مشاور خانواده خوب در تهران

اگر خانواده شما دوران سختی را پشت سر می گذارند – خواه ناشی از استرس ، عصبانیت یا ناراحتی باشد – خانواده درمانی می تواند تغییری ایجاد کند. این کمک می کند تا زوج ها ، کودکان و یا اعضای یک خانواده گسترده یاد بگیرند که بهتر و بهتر ارتباط برقرار کنند و از طریق درگیری کار کنند.

جلسات توسط یک متخصص به نام یک خانواده درمانی انجام می شود. او می تواند یک روانشناس ، مددکار اجتماعی یا درمانی باشد که در خانواده درمانی آموزش های بیشتری داشته است.
چگونه خانواده درمانی می تواند کمک کند؟

مشکلات خانواده شما می تواند بر همه زمینه های زندگی اعضای خانواده تأثیر بگذارد. شما و عزیزانتان ممکن است در کار ، مدرسه یا در تعامل روزمره با افراد دیگر مشکلی ایجاد کنید.

وقتی احساس می کنید مشکلات خانواده شما برای رسیدگی بیش از حد بزرگ است – و بهتر نمی شوند – ممکن است زمان مراجعه به یک درمانگر خانواده باشد. او می تواند در یافتن راههای جدید برای مدیریت مبارزات ، درگیری ها و چالش ها به شما کمک کند.

برخی از مواردی که خانواده درمانی می توانند به آنها کمک کنند عبارتند از:
ادامه خواندن در زیر
شما ممکن است دوست داشته باشید

درگیری بین اعضای خانواده
سوء مصرف مواد یا اعتیاد
بیماری روانی یکی از اعضای خانواده
مشکلات مالی یا اختلاف نظر درباره پول
مشکلات در مدرسه
مشکلات بین خواهر و برادر
مشکلات رفتاری کودکان
مراقبت از یک عضو خانواده با نیازهای ویژه
مشکلات مربوط به اعضای خانواده گسترده
بیماری یکی از اعضای خانواده یا فوت در خانواده
خیانت
جدایی یا طلاق
نحوه برنامه ریزی برای حضانت مشترک فرزندان

در طول خانواده درمانی چه اتفاقی می افتد؟

ابتدا ، پزشک معالج شما با همه افراد خانواده صحبت خواهد کرد تا به او در درک آنچه اتفاق می افتد کمک کند. او سؤالاتی را در مورد چگونگی مشاهده مشکلات هر فرد ، از زمان شروع مشکلات و چگونه خانواده تاکنون در تلاش برای مدیریت امور می پرسد.

در مرحله بعد ، درمانگر یک برنامه درمانی را تهیه می کند. هدف بهبود درگیری ها در یک خانواده است ، نه اینکه کسی را مقصر این مسائل بدانیم.

درمانگر شما به اعضای خانواده کمک می کند تا بهتر ارتباط برقرار کنند ، مشکلات را حل کنند و روشهای جدیدی برای همکاری مشترک پیدا کنند. خانواده درمانی همیشه نمی تواند باعث شود که یک مشکل از بین برود. اما این می تواند مهارت های جدیدی را برای اعضای خانواده فراهم کند تا از راه های سالم تر به شرایط سخت بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.