معرفی روانشناس خوب

معرفی روانشناس خوب

معرفی روانشناس خوب امری ساده نیست ولی ما می توانیم یکی از بهترین روانشناسان تهران را به شما معرفی کنیم. ایشان کسی نیست جز خانم امیرنجات.

خانم امیرنجات بیش از ۲۵ سال به طور مداوم سابقه علمی و مشاوره روانشناسی دارند . حالا خود حساب کنید که این سابقه بلند مدت چقد می تواند در درمان بیمار وارائه راه حل مفید و موثر باشد.

جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره ۰۲۱۸۶۳۷۴۱۱۲یا ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷تماس حاصل نموده و مشاوره روانشناسی داشته باشید.

اولین کاری که من با تمام مشتری های جدید انجام می دهم دعوت از آنها برای تهیه یک فنجان قهوه و گپ است. من آن را بسیار غیر رسمی نگه می دارم. من همچنین به آنها اطلاع می دهم که این “جلسه اول” یک ارزیابی است و رایگان است زیرا ممکن است من شخص مناسبی برای آنها نباشم. من همیشه از آنها می خواهم که هر موقع مرا متوقف کنند و از من بخواهند که یا بیشتر توضیح بدهم یا سؤالی راجع به هر چیزی (در حدود من) بپرسید. این کاری است که من در طول هر جلسه بطور طبیعی انجام می دهم. من همچنین از این جلسه اولیه استفاده می کنم تا ببینم که آیا می توانم با مشتری کار کنم یا نه ، یا اینکه ممکن است بتوانم به آنها کمک کنم یا خیر … (بیشتر)

یک روانشناس بزرگ حتی در شرایطی که ارزش های خود متفاوت از ارزش مشتری خود باشد غیر قضاوت کننده است. همچنین ، و این بسیار مهم است ، یک روانشناس بزرگ اطلاعاتی را که از مشتری دریافت می کند ، تأیید می کند. فقط از طریق اعتبار سنجی می توان مشتری از مزایای یک درمانگر بهره مند شد.
در ابتدا پاسخ داده شده است: شما برای یافتن بهترین روانشناس به دنبال چه چیزی هستید؟
پزشکان اغلب مراجعه می کنند ، مزیت این امر این است که آنها فقط یک فرد با صلاحیت و معتبر را توصیه می کنند.

در ابتدا پاسخ داده می شود: ویژگی های یک روانشناس خوب چیست؟
شنونده بودن خوب ، مشکل از دید مشتری یا مشتری که شامل تحمیل ارزش های دیگران به دیگران نمی شود

اگر از یادگیری چیزی که باعث می شود افراد تیک بزنند و اصلاً به دیگران اهمیت دهند ، لذت می برید ، ممکن است ویژگی های شخصیتی یک روانشناس را داشته باشید. خصوصیات شخصیتی که باعث می شود یک روانشناس خوب باشد ، متنوع و متنوع است. لیست وقتی پیچیده تر می شوید که انواع مختلفی از تخصص های روانشناسان را در نظر بگیرید. یک محقق نسبت به یک پزشک متخصص به ویژگی های شخصیتی متفاوتی احتیاج دارد و یک روانشناس صنعتی باید مهارت دیگری را نسبت به یک روانشناس مشاور داشته باشد. بیایید به برخی از خصوصیات لازم برای موفقیت به عنوان یک روانشناس بالینی یا مشاوره نگاهی بیندازیم.

توجه مثبت بی قید و شرط
اصطلاح “نظر مثبت بی قید و شرط” توسط کارل راجرز ، روانشناس اومانیستی که این اصطلاح را در کتاب خود “تبدیل شدن به یک شخص” به کار می برد ، رایج شد. امروز ، این مفهوم ، که شامل ایده باقی ماندن بدون قضاوت نسبت به شخص دیگر در حالی که همچنان به ارائه عشق و پشتیبانی می پردازد ، است هنوز هم گوشه ای از روان درمانی موفق به حساب می آید. پزشکان موفق ، نسبت به همه مراجعان خود جوان – پیر ، ثروتمند ، فقیر ، خوشحال ، غمگین ، نسبت به همه مشتریان خود نظر مثبت بی قید و شرط دارند. در حالی که یادگیری توجه مثبت بی قید و شرط به دیگران عملی می شود ، بعضی از افراد نسبت به سایرین در این امر موفق تر خواهند بود. اگر تمایل دارید دیگران را سخت قضاوت کنید یا وقتی کسی کاری را انجام می دهد که شما آن را رد می کنید ناخوشایند باشید ، تبدیل شدن به یک روانشناس بالینی یا مشاوره ممکن است برای شما مناسب نباشد. با این حال ، اگر شما می توانید برای دیدن طرف دیگری از استدلال دیگران ، بخشش دیگران و بخشیدن به افراد نیازمند به آن ، احتیاط کنید ، ممکن است آنچه را که می خواهید یک پزشک عالی باشید ، داشته باشید.

درک تعادل

تعادل برای همه روانشناسان مهم است ، صرف نظر از تخصص خاصی که انتخاب می کنند. در یک شرایط بالینی ، روانشناسان باید هنگام کار با مشتری به طور مرتب بین احساسات و عقل تعادل برقرار کنند. آنها همچنین باید در شرایط خاص انعطاف پذیر باشند ، مرزهای مشخصی ایجاد کنند. آنها باید بین زندگی شخصی و حرفه ای خود به دقت تعادل برقرار کنند و باید مرتباً اهمیت دانش را با ارزش عدم آگاهی از جزئیات در مورد زندگی و موقعیت های مشتری ارزیابی کنند.

سایر صفات مهم

چندین ویژگی شخصیتی اساسی دیگر یک روانشناس نیز وجود دارد که در یک شرایط بالینی فعالیت می کند. این شامل

شنونده خوب بودن
اختیار
ماهیتی کنجکاو
خود شناسی
راحتی با تنوع
ثبات عاطفی
مهارت های حاد حل مسئله
با این حال ، اگر با یک یا دو مورد از این موارد مقابله می کنید ، از این به عنوان تنها مبنای خود برای دنبال نکردن حرفه ای در روانشناسی استفاده نکنید. اگر فردی محکوم و غیرقابل قضاوت هستید که چند مورد از احساسات خود را تجربه کرده اید ، می توانید از طریق آن آویزان شوید و یک پزشک عالی باشید. اگر به دیگران اهمیت می دهید اما دوست دارید صحبت کنید ، می توانید یاد بگیرید که چگونه در طی مراحل آموزش ، شنونده بهتری شوید تا یک روانشناس مشاوره شوید.

روانشناسان انواع مختلفی دارند ، اما چند ویژگی شخصیتی وجود دارد که برای هرکسی که مایل به رواندرمانگر یا روانشناس مشاوره است ، ضروری است. اکنون که در مورد خصوصیات شخصیتی یک روانشناس آموخته اید ، فکر می کنید آنچه را که برای ورود به این حرفه انجام می دهید ، دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.