معرفی روانشناس خوب در تهران

معرفی روانشناس خوب در تهران

جهت دریافت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با دکتر امیرنجات با تلفن ۰۲۱۸۶۳۷۴۱۱۲ و یا در واتسآپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید.

 

معرفی روانشناس خوب در تهران
معرفی روانشناس خوب در تهران

روانشناسان نگران رفتار انسان و پیامدهای ذهنی ، عاطفی و اجتماعی هستند که به وجود می آورد. از طریق مشاهدات ، نظرسنجی ها و آزمون ها ، آنها به دنبال درک انگیزه های مربوط به اقدامات یک شخص هستند و از این طریق می توانند به رفتار یک شخص بینش دهند و در یک حوزه وسیع تر ، به تقویت درک بین افراد و گروه ها کمک کنند.

روانشناسان ممکن است با کار کردن به عنوان روانشناس بالینی ، روانشناسان رشد ، روانشناسان صنعتی ، روانشناسی پزشکی قانونی یا روانشناسان مدارس ، در کمک به گروه خاصی از افراد تخصص پیدا کنند. اما مهم نیست که حوزه تخصص آنها چیست ، روانشناسان خوب ویژگی های مشترکی دارند. برای دانش آموزانی که مایل به شروع کار در روانشناسی هستند ، دانستن این موارد به آنها کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا واقعاً روانشناس هستند.

روانشناسان خوب واقعاً علاقمند به کمک به مردم هستند. آنها می خواهند راه حل هایی ارائه دهند که به افراد کمک می کند راهی برای خروج از درگیری های روحی و عاطفی خود پیدا کنند. برای انجام این کار ، آنها باید بتوانند خود را در کفش فردی قرار دهند که با او کار می کند. همدلی و تمایل صادقانه برای بهبود زندگی افراد ، صفاتی است که روانشناسان مؤثر به آن نشان می دهند. آنها فقط مشکلات مردم را حل نمی کنند بلکه به طور جدی به فکر راه حل هایی برای آنها هستند.

روانشناسان خوب شنوندگان خوبی هستند. هنگامی که یک روانشناس از بیمار می خواهد در مورد مشکلات خود صحبت کند ، هیچ فرضی یا پیش داوری نمی کند. در عوض ، او در واقع به آنچه بیمار می گوید گوش می دهد. او فقط از گوش های خود برای این کار استفاده نمی کند. او همچنین از مهارتهای مشاهده ای خود استفاده می کند تا اطمینان یابد که او واقعاً آنچه را که شخص می گوید را درک می کند یا اینکه چیز دیگری را می گوید و فکر دیگری می کند. آموزش آنها به آنها آموخته است که چگونه رفتار را با استفاده از حالت های صورت ، حرکات و حرکات بدن تحلیل کنند ، بنابراین می توان گفت روانشناسان هم با چشم و هم گوش گوش می دهند.

روانشناسان باید صبر داشته باشند. درمان بیمار با مسائل روانشناختی می تواند یک روند طولانی مدت باشد. ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که یک روانشناس احساس کند که با مشتری پیش نمی رود. اما مهم نیست که چقدر اوضاع ناامید کننده به نظر برسد ، روانشناسان صبور و امیدوار هستند که نتیجه خوبی در نهایت نتیجه درمان باشد.

برای مدارس اینجا را کلیک کنید
روانشناسان مهارت های بین فردی بسیار خوبی دارند. آنها راحت صحبت می کنند و به افراد با سابقه های مختلف و انواع شخصیت توصیه می کنند. آنها همچنین این توانایی غیرمسئول را دارند که مردم را برای به اشتراک گذاشتن اسرار درونی خود مجبور کنند. همه مردم این نوع جذابیت و قدرت ترغیب را ندارند. آنها همچنین از این مهارت برای راهنمایی بیماران در طی فرایند درمانی استفاده می کنند و از آنها سؤالاتی را می پرسند که به شما کمک می کند تا آنچه را که مشتری طی می کند شفاف سازی کند.

یکی دیگر از ویژگیهای مهم روانشناسان مؤثر ، امکان جمع آوری تکه های یک معما و یافتن راه حل برای مشکل بیمار است. روانشناسان از اطلاعاتی که از جلسات خود با بیمار جمع آوری کرده اند ، سوابق وی ، تجربیات با سایر مراجعین و دانش نظری برای تعیین مشکل مشتری ، تشخیص و تشخیص یک برنامه درمانی استفاده می کنند. بعضی اوقات ، روانشناسان مجبورند این کار را با داده های محدودی که در اختیار دارند ، انجام دهند ، مانند زمانی که بیماران نمی خواهند صحبت کنند. آنها باید با استفاده از اطلاعاتی که می توانند دست خود را بدست آورند ، به علت اصلی مشکلات بیمار برسند. آنها گاهی اوقات مانند کارآگاه کار می کنند به این دلیل که سعی می کنند اسرار را با اطلاعات محدود موجود حل کنند.

امانتداری یکی دیگر از ویژگیهای روانشناسان خوب است. قوانین اخلاقی در بین متخصصان بهداشت روان حاکی از این است که روانشناسان هرگز نباید در مورد بیمار با دیگران اشتراک کنند ، مگر اینکه حکم دادگاههای قانونی برای این کار صادر شود. بیماران باید اطمینان داشته باشند که با کسی صحبت می کنند که می تواند راز را پنهان کند و فقط مشکلات خود را در گپ و گفتگوی گاه به گاه با دوستان فاش نمی کند. هنوز هم نکاتی خاص برای افرادی که برای رفع مشکلات خود به دیدن “کوچک شدن” مراجعه کرده اند وجود دارد ، بنابراین برای کسانی که ترس دارند اسرار آنها از بین برود ، بسیار مهم است تا بتوانند به روانشناس خود اعتماد کنند.

روانشناسان از نظر ذهنی ، عاطفی و اجتماعی پایدار هستند. آنها با کسانی که قبلاً در این زمینه ها مشکلی دارند ، برخورد می کنند ، بنابراین مهم است که روانشناسان نتوانند مشکلات خود را به کار گیرند. البته روانشناسان کامل نیستند اما باید به اندازه کافی پایدار باشند تا بتوانند مشکلات دیگران را برطرف کنند بدون اینکه خودشان را خراب کنند.

برای مدارس اینجا را کلیک کنید
نورافکن شغلی: روانشناس
روانشناس
روانشناس

روانشناسان به بررسی علمی رفتار انسان و ذهن توجه دارند. کارکردهای شناختی ، تبادلات اجتماعی و فرایندهای عاطفی همه بخشی از روانشناسی هستند. این […] داخلی

پرسش و پاسخ روانشناس
با مدرک روانشناسی چه کاری می توانم انجام دهم؟
آیا باید مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی دریافت کنم؟
آیا شما باید در علم خوب باشید تا یک پاپ باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *