی و عدم رضایت زوجین از روابط جنسی زناشویی
• عدم لذت از زندگی متاهلی
• اختلالات شخصیتی یک از زوجین
• تفاوتهای شخصیتی و فرهنگی و خانوادگی
• مشکلات مالی
• اعتیاد

مناسب ترین راهکار برای حل این مشکل چیست؟
 
کوتاه سخن اینکه اگر زن وشوهر در زندگی مشترک با مشکلی مواجه شدند و برای حل این مشکل به دنبال چاره هستند می توانند از مشاوره بهره مند شوند و این شیوه یکی از بهترین خدمات پیشنهادی میباشد که مشکل را بررسی نمایند و راهکار های مناسب پیشنهاد گردد و چنانچه طلاق تنها راه مانده باشد ، با مشاوره طلاق سعی بر این است که کمترین آسیب به زوجین وارد گردد. برای برخورداری از خدمات مشاوره طلاق فقط کافیست به صفحه تماس مراجعه بفرمایید و با مجموعه ما درارتباط باشید .
با مشاور طلاق زوجین می توانند بیاموزند که به چه صورت ارتباط درستی برقرارکنند و منطقی و درست رفتار کنند و مشاوره سعی میکند که حقوق عاطفی و جسمی و مالی که اغلب به همراه طلاق بیان میشود فکر کنند و زوجین را به سمتی سوق دهند که ایا طلاق تصمیم درستی است یا خیر.
 
 
مشاوره طلاق..
پیمایش به بالا