کانال مشاوره ازدواج

کانال مشاوره ازدواج

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید

مشاوره قبل از ازدواج تهران

مشاوره قبل از ازدواج تهران۷ دلیل جستجوی مشاوره در مورد ازدواج ، میزان ازدواج در حال کاهش است. در حالی که این آمار مکرر است که ۵۰ درصد از ازدواج های اول به طلاق ختم می شوند ، این تعداد برای ۳۰ سال گذشته بدون تغییر باقی مانده است. میزان طلاق نیز با میزان تحصیلات شرکا ، عقاید مذهبی و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت است.اما هنگامی که طلاق اتفاق می افتد ، برای بزرگسالان و کودکان نیز مشکلاتی ایجاد می کند. برای بزرگسالان ، طلاق می تواند یکی از استرس زا ترین وقایع زندگی باشد. تصمیم طلاق غالباً با نگرش و عدم اطمینان درباره آینده روبرو می شود. اگر کودکان درگیر شوند ، ممکن است اثرات منفی از قبیل انکار ، احساس ترک ، عصبانیت ، سرزنش ، گناه ، مشغله آشتی و عمل را تجربه کنند.

در حالی که ممکن است طلاق برای بعضی از افراد ضروری و سالم ترین انتخاب باشد ، برخی دیگر می توانند سعی کنند آنچه را که از اتحادیه باقی مانده نجات دهند. وقتی زوجین با مشکلات یا مشکلات روبرو می شوند ، ممکن است تعجب کنند که چه زمانی مناسب است که به دنبال مشاوره ازدواج بپردازیم. در اینجا هفت دلیل خوب آورده شده است.

۱. ارتباطات منفی شده است.

هنگامی که ارتباطات رو به وخامت گذاشته است ، بازگرداندن آن در جهت صحیح ، دشوار است. ارتباط منفی می تواند شامل مواردی باشد که یک شریک زندگی را احساس افسردگی ، ناامنی ، بی اعتنایی یا مایل به خروج از مکالمه می کند. این همچنین می تواند شامل لحن گفتگو باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که همیشه این چیزی نیست که شما می گویید بلکه نحوه بیان آن هستید.

ارتباطات منفی همچنین می تواند شامل هرگونه ارتباطی باشد که نه تنها منجر به احساس صدمه ای شود بلکه سوء استفاده عاطفی یا جسمی و همچنین ارتباطات غیر کلامی نیز در پی دارد.

۲. هنگامی که یک یا هر دو شریک زندگی رابط consider خود می دانند ، یا یک شریک زندگی رابط خود داشته است.

بازیابی از یک امر غیرممکن نیست ، اما کار زیادی را می طلبد. تعهد و تمایل به بخشش و پیشرفت به جلو نیاز دارد. هیچ فرمول جادویی برای بهبودی از یک رابطه وجود ندارد. اما اگر هر دو فرد متعهد به فرایند درمانی باشند و صداقت داشته باشند ، ممکن است ازدواج نجات یابد. حداقل می توان مشخص کرد که برای هر دو فرد سالم تر است که حرکت کنند.

۳. هنگامی که زن و شوهر به نظر می رسد “فقط همان فضای را اشغال می کنند”.

هنگامی که زوج ها بیشتر از همسران زناشویی دوست می شوند ، این ممکن است نشان دهنده نیاز به مشاوره باشد. این بدان معنا نیست اگر زوج همه کارها را با هم انجام ندهند با مشکل روبرو هستند. اگر کمبود ارتباط ، مکالمه و صمیمیت یا هر عنصر دیگری وجود داشته باشد که احساس می کند زوج از اهمیت برخوردارند و احساس می کنند که آنها فقط “با هم زندگی می کنند” ، این ممکن است نشانه ای از این باشد که یک پزشک ماهر می تواند کمک کند تا آنچه را که از دست می رود و چگونه می تواند تشخیص دهد ، پیدا کند. برگرد

۴- وقتی شرکا نمی دانند چگونه اختلافات خود را حل کنند.

یادم است که GI جو را به عنوان یک کودک تماشا کردم. هر نمایش با این عبارت به پایان رسید: “حالا شما می دانید ، و دانستن نصف نبرد است.” برای من ، این عبارت با این وضعیت به ذهن خطور می کند. هنگامی که یک زوج شروع به اختلاف نظر می کنند و از اختلاف نظر آگاه می شوند ، دانستن تنها نیمی از نبرد است. بارها شنیده ام که زوج ها می گویند ، “ما می دانیم چه اشتباهی است ، اما ما فقط نمی دانیم چگونه آن را برطرف کنیم.” این زمان مناسبی برای درگیر شدن شخص ثالث است. اگر زوج گیر کرده باشد ، یک پزشک ماهر ممکن است بتواند آنها را در جهت درست حرکت دهد.

۵- هنگامی که یکی از شرکا روی احساسات منفی عمل کند.

من اعتقاد دارم که آنچه را که در داخل نشان می دهیم از خارج نشان می دهیم. حتی اگر ما قادر به پوشاندن این احساسات برای مدتی باشیم ، آنها محدود به سطح هستند. احساسات منفی مانند نارضایتی یا ناامیدی می تواند به رفتارهای مضر و گاه مضر تبدیل شود. می توانم یک زوج را به خاطر بیاورم که همسر به دلیل ناسازگاری های شوهرش بسیار صدمه دیده است. اگرچه او موافقت کرد که در این رابطه بماند و کارهایی را انجام دهد ، اما بسیار کینه توز شد. زن به طور هدفمند کارهایی را انجام می دهد تا شوهرش فکر کند که با او بی دین بوده است حتی اگر او نبود. او می خواست که شوهرش همان دردی را که احساس می کند احساس کند ، که ضد تولید بود. یک پزشک متخصص ماهر می تواند به زن و شوهر کمک کند تا احساسات منفی را مرتب کنند و راه های بهتری برای بیان آنها پیدا کنند.

۶. هنگامی که تنها قطعنامه به نظر می رسد جدایی است.

آیا برای درک بهتر رابطه خود به کمک نیاز دارید؟
آزمونهای روابط ما را بررسی کنید.
وقتی یک زوج با هم اختلاف نظر دارند یا استدلال می کنند ، استراحت اغلب کمک کننده است. با این حال ، هنگامی که یک دوره اتهام به یک شبانه دوری از خانه تبدیل می شود یا در نهایت منجر به جدایی موقت می شود ، این ممکن است نشان دهنده نیاز به مشاوره باشد. گذراندن وقت به دور از خانه معمولاً وضعیت را برطرف نمی کند. در عوض ، این فکر را تقویت می کند که گذراندن زمان مفید است ، و اغلب منجر به غیبت های بیشتر می شود. هنگامی که شریک غیبت برگردد ، مشکل هنوز وجود دارد ، اما اغلب از آنجا که گذشت زمان اجتناب می شود.

۷. هنگامی که یک زن و شوهر به خاطر فرزندان در کنار هم هستند.

اگر یک زن و شوهر احساس کنند که عاقلانه ماندن در کنار فرزندان عاقلانه است ، ممکن است به درگیر شدن کمک کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.