مشاوره ی تحصیلی

مشاوره ی تحصیلی   مشاوره ی تحصیلی    مشاوره ی تحصیلی

مشاوره ی تحصیلی

جهت مشاوره تلفنی با خانم امیرنجات روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاوره ی تحصیلی
مشاوره ی تحصیلی

 

ده روش مطالعه که که موثر است

 

تحصیل مؤثر مسئله ای  ساده ای نیست. مربیان و روانشناسان سالها روشهای مطالعه را بررسی کرده اند. برخی از بهترین مطالعات از دانشگاه های برتر آمده است: استنفورد ، ایندیانا و شیکاگو که آزمایش های دقیق با گروه های دانشجویی ، مؤثرترین روش های مطالعه را روشن کرده است. دانش آموزانی که این روش ها را دنبال می کنند راحت تر یاد می گیرند ، مواد را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کنند و ساعت ها وقت خود را صرفه جویی می کنند. ده روش مطالعه که محققان دریافتند کار عبارتند از:

 

  1. ۱. تهیه و نگه داشتن یک برنامه مطالعه

 

درست همانطور که برای تغذیه و خوابیدن انجام می دهید ساعات مشخصی از هر روز را برای مطالعه اختصاص دهید. همین برنامه را از روز به روز وفادار نگه دارید. مقدار زمان مورد نیاز برای مطالعه بر اساس مهارتهای مربوط به موضوع ، برای هر فرد متفاوت خواهد بود. به طور متوسط ​​دو ساعت مطالعه هر روز برای هر ساعت در کلاس توصیه می شود. رفتن به کلاس فقط آغاز است. کار واقعی پس از آن شروع می شود!

 

  1. تحصیل در یک محیط مناسب – همان زمان ، همان مکان ، هر روز

 

اگر تمرکز مشکل شماست ، محیط اطراف مناسب به شما کمک زیادی خواهد کرد. میز یا میز مطالعه شما باید در مکانی آرام باشد – عاری از هرچه بیشتر حواس پرتی. وقتی هر روز در همان مکان تحصیل می کنید ، تمرکز بهتری خواهید داشت. این یک مجموعه ذهن است. به عنوان مثال ، وقتی روی میز آشپزخانه می نشینید ، انتظار دارید که غذا بخورید. وقتی در یک صندلی آسان می نشینید ، تلویزیون تماشا می کنید و غیره. توسعه عادت به مطالعه در همان مکان به طور همزمان در هر روز باعث بهبود تمرکز شما می شود.

 

  1. ۳. تجهیز منطقه مورد مطالعه خود با تمام مواد مورد نیاز

 

مکان یا میز مطالعه شما باید به تمام مواد مورد نیاز شما برای تکمیل تکالیف مجهز باشد ، به عنوان مثال ، مداد ، قلم ، پاک کن ، گیره های کاغذی ، منگنه ، دیکشنری ، تنقلات و تازه های مایع و غیره. برای برخی از تکالیف ممکن است شما نیاز داشته باشید ماشین حساب یا لوازم دیگر با استفاده از مواد خود در دسترس ، می توانید بدون وقفه مطالعه کنید. اگر یک دستگاه پاسخگو دارید ، بگذارید در زمان تحصیل کار خود را انجام دهد. بعد از اتمام تحصیل می توانید تماسها را برگردانید. با خوردن غذای میان وعده و نوشیدنی های خود به محل مطالعه ، آن سفرهای بی پایان به آشپزخانه که غلظت شما را از بین می برد ، از بین می برد.

 

۴– اتکا به الهام بخشیدن به انگیزه

 

آیا می توانید یک ورزشکار درحال  تمرین را که منتظر الهام گرفتن از گروهی از هوادران است را تصور کنید تا در آمادگی یک رویداد تمرین کند؟ البته که نه. آنها روزانه تمرین می کنند تا بتوانند رقابتی بمانند خواه بخواهند یا نه. شما نیز مانند ورزشکار باید با انجام تکالیف و آمادگی روزانه از طریق بررسی ، برای انجام تست ها و امتحانات آماده شوید تا برای این کار آماده شوید.

 

۵– نگه داشتن نوت بوک Well-Kept نمرات را بهبود می بخشد

 

محققان به ما می گویند که قطعاً بین نظم و نمرات بالا رابطه وجود دارد. دانستن اینکه در صورت نیاز به مواد خود کجا را پیدا کنید بسیار مهم است. یک بخش ویژه برای هر موضوع در دفترچه خود و همچنین یک تقویم ترم نگه دارید تا بتوانید همانطور که اعلام شده است همه تکالیف مهم را بنویسید. همراه داشتن همه این اطلاعات در یک مکان برای موفقیت شما بسیار مهم است. یک نوت بوک به خوبی نگهداری شده بخشی از مدیریت زمان خوب است. اگر تاکنون وظیفه مهمی را اشتباه سوء استفاده کرده اید ، می دانید که چقدر می تواند با ارزش آن را جستجو کند.

 

  1. ۶. ثبت سابقه ای دقیق از تکالیف

 

آن را به رنگ سیاه و سفید – از جمله جزئیات – قرار دهید و آن را در دفترچه خود نگه دارید. دانستن اینکه فقط از آنچه انتظار می رود انجام دهید و هنگامی که از شما انتظار می رود انجام دهید ، اولین قدم بزرگ در جهت انجام موفقیت آمیز تکالیف مهم با موفقیت و به موقع است.

 

  1. استفاده از “اسرار تجاری”

 

کارتهای فلش فقط مخصوص بچه ها نیستند! آنها یک ابزار مطالعه مشروع هستند. برای نوشتن یک اصطلاح مهم از جلوی کارت استفاده کنید و در پشت ، یک تعریف یا یک واقعیت مهم در مورد آن اصطلاح بنویسید. کارتهای فلش خود را با خود حمل کنید. از آنها در هنگام “زمانهای مرده” استفاده کنید ، مانند ایستادن در یک ایست بازرسی ، انتظار در مطب پزشک یا دندانپزشک ، سوار شدن به اتوبوس یا انتظار در لباسشویی. مجموعه ای را در قسمت دستکش اتومبیل خود برای مدت طولانی در رستوران یا بانک غذا فست فود مورد علاقه خود قرار دهید. آنها را در آینه حمام خود ارسال کنید تا ضمن اصلاح و یا استفاده از لوازم آرایش ، آنها را بررسی کنید. شما تعجب خواهید کرد که چقدر می توانید از آن در زمانهای دیگر “مرده” به دست بیاورید. به فکر “رازهای تجاری” خود باشید که مهارتهای مطالعه شما را بهبود بخشد.

 

۸- در نظر گرفتن یادداشت های خوب به عنوان بیمه ای در برابر فراموشی

 

بیاموزید که یادداشت های خوب را به طور مؤثر یادداشت کنید زیرا مربیان نکات مهم در کلاس را مورد تأکید قرار می دهند و در ضمن تکالیف خود را مطالعه می کنید. یادداشت های خوب یک “امر ضروری” برای بررسی درست مطالب یادگرفته شده قبل از آزمون است. بدون یادداشت ، شما نیاز به مطالعه مجدد و مرور کل تکالیف قبل از آزمون دارید. این ممکن است باعث شود شما از هر ۱۰۰-۳۰۰ صفحه از مطالب را در بهترین حالت در یک جلسه بخوانید ،  اما با یادداشت ها ، می توانید نکات اصلی را تنها در کسری از زمان به یاد بیاورید. زمانی را که در یادداشت برداری می گذرانید از دست نمی رود ، اما در واقع وقت گیر است.

 

  1. یادگیری بیشتر مواد باعث تقویت حافظه می شود

 

روانشناسان به ما می گویند که راز یادگیری برای مراجعه به آینده ، یادآوری است. کارشناسان پیشنهاد می کنند که پس از گفتن “من این ماده را می شناسم” ، که باید یک ماده دیگر را برای یک چهارم از زمان مطالعه اصلی مطالعه کنید. الفبای نمونه ای از یادگیری است. چگونه آن را یاد گرفتی؟ احتمالاً از طریق قرائت که بهترین راه برای جاسازی مواد به ردیاب حافظه است. با نوشتن ، خواندن ، لمس کردن ، شنیدن و گفتن آن ، مواد را تا حد امکان مختلف دستکاری کنید. در یک مطالعه تجربی ، دانش آموزانی که مطالب را یادآوری نکرده اند بعد از یک ماه چهار برابر بیشتر از دانش آموزانی که یاد نگرفتند ، حفظ کردند.

 

  1. بررسی مکرر مطالب

 

دانشجویی که مطالب را مرور نمی کند می تواند ۸۰٪ آنچه که فقط در دو هفته آموخته شده را فراموش کند! اولین بررسی باید اندکی پس از ارائه و مطالعه مطالب انجام شود. مرور اقدامات اولیه به عنوان محافظت در برابر فراموشی و به شما کمک می کند تا طولانی تر به یاد داشته باشید. بررسی های مکرر در طول دوره ، پاداش را در زمان آزمون به ارمغان می آورد و اضطراب قبل از آزمون را کاهش می دهد.

 

اگرچه این ده روش مطالعه کار می کنند ، در استفاده از همه آنها یکی از مؤلفه های دیگر مورد نیاز است – مسئولیت تحصیل را با دنبال کردن تکالیف ، مسئولیت پذیر کنید. اگر به خودتان کمک نکنید ، تمام روشهای مطالعه در جهان به شما کمک نمی کنند. مثل اکثر زندگی شما ، شعار شما باید باشد ، “من مسئولیت موفقیت خودم هستم!”

 

اگر تلاش خود را برای مطالعه مؤثر انجام دهید ، به زودی مهارتهای بهبود یافته به یک عادت تبدیل می شوند و به همان اندازه تنفس طبیعی هستند. نتیجه می تواند نمرات بهتری ، دانش بیشتر و عزت نفس بالاتر باشد. این مهارت ها همچنین در زندگی حرفه ای و شخصی شما به خوبی خدمت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.