مشاور خانواده در آلمان

مشاور خانواده در آلمان

شما ممکن است در آلمان  زندگی کنید و به یک روانشناس ایرانی در هامبورگ احتیاج دارید. در این صورت می توانید برای مشاوره ویدیویی با دکتر امیرنجات تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره از ایشان در واتسآپ به صورت صوتی یا تصویری با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید .

شما فقط به خاطر فرزندان ، در زندگی با همسر خود به مشاوره خانواده احتیاج دارید
وقتی احساس می کنید فقط به خاطر فرزندان خود به زندگی خود با همسر خود ادامه دهید ، حتما از یک مشاور خانواده خوب برای کمک بخواهید.

برخلاف تصور زن و شوهر ، ادامه چنین زندگی و رابطه ممکن است در واقع صدمات جدی به فرزندان آنها وارد کند.

در مقابل ، اگر زوج بتوانند اختلافات خود را برطرف کرده و ازدواج خود را به عنوان یک رابطه سالم و مثبت تلقی کنند ، این بهترین گزینه برای والدین و فرزندانشان خواهد بود.
من به عنوان یک مشاور خانواده معتقدم که کودکان نباید بهانه ای برای ادامه زندگی مشترک باشند.

به یاد دارم وقتی با نوجوانی مشغول به کار در مدرسه بودم ، او رفتار مخرب نشان می داد و نمرات او در کلاس روز به روز در حال کاهش بود. وقتی دلیل چنین چیزهایی را از او پرسیدم ، وی پاسخ داد: “من خیلی خوب می دانم که والدینم یکدیگر را دوست ندارند ، زیرا آنها فقط نقش خوب را بازی می کنند ، اما آنها هرگز مانند والدین من خوشحال و خوشحال نیستند.
فرزندان ما عموماً بسیار شهودی و باهوش هستند. مهم نیست که والدین چه میزان یا چه میزان اختلافات زناشویی خود را از فرزندان خود پنهان می کنند ، بیشتر کودکان نارضایتی والدین از ازدواج خود را احساس می کنند.
در پایان ، شایان ذکر است که نمی توان همه ازدواج ها را نجات داد ، اما برای خانواده هایی که طلاق آنها هنوز برطرف شده و در طول دوره مشاوره زوجین به اصول خود پایبند هستند ، مشاوره خانواده می تواند در یافتن علت اصلی مشکل به آنها کمک کند. زندگی و بهبود رابطه با همسرتان می تواند به شما بسیار کمک کند.

مراجعه به یک مرکز مشاوره خانوادگی چقدر مؤثر است؟
مراجعه به یک مرکز مشاوره خانوادگی فقط منجر به حضور در جلسات مشاوره و صحبت با یک مشاور نمی شود. کلید موفقیت در کمک به یک مشاور خانواده به شدت متکی به تلاش و پشتکار زوج در مشاوره مشاوره و راهنمایی است. با این حال ، قابل درک است که بیشتر مشتری ها نمی دانند که از مشاور خود انتظار چه چیزی را دارند.

با همسر خود در یک مرکز مشاوره خانوادگی یک هدف مشترک داشته باشید
به نظر می رسد ساده است ، درست است؟ البته نه اغلب. تنها هدف مشترک این زوج از مراجعه به یک مرکز مشاوره خانوادگی این است: “ما هر دو می خواهیم برای حفظ رابطه و ازدواج خود تلاش کنیم.” با این وجود ، بعضی اوقات در جلسات مرکز مشاوره خانواده ، یک زوج در زندگی با همسر خود شک دارند ، که این یک امر کاملاً طبیعی است.

دلایل مختلفی وجود دارد که گاهی جلسات مشاوره خانواده و روند درمان زوج درمانی ناکام می شوند. البته شما هنوز هم می توانید از مشاور ازدواج خود بخواهید مشاوره بگیرید ، اما تا زمانی که این زوج هدف مشترک مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده را نداشته باشند ، تمرکز در موضوع مشاوره دشوار خواهد بود.

تعهد کامل به فرایند مشاوره داشته باشید
“در شرایط دشوار” تلاش های خود را برای حفظ و بهبود روابط خود با همسرتان حداقل به مدت شش ماه ادامه دهید. لازم به ذکر است که همیشه میزان پیشرفت در مشاوره خانواده و زوج درمانی کمتر از مشاوره فردی است. از آنجا که اغلب ، انگیزه و نگرش در زن و شوهر متفاوت است و زوجی که در کنار هم زندگی می کنند نیاز به زمان بیشتری برای تغییر رفتار خود دارند.

همچنین برای برخی افراد سالها طول می کشد (به طور متوسط ​​شش سال) تصمیم می گیرد برای حل و فصل اختلاف با همسر خود به یک مرکز مشاوره خانوادگی مراجعه کند. این مدت طولانی هم مشاوران و هم زوجین را سخت تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.