یک مشاور خوب معرفی کنید-یه مشاور خوب معرفی کنید

تمام روش های درمانی خوب چندین اصل اساسی دارند. این فاکتورهای متداول در حقیقت باعث  بیشتر بهبودی هایی است که در درمان انجام می شود.در اینجا لیستی وجود دارد که ما ۳ تا از آنها را معرفی می کنیم

۱- درمان خوب دوستی نیست.

تفاوت های مختلفی بین دوستی و درمانی وجود دارد. اول ، ممکن است شما با دوستان خود روابط متعددی  داشته باشید. می توانید با آنها به تجارت بپردازید ، از آنها وام بگیرید ، با آنها رابطه جنسی برقرار کنید. با درمانگر خود فقط می توانید درمان کنید. ممکن است درمانگر شما  رفتار دوستانه  داشته باشد اما او دوست شما نیست. اگر درمانگر شما دوست شما است ، پس او درمانگر شما نیست.

تفاوت درمانگر و دوست

دوم ، دوستی نیازی به برنامه ، هدف یا هدف فراتر از وجود خودش ندارد. شما می توانید بدون هیچ دلیل خوبی به جز لذت بردن از آن ، با دوستان خود در ارتباط باشید و به آن عادت کنید  . شما با درمانگر خوددوست نیستید. درمان هدفمند و عملگرا است ، وتعمدا به سمت یک یا چند هدف مذاکره متقابل حرکت می کند. درمان به خودی خود یک هدف نیست.

سوم ، شما و دوستانتان ادعای متقابل و مساوی با برخورد خود دارید. علایق ، نیازها و نگرانی های شما به همان اندازه نگرانی ها و مشکلات دوستانتان اهمیت دارد. درمان به این صورت نیست. درمان یک طرفه است. هر عملی از درمانگر می تواند به طور قانونی فقط به یک هدف هدایت شود – کمک به مراجع. درمانگر نمی تواند از زمان درمانی یا روابط درمانی برای مراقبت از نیازهای خود استفاده کند. اگر درمانگر شما از زمان درمانی برای اهداف دیگری استفاده می کند به جز اینکه به شما کمک کند ، آنچه انجام می دهند ، درمانی مناسب نیست.

۲- درمان خوب مبتنی بر شواهد است.

درمان خوب شامل نگه داشتن سوابق خوب ، پیوند دادن داستان زندگی به الگوها  ، ایجاد فرضیه ها و آزمایش آنهاست. درمان خوب پاسخگوی دانش جدید است. اشتباهات خود را تصدیق و تصحیح می کند. در حالی که درمان خوب به دنبال تقویت امید و انتظار از تغییر است ، وعده های آن به حقایق پیوسته است. اگر درمانگر، موفقیت شما را تضمین می کند یا قول تغییر شخصیت شما را می دهد ،  از وی دور شوید.

هنر  درمان خوب وجود دارد ، زیرا درمان  برخورد عمدی انسانی است و به همین ترتیب ذاتاً پویا ، خلاق و بی نظیر است. اما هنر خوب درمانی باید با علم همسو شود به گونه ای که هنر طراحی معماری باید با اصول مهندسی صدا هماهنگ باشد. آنچه درمانگر به مراجع  پیشنهاد می کند – دوره عمل ، توضیحات و مداخلات – باید مبتنی بر تحقیقات علمی باشد ، تا حدی که چنین تحقیقاتی وجود داشته باشد. درمان خوب داده های علمی ، دانش یا شواهد علمی متناقض یا نادیده انگاشته است. درمان خوب حقیقت ساده را – ساده اما در عین حال آسان – تشخیص نمی دهد .

یک مشاور خوب معرفی کنید
یک مشاور خوب معرفی کنید

۳.درمانی خوب ، کرامت و ارزش انسانی انسانی مراجع را تأیید می کند.

به نظر می رسد درمان خوب سلامت روان را تسهیل می کند. سلامت روان ، با این وجود ، هدف نیست ، به خودی خود هدف نیست ، مکانی نیست که به آن برسید ، تا سعادتمند شود. در عوض ، سلامت روان فرایندی است که شما در رسیدن به اهداف انتخابی خود به کار می گیرید و از آن استفاده می کنید. به عبارت دیگر ، سلامت روان  مهارت رانندگی شما است ، نه مقصد سفر شما. بنابراین ، درمانگر یک راننده نیست بلکه یک مربی رانندگی است.یک مشاور خوب معرفی کنید

درمان خوب خود را با قضاوت ها درگیر می کند ، اما این در مورد قضاوت مردم نیست. اکثر افرادی که برای معالجه درمان می شوند به سختی به خاطر مشکلاتشان مورد قضاوت قرار گرفته اند – خود ، همسالان ، همسر ، کارفرمایان ، همسایگان ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *