چت با مشاور تحصیلی

چت با مشاور تحصیلی

جهت مشاوره تلفنی با خانم دکتر امیرنجات روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

چت با مشاور تحصیلی
چت با مشاور تحصیلی

 

 

حافظه – قسمت سوم

۷. مشروبات الکلی  مصرف نوشیدنی های الکلی از بسیاری جهات می تواند برای سلامتی شما مضر باشد و می تواند بر حافظه شما تأثیر منفی بگذارد.  الکل اثرات عصبی روی مغز به نمایش می گذارد.

۸. مغز خود را آموزش دهید انجام مهارتهای شناختی خود با انجام بازیهای مغزی روشی سرگرم کننده و مؤثر برای تقویت حافظه است. جدول کلمات متقاطع ، بازی های فراخوان کلمات ، تتریس و حتی برنامه های تلفن همراه اختصاص داده شده به آموزش حافظه روش های عالی برای تقویت حافظه هستند. بعلاوه ، بازیهای آموزش مغز نشان داده شده است که به کاهش خطر زوال عقل در بزرگسالان مسن کمک می کند.

۹- کربوهیدراتهای تصفیه شده را کاهش دهید مصرف مقادیر زیادی کربوهیدراتهای تصفیه شده مانند کیک ، غلات ، کلوچه ، برنج سفید و نان سفید ممکن است برای حافظه شما مضر باشد. این مواد غذایی از شاخص قند خون بالایی برخوردار هستند ، به این معنی که بدن این کربوهیدرات ها را به سرعت هضم می کند و منجر به افزایش سن در قند خون می شود.

مقاله بعدی را دنبال بفرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *