مشاور تحصیلی آنلاین چت

مشاور تحصیلی آنلاین چت

جهت مشاوره تلفنی با خانم امیرنجات روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاور تحصیلی آنلاین چت
مشاور تحصیلی آنلاین چت

 

 

 

قدر مسلم برای هر کسی که در حال تحصیل و مطالعه هست داشتن حافظه قوی به عنوان یک فاکتور بسیار مهم مورد توجه قرار میگیرد.بنابرین فکر کردم خوب است که بدانیم چه چیزهایی میتواند در تقویت حافظه موثر واقع گردد .

حافظه – قسمت اول

هر کسی هر از گاهی لحظاتی را فراموش می کند ، خصوصاً وقتی زندگی شلوغ می شود.

اگرچه این می تواند یک اتفاق کاملاً عادی باشد ، اما داشتن حافظه ضعیف می تواند ناامید کننده باشد.

ژنتیک در از بین رفتن حافظه ، به ویژه در شرایط جدی عصبی مانند بیماری آلزایمر ، نقش دارد. با این حال ، تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی و سبک زندگی نیز تأثیر عمده ای بر حافظه دارند.

در اینجا ۱۴ روش مبتنی بر شواهد برای بهبود طبیعی حافظه شما ارائه شده است.

 

۱. کمتر شکر اضافه شده بخورید خوردن بیش از حد قند اضافه شده به بسیاری از مشکلات بهداشتی و بیماریهای مزمن از جمله کاهش شناختی مرتبط است. تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی حاوی قند می تواند به ضعف حافظه و کاهش حجم مغز منجر شود ، به خصوص در ناحیه ای از مغز که حافظه کوتاه مدت را ذخیره می کند.

۲. یک مکمل روغن ماهی را امتحان کنید روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ ائیکوزاپنتائنوئیک اسید (EPA) و اسید دکوساگزازانوئیک (DHA) است. این چربی ها برای سلامتی کلی مهم هستند و نشان داده شده است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، کاهش التهاب ، تسکین استرس و اضطراب و کاهش روانی آهسته را نشان می دهد.

۳. برای مدیتیشن وقت بگذارید تمرین مدیتیشن ممکن است از بسیاری جهات روی سلامتی شما تأثیر مثبت داشته باشد. این آرامش بخش و تسکین دهنده است ، و برای کاهش استرس و درد ، کاهش فشار خون و حتی بهبود حافظه  یافت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *