مشاور تحصیلی

مشاور تحصیلی  مشاور تحصیلی   مشاور تحصیلی

مشاور تحصیلی

جهت مشاوره تلفنی با  روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

 

مشاوره تحصیلی
مشاوره تحصیلی

 

بررسی اینکه چرا نتوانستید در یک دوره موفق باشید .

چرا نمی توانید در پایان یک دوره آن را با موفقیت بکذرانید

 

عدم موفقیت در کلاس  ، پایان جهان نیست. نفس عمیق بکشید و بگذاریم کار کنیم.

 

ترم تازه تمام شد و با وجود تمام تلاش خود ، شما در کلاس شکست خوردید. اینگونه نیست که فکر کردید وقتی برای ورود به دانشگاه وارد می شوید ، همه چیز از بین می رود ، بلکه اینجا هستید. خبر خوب؟ این برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد. شما تنها نیستید ، و همه از بین نمی روند. نفس عمیق بکشید ، زیرا کارهایی وجود دارد که می توانید این شکست را پشت سر بگذارید.

 

 

  1. درک کنید که چرا در کلاس موفق نبودید .

اولین کاری که بعد از ناکامی در کلاس انجام می شود این است که بفهمید چرا این اتفاق افتاد.

آزمون یا مقاله ای که ارسال کرده اید و نظرات استاد خود را بخوانید. ببینید آیا کاری وجود دارد که بتوانید بطور دیگری انجام دهید.

سپس ، آنچه اتفاق افتاده است را در کلاس بررسی کنید. از خودتان سؤالاتی بپرسید مانند:

برای کلاس یا امتحان چقدر درس خوانده اید؟ کافی بود؟

آیا به اندازه کافی می خوابید و سالم می خورید؟

آیا در زندگی شما چیزی وجود دارد که ذهن شما را به خود جلب کند و شما را منحرف کند؟

اگر پاسخ تان مثبت است ، چه چیزی مانع از درخواست کمک شد؟

 

  1. یادگیری از اشتباهات شما

دانش قدرت است. پاسخ به سؤالات فوق شما را یک قدم به درک وضعیت شما و جلوگیری از وقوع مجدد آن نزدیک می کند. بسته به پاسخ شما ممکن است متوجه شوید که باید یاد بگیرید که چگونه تعادل را در مدرسه و بهتر کار کنید یا اینکه باید راهی برای مدیریت بهتر پول خود بیابید ، بنابراین نگرانی های مالی شما را از مطالعه دور نمی کند.

از طرف دیگر ، ممکن است در جستجوی شریک تحصیل یا گرفتن مدرس برای کمک به شما در این کلاس خاص باشید.

این بسیار معمول است که دانش آموزان مسئولیت های زیادی را به عهده بگیرند ، آنها در نهایت خود را بسیار کم گسترش می دهند. این به نوبه خود ، بر نتایج آنها می تواند در دانشگاه ، محل کار و خانه تأثیر بگذارد. اگر این شما هستید ، کشف کنید که چه تغییراتی را می توانید در برنامه خود ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای مطالعه دارید.

 

 

  1. با استاد خود مشورت کنید تا مجدداً جلوی عدم موفقیت در کلاس را بگیرید

اگر در کلاس شکست خورده اید ، به استاد خود نزدیک شوید تا در مورد کارهایی که می توانستید متفاوت انجام دهید ، بحث کنید و اگر اکنون کاری وجود دارد که بتوانید نمره را ذخیره کنید. اگر راهی برای صرفه جویی در نمره وجود ندارد ، از آنها بخواهید که دفعه بعد چه کاری را انجام می دهند تا نتیجه بهتری بگیرید.

از درخواست کمک نترسید. ممکن است در ابتدا ناراحت کننده باشد ، اما ارزشش را دارد. به یاد داشته باشید که اساتید انسان هستند و معمولاً در گوشه و کنار شما هستند ، امیدوارم که موفق شوید.

 

 

۴- از پشتیبانی اخلاقی برخوردار شوید و به خودتان استراحت دهید

عدم موفقیت در کلاس می تواند از نظر عاطفی سخت باشد. این می تواند نگرانی های زیادی را در مورد خود و آینده ما ایجاد کند. با این احساسات تنها نمانید. در مورد آنها با شخصی که به او اعتماد دارید صحبت کنید تا بتوانید سریعتر از طریق آنها حرکت کنید.

داشتن کسی به ما یادآوری می کند که چرا ما عالی هستیم حتی اگر شکست بخوریم ، باعث می شود که خودمان را ببخشیم ، و با وجود ترس هایمان به جلو برویم.

وقتی موفق نشویم ، آسان است که خودمان را مورد ضرب و شتم قرار دهیم. اما در پایان روز ، ما را دور نخواهد کرد. به خودتان فرصت دهید تا احساس بدی کنید ، اما خودتان سخت نگیرید.

 

 

 

به یاد داشته باشید که شکست بخشی از زندگی است و برای همه اتفاق می افتد. نحوه رسیدگی به آن و چگونگی پیشرفت آن مهم است.

 

فراموش نکنید – می توانید همه چیز را بچرخانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *