مشاور ازدواج تهران

مشاور ازدواج تهران مشاور ازدواج تهران

مشاور ازدواج تهران

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید

مشاوره قبل از ازدواج تهران
مشاوره قبل از ازدواج تهرانمشکلات ارتباطی ، رابطه جنسی ، عصبانیت ، حتی بیماری می تواند به مشکلات یک ازدواج یا رابطه کمک کند. برای مدیریت تعارض و استرس ، زوجین گاهی به مشاوره ازدواج یا مشاوره زوجین متوسل می شوند تا به بهبودی روابط کمک کنند. درباره مشاوره در مورد ازدواج بیشتر بدانید.

شریک زندگی شما از محل کار به خانه می آید ،چای درست می کند و سپس سکوت می کند. شما هفته ها مکالمه واقعی نداشته اید. چند استدلال در مورد پول و یا شبهای آخر ، مطمئناً ، اما هیچ قلبی قلبی ندارد. ارتباط جنسی؟ آن چیست؟

رابطه شما روی صخره ها است و شما آن را می دانید. اما شما مطمئن نیستید که چگونه مسائل را برطرف کنید – یا اگر واقعاً می خواهید.

ممکن است زمان مشاوره ازدواج باشد. مشاوره ازدواج می تواند به شما در برقراری روابط مجدد کمک کند. یا تصمیم بگیرید که اگر تقسیم شوید ، هر دو بهتر خواهید بود. در هر صورت ، مشاوره ازدواج می تواند به شما در درک بهتر روابط خود و تصمیم گیری های خوب فکر شده کمک کند.

مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج ، که به آن زوج درمانی نیز گفته می شود ، به زوجین کمک می کند – متاهل یا نباشند – درگیری و حل و فصل تعارض و بهبود روابطشان. مشاوره ازدواج ابزارهایی را برای برقراری ارتباط بهتر ، مذاکره در مورد اختلافات ، حل مسئله و حتی بحث و گفتگو با روشی سالم تر به زوجین می دهد.

مشاوره ازدواج به طور کلی توسط متخصصین درمانی مجاز به نام ازدواج و خانواده درمانی ارائه می شود. این درمانگران خدمات درمانی مشابه روان درمانی را با سایر درمانگران ارائه می دهند اما با تمرکز ویژه – رابطه زوجین.

مشاوره ازدواج اغلب کوتاه مدت است. شما ممکن است فقط به چند جلسه زمان نیاز داشته باشید تا به شما در کمک به بحران کمک کند. یا ممکن است چندین ماه به مشاوره ازدواج نیاز داشته باشید ، به خصوص اگر رابطه شما به شدت خراب شده باشد. مانند روان درمانی فردی ، شما معمولاً هفته ای یک بار مشاور ازدواج می بینید.

چه کسی می تواند از مشاوره ازدواج بهره مند شود؟

بسیاری از ازدواج ها و دیگر روابط کامل نیستند. هر فرد ایده ها ، ارزش ها ، نظرات و تاریخ شخصی خود را به یک رابطه می رساند و همیشه مطابق با شریک زندگی خود نیست. این اختلافات لزوماً به این معنا نیست که روابط شما مقید به درگیری است. در عوض ، اختلافات می توانند مکمل یکدیگر باشند – شما می دانید این عبارت در مورد جذب مخالفان. این اختلافات همچنین می تواند به افراد در درک ، احترام و پذیرش نظرات و فرهنگ های مخالف کمک کند.

اما روابط را می توان آزمایش کرد. تفاوت ها یا عادت هایی که قبلاً دوست داشتنی پیدا کرده اید ممکن است بعد از گذشت زمان با هم روی اعصاب شما تأثیر بگذارد. بعضی اوقات موارد خاص ، مانند یک امر خارج از ازدواج یا از بین رفتن جذابیت جنسی ، باعث ایجاد مشکلات در یک رابطه می شود. در موارد دیگر ، یکپارچه شدن تدریجی ارتباطات و دلسوزان وجود دارد.

مهم نیست که علت آن ، پریشانی در یک رابطه باعث ایجاد استرس ، ناراحتی ، غم و اندوه ، نگرانی ، ترس و سایر مشکلات شود. ممکن است امیدوار باشید که مشکلات روابط خود به تنهایی از بین بروند. اما به صورت ناپایدار ، رابطه بد فقط بدتر می شود و در نهایت منجر به مشکلات جسمی یا روانی مانند افسردگی می شود. یک رابطه بد همچنین می تواند باعث ایجاد مشکلی در کار شود و سایر اعضای خانواده یا حتی دوستی را تحت تأثیر قرار دهد زیرا افراد احساس می کنند که مجبور هستند طرف مقابل خود را بگیرند.

در اینجا موارد معمولی وجود دارد که مشاوره ازدواج می تواند به شما و همسر یا شریک زندگی در مقابله با آنها کمک کند:

خیانت
طلاق
سوء مصرف مواد
شرایط جسمی یا روحی
مسائل مربوط به رابطه هم جنس
درگیری های فرهنگی
امور مالی
بیکاری
خانواده های آمیخته
مشکلات ارتباطی
مشکلات جنسی
درگیری در مورد پرورش کودک
ناباروری
خشم
تغییر نقش ها ، مثل بازنشستگی
تقویت اوراق قرضه
نیازی به داشتن یک رابطه مشکل دار برای جستجوی درمان نیست. مشاوره ازدواج همچنین می تواند به زوجینی کمک کند که به سادگی می خواهند اوراق قرضه خود را تقویت کنند و درک بهتری از یکدیگر کسب کنند. مشاوره ازدواج همچنین می تواند به زوجینی که قصد ازدواج دارند کمک کند. این مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند درک عمیق تری از یکدیگر داشته باشید و اختلافات را قبل از بسته شدن اتحادیه برطرف کنید.

مشاوره ازدواج چگونه کار می کند؟

مشاوره ازدواج به طور معمول زوج ها یا شرکای خود را برای جلسات درمانی مشترک جمع می کند. مشاور یا درمانگر به زوجین کمک می کند تا منابع درگیری های خود را تشخیص داده و درک کنند و برای رفع آنها تلاش کنند. شما و شریک زندگی خود هر دو بخش خوب و بد رابطه خود را تحلیل خواهید کرد.

مشاوره ازدواج می تواند به شما در یادگیری مهارت هایی برای تحکیم روابط خود کمک کند. این مهارت ها ممکن است شامل ارتباط صریح ، حل مسئله با یکدیگر و بحث و گفتگو درمورد اختلافات باشد. در بعضی موارد ، مانند بیماری روانی یا سوء مصرف مواد ، مشاور ازدواج شما ممکن است با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی دیگر همکاری کند تا طیف کاملی از درمان را ارائه دهد.

صحبت در مورد مشکلات خود با مشاور ازدواج ممکن است آسان نباشد. جلسات ممکن است در سکوت بگذرد چون شما و شریک زندگی تان نسبت به اشتباهات ادراک شده متوجه می شوید. یا ممکن است دعواهای خود را با خود بیاورید ، در طول جلسات فریاد بزنید و مشاجره کنید هر دو خوب هستند. درمانگر شما می تواند به عنوان واسطه یا داور عمل کرده و به شما در مقابله با احساسات و آشفتگی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.