بهترین مشاوره قبل از ازدواج

بهترین مشاوره قبل از ازدواج  بهترین مشاوره قبل از ازدواج

بهترین مشاوره قبل از ازدواج

قبل از هر تصمیمی برای ازدواج احتیاج دارید از بهترین مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید تا بتوانید انتخاب درستی در این خصوص داشته باشید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ و یا ۰۲۱۸۸۳۷۴۱۱۲ تماس بگیرید.

ازدواج و خانواده درمانی چیست؟

الگوهای رفتاری خانواده بر فرد تأثیر می گذارد و بنابراین ممکن است نیاز به بخشی از برنامه درمانی باشد. در ازدواج و خانواده درمانی ، واحد معالجه فقط شخص نیست – حتی اگر تنها یک نفر مصاحبه شود – این مجموعه روابطی است که فرد در آن تعبیه شده است.

ازدواج و خانواده درمانی:

مختصر
متمرکز بر راه حل
خاص ، با اهداف درمانی قابل دستیابی
با “پایان در ذهن” طراحی شده است.
ازدواج و خانواده درمانگران طیف گسترده ای از مشکلات کلینیکی جدی را شامل می شوند: افسردگی ، مشکلات زناشویی ، اضطراب ، مشکلات روانی فردی و مشکلات فرزند-والدین.

تحقیقات نشان می دهد که ازدواج و خانواده درمانی به همان اندازه مؤثر است و در برخی موارد برای بسیاری از مشکلات بهداشت روان مانند: اسکیزوفرنی بزرگسالان ، اختلالات عاطفی (خلقی) ، اعتیاد به الکلی در بزرگسالان و سوءمصرف مواد مخدر ، اختلالات رفتاری کودکان مؤثر است و در بعضی موارد درمانهای استاندارد و / یا فردی بیشتر است. ، سوء مصرف مواد مخدر در بزرگسالان ، بی اشتهایی در زنان بالغ ، اوتیسم کودک ، بیماری جسمی مزمن در بزرگسالان و کودکان و پریشانی و درگیری زناشویی.

ازدواج و خانواده درمانی به طور مرتب تمرین کوتاه مدت را انجام می دهند. ۱۲ جلسه به طور متوسط. تقریباً ۶/۶۵ درصد موارد طی ۲۰ جلسه ، ۹/۸۷ درصد در ۵۰ جلسه به اتمام رسیده است. زناشویی / زوج درمانی (۱۱.۵ جلسه) و خانواده درمانی (۹ جلسه) هر دو نیاز به زمان کمتری نسبت به میانگین درمان اختصاصی (۱۳ جلسه) دارند. در حدود نیمی از درمانهای ارائه شده توسط خانواده و درمانگران خانواده یک و یک دیگر است که نیمه دیگر بین زناشویی / زوج و خانواده درمانی یا ترکیبی از درمانها تقسیم شده است.

ازدواج و خانواده درمانی چه کسانی هستند؟

ازدواج و خانواده درمانی (MFTs) متخصصان سلامت روان هستند که در روان درمانی و سیستمهای خانوادگی آموزش دیده و دارای مجوز برای تشخیص و درمان اختلالات روحی و روحی در زمینه ازدواج ، زوج ها و سیستم های خانوادگی هستند.

ازدواج و خانواده درمانی یک گروه بسیار باتجربه از پزشکان است که به طور متوسط ​​۱۳ سال در کلینیک در زمینه ازدواج و خانواده درمانی فعالیت می کنند. آنها اختلالات روانی و عاطفی ، سایر مشکلات بهداشتی و رفتاری را ارزیابی و درمان می کنند و طیف گسترده ای از مسائل مربوط به روابط را در چارچوب سیستم خانوادگی بررسی می کنند.

ازدواج و خانواده درمانی ، تأکید سنتی بر فرد را برای حضور در ماهیت و نقش افراد در شبکه های روابط اولیه مانند ازدواج و خانواده ، گسترش می دهند. MFT ها یک نگاه جامع به مراقبت های بهداشتی دارند. آنها نگران وضعیت بهزیستی کلی و طولانی مدت افراد و خانواده هایشان هستند.

MFT ها دارای تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) در زمینه ازدواج و خانواده درمانی و حداقل دو سال تجربه بالینی هستند. ازدواج و خانواده درمانی به همراه روانپزشکی ، روانشناسی ، کار اجتماعی و پرستاری روانپزشکی به عنوان یک حرفه بهداشتی “اساسی” شناخته می شوند.

از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۵۰ برابر افزایش تعداد ازدواج و خانواده درمانی دیده می شود. در هر زمان معینی با بیش از ۱.۸ میلیون نفر در حال معالجه هستند.

چرا از یک درمانگر ازدواج و خانواده استفاده می کنیم؟

مطالعات تحقیقاتی بارها و بارها اثربخشی ازدواج و خانواده درمانی را در معالجه کامل بیماریهای روحی و روحی و مشکلات بهداشتی نشان می دهد. سوء مصرف مواد مخدر در بزرگسالان ، افسردگی ، الکلی ، چاقی و زوال عقل در افراد مسن – و همچنین پریشانی زناشویی و درگیری – فقط برخی از شرایطی است که ازدواج و خانواده درمانگرها به طور مؤثر درمان می کنند.

همچنین مطالعات نشان می دهد که مراجعین از خدمات ازدواج و خانواده درمانی بسیار رضایت دارند. گزارش مشتری ، بهبود چشمگیر در بهره وری کار ، روابط همکار ، روابط خانوادگی ، روابط شریک زندگی ، سلامت عاطفی ، سلامت عمومی ، زندگی اجتماعی و درگیری جامعه را نشان می دهد.

در یک مطالعه جدید ، مصرف کنندگان گزارش داده اند که ازدواج و خانواده درمانی ، متخصصان سلامت روان هستند که به احتمال زیاد به دوستان توصیه می کنند. بیش از ۹۸ درصد مشتری های ازدواج و خانواده درمانی خدمات درمانی را خوب یا عالی گزارش می دهند.

بعد از معالجه ، تقریباً ۹۰٪ از مراجعان از بهبود وضعیت سلامت عاطفی خود خبر می دهند و تقریباً دو سوم آنها از پیشرفت در سلامت جسمی خود گزارش می دهند. اکثر مراجعان از بهبود عملکرد خود در محل کار خبر می دهند ، و بیش از سه چهارم کسانی که از ازدواج یا زوجین یا خانواده درمانی دریافت می کنند ، از بهبود روابط زوجین خبر می دهند. هنگامی که یک کودک بیمار شناخته شده است ، والدین گزارش می دهند که در ۷/۷۳ درصد موارد ، رفتار فرزندشان بهبود یافته است ، توانایی آنها برای همراه شدن با سایر کودکان به طور قابل توجهی بهبود یافته است و عملکرد در مدرسه بهبود یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *