مشاور کودک تلقنی

مشاور کودک تلقنی

جهت مشاوره تلفنی با خانم امیرنجات روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاور کودک تلفنی
مشاور کودک تلفنی

 

 

 

راههای ساده برای باهوش تر کردن کودکتان  – قسمت اول

۱. کتاب بخوانید :

فرزند شما هرگز برای خواندن کتاب خیلی خردسال نیست. کودک خود نوازش کنید و با هم به کتاب نگاه کنید . حتی قبل از اینکه نوزادان بتوانند آنچه را که می خوانید ، درک کنند ، “آنها خواندن را با نوازش و عشق مرتبط می کنند.”

۲. دور از دسترس

مغز انسان به دنبال ایمنی است و اگر مغز کودک احساس امنیت نکند ، نمی تواند یاد بگیرد. عشق و نوازش به کودک شما می تواند به برقراری احساس امنیت او کمک کند. “از زمان کودکی ، آن صدای نرم و دوست داشتنی و لمس کردن کودک به نرمی خیلی با کودکان صحبت می کند.”

۳. آواز خواندن :

نوزادان دوست دارند صدای خواندن شما را بشنوند.

۴. تماس چشمی با کودک خود برقرار کنید :

به چشمان نوزادتان زل بزنید. طی یک هفته ، نوزادان می توانند چهره والدین خود را تشخیص دهند ، و هر بار که به شما خیره شد ، حافظه خود را می سازد و یاد می گیرد چگونه چهره را تشخیص دهد.

۵. روز خود را روایت کنید با کودک خود زیاد صحبت کنید:

تحقیقات نشان داده است که تعداد کلماتی که کودکان از والدین و مراقبان خود می شنوند قبل از ۳ سالگی ، باعث می شود ضریب هوشی آنها بیشتر شود . به آنها بگویید که چه کاری انجام می دهید ، چه فکر می کنید و چه چیزی را می بینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.