مشاوره ی تحصیلی در غرب تهران

مشاوره ی تحصیلی در غرب تهران  مشاوره ی تحصیلی در غرب تهران  مشاوره ی تحصیلی در غرب تهران

مشاوره ی تحصیلی در غرب تهران  نقشه ذهنی

جهت مشاوره تلفنی با  روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاوره ی تحصیلی در غرب تهران
مشاوره ی تحصیلی در غرب تهران

 

 

نقشه برداری ذهن

 

این صفحه به منظور اطلاع رسانی شما در مورد Mind Mapping و ارائه ایده هایی است که می تواند به شما در ایجاد و بهره مندی از Mind Maps کمک کند

نقشه برداری ذهن چیست؟

نگداشت ذهن روشی بسیار مؤثر برای بدست آوردن اطلاعات در داخل و خارج از مغز شماست. نقشه برداری ذهن ابزاری خلاقانه و منطقی برای یادداشت برداری و یادداشت برداری است که به معنای واقعی کلمه ایده های شما را “ترسیم می کند”. همه نقشه های ذهن دارای موارد مشترک هستند. آنها یک ساختار سازمانی طبیعی دارند که از مرکز تابش می شود و مطابق با مفاهیم ساده و دوستدار مغز از خطوط ، نمادها ، کلمات ، رنگ و تصاویر استفاده می کنند. نقشه برداری ذهن یک لیست طولانی از اطلاعات یکنواخت را به یک نمودار رنگارنگ ، به یاد ماندنی و بسیار سازمان یافته تبدیل می کند که مطابق با روش طبیعی مغز شما در انجام کارها است. یک روش ساده برای درک نقشه ذهن ، مقایسه آن با نقشه یک شهر است. مرکز شهر بیانگر ایده اصلی است. جاده های اصلی منتهی به مرکز بیانگر افکار اصلی در روند تفکر شما هستند. جاده ها یا شاخه های ثانویه بیانگر افکار ثانویه شما و غیره است. تصاویر یا اشکال خاص می توانند نقاط دیدنی مورد علاقه و یا ایده های خاص مرتبط باشند. نکته مهم در مورد نقشه برداری ذهن این است که شما می توانید ایده های خود را به هر ترتیبی پایین بیاورید ، به محض اینکه به ذهن شما می رسید. شما با تفکر نظم محدود نیستید. به سادگی ، همه و همه ایده ها را بیرون بریزید ، سپس در مورد سازماندهی مجدد آنها نگران باشید. بسیاری از برنامه های نرم افزاری بزرگ نقشه برداری ذهنی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا افکار خود را ساماندهی کرده و سپس به صورت خودکار آنها را به یک لیست آسان برای خواندن و سفارش صادر کنید. در حالی که کاملاً امکان پذیر است که روش قدیمی را با یک قلم و کاغذ ترسیم کنید ، چرا از عصر تکنولوژی بهره نمی گیرید و خود را در زمان بسیار موردنیاز صرفه جویی می کنید؟ نقشه ذهن آینه بیرونی تفکر تابشی یا طبیعی خود شماست که توسط یک فرآیند گرافیکی قدرتمند تسهیل می شود و این کلید جهانی را برای باز کردن پتانسیل پویا مغز فراهم می کند.پنج ویژگی اساسی نقشه برداری ذهن:

  • ایده اصلی ، موضوع یا تمرکز در یک تصویر اصلی متبلور می شود
  • مضامین اصلی از تصویر مرکزی به عنوان شاخه ها پرتوی می شوند.
  • شعب شامل یک تصویر کلمه یا کلمه کلیدی است که در خط مرتبط با آن ترسیم یا چاپ شده است.
  • مباحث با اهمیت کمتری به عنوان شاخه های شعبه مربوط ارائه می شوند.
  • شاخه ها ساختار گره ای متصل را تشکیل می دهند .

 

 

نحوه تهیه نقشه ذهن ·      به موضوع اصلی اصلی خود فکر کنید و آن را در مرکز صفحه بنویسید. یعنی غذا.·      مضامین زیر مفهوم اصلی خود را بفهمید و شاخه ها را از مرکز به آنها بکشید ، و مانند یک وب عنکبوت به نظر می رسید یعنی گوشت ، لبنیات ، نان.·      حتماً از عبارات بسیار کوتاه یا حتی کلمات مجرد استفاده کنید.·      برای فراخوانی فکر یا دریافت پیام بهتر تصاویر را اضافه کنید.·      سعی کنید حداقل برای دو موضوع اصلی که ایجاد کرده اید حداقل به دو نکته اصلی فکر کنید و شعبه هایی را برای آنها ایجاد کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *