خیانت همسر 03

خیانت همسر

یکی از پیچیده تبرین و آسیب رسانترین مشکلات عاطفی و هیجانی بین زوجین است که بصورت خیانت زن به مرد یا خیانت مرد به زن اتفاق می افتد . موضوع خیانت از گذشته وجود داشته ولی امروزه بواسطه تهاجم فرهنگی ، سبک های تربیتی خانواده ، نبود فرهنگ استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی ، مشکلات اقتصادی و … زمینه های خیانت بیشتر مهیا می شود .  اگر بخواهیم بطور مختصر بگوئیم خیانت یا بصورت سایبری یا بصورت جنسی اتفاق میافتد .
 
مشکل خیانت همسر مشکل پیچیده ای است و نمیتوان با یک بررسی سطحی و بدون در نظر گرفتن همه ی جوانب در حل و فصل آن اقدام نمود این درمان هم دشوار و هم چالش برانگیزاست . بعد از برملا شدن خیانت رفتارهای نامناسبی از سمت همسر عهد شکن و فردی که مورد خیانت قرار گرفته دیده میشود.
 
در ابتدا پیشنهاد میشود به دنبال راهکارهای پیشگیری باشیم تا خیانت اتفاق نیافتد . اما اگر اتفاق افتاد باید به دنبال راهکارهایی باشیم که از تکرار آن جلوگیری شود .برای خیلی از ما این سوال مطرح میشود که آیا خیانت قابل بخشش است ؟ پاسخ به این سوال به شخص و شرایط او بستگی دارد ، یعنی گاهی قابل بخشش است و گاهی خیر . تشخیص این موضوع با کارشناس است .

چند دلیل خیانت مرد به زن که مستقیما با زن در ارتباط است عبارتند از :

زن هنر همسر داری ندارد ، بهداشت فردی خود را رعایت نمیکند ، بد اخلاقی و بی احترامی میکند ، نمی تواند روابط زناشویی مناسبی با همسر خود برقرار کند.

برخی از نشانه های اصلی خیانت همسر

داشتن فاصله عاطفی ، علاقه مند به دیدن و صحبت کردن با هم را ندارند ، از هم فرار میکنند ، به سوالات هم پاسخ کوتاه میدهند، تمایلی به اصلاح رابطه ندارند ، وقت کمی برای هم میگذارند ، مسائل مهم زندگی را از هم مخفی نگه میدارند ، زمان بیشتری را با دوستان خودمیگذرانند .

علم روانشناسی اعتقاد دارد افراط و تفریط  از مهمترین دلایل بروز خیانت است . یعنی بی محلی یا کنترل کردن زیاد ، بی محبتی یا محبت زیاد ، بی اهمیتی یا اهمیت زیاد نمونه هایی از این دست است . اگر زندگی متعادل باشد این مشکلات بروز نخواهد داد و زندگی متعادل خواهد بود . کارشناس خانواده با دارا بودن تخصص و تجربه کافی می تواند به زوجین در راهنمایی و برطرف نمودن این مشکل کمک کننده باشد . یک مشاور با تجربه ای در خصوص کار با خیانت داشته باشد میتواند فرد آسیب دیده را آرام کند تا او بتواند بهترین تصمیم را برای زندگی خود بگیرد . بازسازی اعتماد سخت است اما امکان پذیر است ، فردی که خیانت کرده باید به اشتباه خود اعتراف کند و تلاش خود را برای متعهد بود به رابطه مشترک در نهایت ممکن انجام دهد.

مناسب ترین راهکار برای حل این مسئله:
 
برای برطرف کردن این مشکل یا کم کردن شدت آلام و ناراحتی و کنترل خود نیاز به کمک گرفتن از یک کارشناس ضروری میباشد که فنون مختلفی در این خصوص میتواند کمک کننده باشد از جمله فنون میتوان فنون شناختی – رفتاری ، فنون زوج درمانی استفاده کرد .بنابرین به دنبال مشاوری باشید که هم راهنمایی عملی و علمی داشته باشد هم راهنمایی معنوی به شما ارائه دهد تا شما بهتر بتوانید به بهبود حالات روانی خود دست یابید. مجموعه ما میتواند دراین خصوص کمک کننده باشد و از مشاورین ما بهره مند شوید . 
زوج درمانی
پیمایش به بالا