خیانت همسر 03

خیانت همسر

یکی از پیچیده تبرین و آسیب رسانترین مشکلات عاطفی و هیجانی بین زوجین است که بصورت خیانت همسر یعنی خیانت زن به مرد یا خیانت مرد به زن اتفاق می افتد . موضوع خیانت از گذشته وجود داشته ولی امروزه بواسطه تهاجم فرهنگی ، سبک های تربیتی خانواده ، نبود فرهنگ استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی ، مشکلات اقتصادی و … زمینه های خیانت بیشتر مهیا می شود .  اگر بخواهیم بطور مختصر بگوئیم خیانت یا بصورت سایبری یا بصورت جنسی اتفاق میافتد .
 
مشکل خیانت همسر مشکل پیچیده ای است و نمیتوان با یک بررسی سطحی و بدون در نظر گرفتن همه ی جوانب در حل و فصل آن اقدام نمود این درمان هم دشوار و هم چالش برانگیزاست . بعد از برملا شدن خیانت رفتارهای نامناسبی از سمت همسر عهد شکن و فردی که مورد خیانت قرار گرفته دیده میشود.
 
در ابتدا پیشنهاد میشود به دنبال راهکارهای پیشگیری باشیم تا خیانت اتفاق نیافتد . اما اگر اتفاق افتاد باید به دنبال راهکارهایی باشیم که از تکرار آن جلوگیری شود .برای خیلی از ما این سوال مطرح میشود که آیا خیانت قابل بخشش است ؟ پاسخ به این سوال به شخص و شرایط او بستگی دارد ، یعنی گاهی قابل بخشش است و گاهی خیر . تشخیص این موضوع با کارشناس است .

وقتی همسرت خیانت می کنه نمی دونی باید چکار کنی؟ دکتر رضوان امیرنجات اینجاست که به شما کمک کند. برای دریافت مشاوره روی لینک زیر کلیک کن

چند دلیل خیانت مرد به زن که مستقیما با زن در ارتباط است عبارتند از :

زن هنر همسر داری ندارد ، بهداشت فردی خود را رعایت نمیکند ، بد اخلاقی و بی احترامی میکند ، نمی تواند روابط زناشویی مناسبی با همسر خود برقرار کند.

برخی از نشانه های اصلی خیانت همسر

داشتن فاصله عاطفی ، علاقه مند به دیدن و صحبت کردن با هم را ندارند ، از هم فرار میکنند ، به سوالات هم پاسخ کوتاه میدهند، تمایلی به اصلاح رابطه ندارند ، وقت کمی برای هم میگذارند ، مسائل مهم زندگی را از هم مخفی نگه میدارند ، زمان بیشتری را با دوستان خودمیگذرانند .

علم روانشناسی اعتقاد دارد افراط و تفریط  از مهمترین دلایل بروز خیانت است . یعنی بی محلی یا کنترل کردن زیاد ، بی محبتی یا محبت زیاد ، بی اهمیتی یا اهمیت زیاد نمونه هایی از این دست است . اگر زندگی متعادل باشد این مشکلات بروز نخواهد داد و زندگی متعادل خواهد بود . کارشناس خانواده با دارا بودن تخصص و تجربه کافی می تواند به زوجین در راهنمایی و برطرف نمودن این مشکل کمک کننده باشد . یک مشاور با تجربه ای در خصوص کار با خیانت داشته باشد میتواند فرد آسیب دیده را آرام کند تا او بتواند بهترین تصمیم را برای زندگی خود بگیرد . بازسازی اعتماد سخت است اما امکان پذیر است ، فردی که خیانت کرده باید به اشتباه خود اعتراف کند و تلاش خود را برای متعهد بود به رابطه مشترک در نهایت ممکن انجام دهد.

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری از درمانگر روی لینک روبرو کلیک کنید 

دلایل اصلی خیانت همسر

موارد مهمی در این خصوص وجد دارد که به آن اشاره می کنیم :

 • ازدواج بدون علاقه و اجباری
 • شبکه های اجتماعی
 • فقر و مشکلات اقتصادی
 • تربیت نادرست خانوده ها

خیانت همسر و راه کارهای کنار آمدن با آن َ

کنار آمدن با خیانت همسر به معنی آن نیست که همسرتان را ببخشید! شما باید بیاموزید که چطور بتوانید این قضیه را هضم کنید و برای زندگی مشترکتان بهتر تصمیم بگیرید .

 1. عجولانه و احساسی تصمیم نگیرید.
 2. با حستان کنار بیایید .
 3. با خودتان خلوت کنید  .
 4. از یک درمانگر کمک بگیرید .
 5. با خودتان صادق باشید . 
 6. با دوستان و اقوامتان بیشتر وقت بگذرانید .
 7. خودتان را سرزنش نکنید .
 8. به خودتان و ربطه تان زمان بدهید .
 9. جر و بحث نکیند و بخشش را تمرین کنید .
 10. دنبال مقصر نگردید .

مناسب ترین راهکار برای حل این مسئله:

برای برطرف کردن این مشکل یا کم کردن شدت آلام و ناراحتی و کنترل خود نیاز به کمک گرفتن از یک کارشناس ضروری میباشد که فنون مختلفی در این خصوص میتواند کمک کننده باشد از جمله فنون میتوان فنون شناختی – رفتاری ، فنون زوج درمانی استفاده کرد .بنابرین به دنبال مشاوری باشید که هم راهنمایی عملی و علمی داشته باشد هم راهنمایی معنوی به شما ارائه دهد تا شما بهتر بتوانید به بهبود حالات روانی خود دست یابید. مجموعه ما میتواند دراین خصوص کمک کننده باشد و از مشاورین ما بهره مند شوید . 

پیمایش به بالا