مشاوره ی تحصیلی آنلاین

مشاوره ی تحصیلی آنلاین    مشاوره ی تحصیلی آنلاین     مشاوره ی تحصیلی آنلاین

مشاوره ی تحصیلی آنلاین- مدیریت زمان برای مطالعه

جهت مشاوره تلفنی با  روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷  تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاوره ی تحصیلی آنلاین
مشاوره ی تحصیلی آنلاین

 

در اینجا چند نکته سریع و آسان مدیریت زمان برای دانش آموزان و دانشجویان آورده شده است. این نکات به شما کمک می کند تا وقت خود را به حداکثر برسانید و احساس فشار بدون استرس کنید.

به عنوان یک دانش آموز ، هرگز به نظر نمی رسد که زمان کافی برای انجام کارهایی که می خواهید انجام دهید وجود دارد ، چه رسد به کارهایی که شما باید انجام دهید ، درست است؟ بهترین نکات مربوط به مدیریت زمان برای دانش آموزان و دانشجویان کدام است که می تواند در این زمینه کمک کند؟

 

بین تحصیل برای امتحانات ، ثبت نام در کلاس های جدید ، خواندن کتاب ، نوشتن مقاله و وقت گذاشتن برای ساعت های کاری ، انجام وظایف زیادی به عنوان دانشجو وجود دارد. اگر می توانید برای تسلط بر برخی از این مهارتهای مدیریت زمان مؤثر تلاش کنید ، یک قدم نزدیکتر خواهید بود تا بتوانید مزایای آنچه را که مدیریت زمان مناسب برای شما می تواند احساس کند و بهترین روشها برای نحوه مطالعه را احساس می کنید ، احساس کنید.

 

در اینجا ۱۰ مورد از بهترین نکات مدیریت زمان ما برای دانش آموزان و دانشجویان آورده شده است.

 

  1. وظایف را تعیین و اولویت بندی کنید

لیست کارهای شما ممکن است طولانی به نظر برسد ، اما آیا آن را به درستی سفارش داده اید؟

به سادگی با نوشتن وظایف روی یک تکه کاغذ شروع کنید. هنگام لیست وظایف خود ، مهلت های خود را اضافه کنید تا بتوانید آنها را به ترتیب اولویت ترتیب دهید. حتی اگر در ابتدا لیست طولانی و پر تحرک به نظر برسد ، می توانید شروع به کار گروهی با همان طبیعت (یعنی خواندن ، مشاغل خانگی ، خرید ، کارهای خانه و غیره) کنید و به ترتیب اولویت های خود را در اولویت قرار دهید.

 

 

۲- کارهای بزرگ را بشکنید

به عنوان یک دانش آموز یا دانشجو ، می دانید که اگر استادتان به شما گفته است که گزارش تحقیق ۲۰ صفحه ای بنویسید ، ممکن است احساس غرق شدن کنید. درعوض ، اگر استاد شما گفته است که شما باید یک مقاله را بنویسید ، به احتمال زیاد از انجام این کار احساس برزخ می کنید. بنابراین ، چرا با تمام وظایف خود این رویکرد را اتخاذ نمی کنید؟

برای انجام کارهای بزرگ ، مهلت بنویسید و به عقب کار کنید تا بفهمید چند قطعه کوچکتر را می توانید آنرا تقسیم کنید تا در تاریخ مقرر آن را انجام دهید. این یک مهارت بسیار مهم مدیریت زمان برای دانشجویان است. به عنوان مثال ، اگر کتابی برای خواندن دارید ، بررسی کنید که چند فصل وجود دارد و چه موقع تکلیف خواندن است. سپس تعداد روزهایی را که قبل از آن دارید بشمارید و آن را به تعداد فصل تقسیم کنید تا ببینید روزانه چقدر برای انجام مهلت باید انجام دهید. اگر مقاله ای برای نوشتن دارید ، از تحقیق شروع کنید ، سپس طرح کلی را ایجاد کنید و غیره.

 

 

  1. از یک چک لیست استفاده کنید

خلبانان و پزشکان این کار را انجام می دهند. شما هم باید. فراموش کردن کارها با همه حواس پرتی مدرسه ، کار و زندگی آسان است. با یادداشت کردن موارد و بررسی آنها ، اطمینان حاصل می کنید که هیچ چیز در ترکیب فراموش نمی شود.

چک لیست ها، همچنین ابزارهای روانشناختی خوبی هستند که می توانید در هنگام قرار دادن چک در جعبه ، خوشبینی سریع پیدا کنید.

 

 

  1. ایجاد پاداش

شکی نیست که جشن ها سرگرم کننده هستند. چه بزرگ ، چه کوچک ، قادر به تقویت کارهایی که انجام می دهید ، به شما در ایجاد روال و انگیزه ای برای ادامه کار کمک می کند.

می توانید پاداش هایی را انتخاب کنید که دارای پولی ، فعالیت یا زمان محور باشند.

این یک ایده است

اگر می خواهید یک جفت کفش ورزشی جدید بخرید ، هر بار که کار را انجام دادید ، یک دلار در کوزه پرتاب کنید. وقتی کار خود را تا کفش ادامه داده اید ، آنها را بگیرید. یا اگر می خواهید فقط ۱۵ دقیقه استراحت به خود اختصاص دهید تا بازی های ویدیویی انجام دهید ، ۴۵ دقیقه با یک تایمر کار کنید و بعد از شنیدن صدای وزوز ، ۱۵ دقیقه به عنوان پاداش بازی کنید.

 

 

۵- یک برنامه تنظیم کنید

همانطور که قبلاً می گفتند “آن را مداد کنید.” مطمئناً ما از اتکا به کتاب های دستور کار فاصله زیادی گرفته ایم ، اما برنامه ها و برنامه های روزانه (دیجیتالی یا چاپی) می توانند نقش مهمی در نحوه مدیریت روزانه ما داشته باشند.

شما یا می توانید با برنامه ریزی در زمانبندی خود را با شکستن زمان در ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بلوک و تشریح کارهایی که انجام خواهید داد ، جدی بگیرید و یا با برنامه ریزی تقریباً روزهای قبل از برنامه ، کمی احساس ملایم تر کنید.

یاد آوردن

حتماً برای خانواده ، شغل و از همه مهمتر اوقات فراغت وقت بگذارید. اگر تحت فشار هستید ، با سایر فعالیت ها / کارهای خود از دوستان و خانواده خود کمک بخواهید. شاید تعجب کنید که چقدر آنها از کمک کردن خوشحال هستند تا بتوانید موفق شوید.

 

 

  1. اهداف واقعی را تنظیم کنید

جامعه ما به ما می گوید که هدف زیادی داشته باشید و “برای ستاره ها شلیک کنید ، بنابراین اگر سقوط کنید ، بر ابرها فرود می آید.” اما گاهی اوقات ، تعیین اهداف واقع بینانه تر و کوچک تر معقول تر می شود تا بتوانید آن موانع را پشت سر بگذارید. و برای تحقق اهداف بزرگتر شتاب می گیرید.

پیشرفت آهسته بهتر از پیشرفت نیست ، و اگر با قدرت به انجام مراحل کوچک بپردازید ، شما در حال انجام حرکت جمعی برای تحقق اهداف بلند مدت خود هستید.

این روش همچنین برای مدیریت زمان نیز کار می کند زیرا شما نمی توانید هم کنون آینده را ببینید. با تنظیم روز و روز اهداف خود ، می توانید عادت های خوبی را در کنترل خود ایجاد کنید که با گذشت زمان انباشته می شوند و باعث ایجاد تغییرات بزرگی می شوند. برای مثال ، اگر می خواهید یک ماراتن را اداره کنید ، می خواهید روزانه تمرین را شروع کنید فقط با چند مایل و از آنجا بسازید. به همین روش ، می توانید مغز و ذهن خود را برای رشد و استقامت در تحصیل آموزش دهید. اگر می خواهید یک زبان جدید بیاموزید ، می توانید درس های روزانه را نیز انجام دهید و با گذشت زمان ، متوجه خواهید شد که با جمع شدن تمام دروس کوتاه ، چقدر یاد گرفته اید.

 

 

  1. زود بیدار شوید

آیا بیدار شدن از ساعت ۵:۳۰ سخت است؟ خبر خوب این است که شروع آن آسان است:

در زمان معمول با رفتن به رختخواب شروع کنید ، سپس در ساعت ۵:۳۰ صبح از خواب بیدار شوید. شما ممکن است صبح اول مبارزه کنید ، اما مطمئن شوید که از خواب برخاستید.

  1. زود آن شب بخوابید و روز بعد دوباره ساعت ۵:۳۰ صبح از خواب بیدار شوید.
  2. پس از آن ساعت بدن شما تنظیم مجدد خواهد شد و زمان بیدار شدن جدید شما آسان خواهد بود.

با تنظیم آن ساعت زنگ دار برای ساعات اولیه صبح ، روز خود را تنظیم می کنید تا بیشترین وقت خود را داشته باشید.

وقتی زود بیدار می شوید ، کمتر عجله می کنید و به نوبه خود استرس کمتری خواهید داشت. از آنجایی که بدن و ذهن از خواب شب تازه ای بلند می شود ، بهترین زمان است که تمام کارهای پیچیده تفکر خود را از کار بیندازید تا بتوانید مولد باشید و لحن را برای روز خود تنظیم کنید.

بیدار شدن زودرس فواید دیگری نیز دارد. برای یک ، شما قبل از بسیاری از افراد دیگر قرار دارید ، بنابراین به طور خودکار به از بین بردن حواس پرتی کمک می کند (به نکته بعدی مراجعه کنید). همچنین قبل از اینکه سایر تعهدات خود را به مرحله مرکزی برسانید ، ورزش کنید و مقداری “وقت من” بدست آورید.

 

 

۸- حواس پرتی ها را از بین ببرید

حواس پرتی ها در همه جا به ویژه انواع دیجیتال وجود دارد. بسیاری از برنامه ها وجود دارد که می توانند در صورت عدم کمک به شما اما در برنامه های خود در هنگام تلاش برای کار یا مطالعه ، به قفل کردن شما از اینترنت کمک کنند.

برخی از برنامه های مفید:

آزادی می تواند شما را تا هشت ساعت آفلاین کند

StayFocused به شما امکان می دهد سایت های خاصی را برای مسدود کردن ، مانند فیس بوک یا اینستاگرام ، انتخاب کنید

آماده نصب برنامه یا نرم افزار دیگری نیستید؟

این را امتحان کن

تلفن خود را در یک اتاق دیگر بگذارید و مکان خاصی را از جایی که فقط کار خواهید کرد ایجاد کنید. و این فقط ایده خوبی نیست که وقتی مشغول کار هستید سعی کنید. همچنین وقتی با دوستان و خانواده هستید با یک ورزش خوب است زیرا واقعاً می توانید در کنار آنها حضور داشته باشید.

اگرچه شاید برای برخی از تلفن همراه شما سخت باشد ، اما بسیاری از افراد مزایای خوابیدن با آن را در اتاق دیگری مانند تجربه خواب با کیفیت بالاتر به اشتراک می گذارند. یک راه بسیار مفید برای شروع روز شما صرف اولین ساعت از آن بدون تلفنی است ، فقط انجام کارهایی که می خواهید انجام دهید ، بی وقفه و کاملاً متمرکز است.

 

 

  1. یک کار در یک زمان

تحقیقات علوم اعصاب نشان داده است که کار چند وظیفه یک اسطوره است. مغز به طور همزمان یک عملکرد را انجام می دهد و اگرچه به نظر می رسد شما دو کار را به طور همزمان انجام می دهید ، هنوز یک روند شروع / متوقف اتفاق می افتد. تمام تغییر و برگشت به عقب تر از آن است که متمرکز شوید و پس از اتمام اولین کار به سمت کار بعدی بروید.

این را امتحان کن

برای مدیریت بهتر زمان ، قبل از تغییر به کار بعدی ، یک بار روی یک کار تمرکز کنید. شما حتی می توانید خودتان وقت بگذارید و مقایسه کنید که چقدر می توانید در مقایسه با رویکرد “وظیفه چند وظیفه” مقایسه کنید.

 

 

  1. استراحت کنید

آیا می دانید خواب در واقع به افزایش بهره وری کمک می کند؟

هنگامی که دانش آموزان احساس سبقت می کنند ، مغز آنها عملکردی به حداقل می رساند انگار که آنها از الکل اختلال دارند. این مهم است که بدانید چند ساعت خواب بدن شما نیاز به عملکرد صحیح دارد ، اما در صورت امکان حداقل هفت ساعت در شب هدف داشته باشید.

این را امتحان کن

یکی دیگر از مهارت های مدیریت زمان مؤثر برای دانش آموزان ، استراحت منظم در حین کار است. اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب روز مطالعه خود را با گرفتن یک قهوه ، یا خوردن برخی از میوه ها قطع می کنید (کمی سنبله قند طبیعی غذای خوبی برای مغز است). البته ، فراموش نکنید که آب زیادی بنوشید ، پر از اکسیژن است!

همچنین ، اگر از خانه کار می کنید و نیاز به وقت گذاشتن برای مطالعه دارید ، سعی کنید ۳۰ دقیقه استراحت قبل از شروع کار انجام دهید تا شارژ مجدد شود. این کار شما را هنگام مطالعه بسیار سریعتر و کارآمدتر می کند. قبل از بازگشت به مرحله فوکوس ، یک پیاده روی کوتاه نیز می تواند راه خوبی برای استراحت و در عین حال تحریک مغز باشد.

بسته بندی کردن:

تنظیم عادات خوب ، برای مدیریت زمان مؤثر نیازی نیست همه به یکباره اتفاق بیفتد که مفید واقع شود. با گرفتن یک یا چند نکته از این لیست ، می توانید اهداف واقع بینانه ، کوچک و مشخصی را تعیین کنید و چند مورد از این نکات را انتخاب کنید که احساس می کنید برای شما سودمندتر است یا پذیرش دیگران را آسان تر می کند.

سعی کنید پیشرفت خود را اندازه گیری کرده و خود را برای تغییرات کوچکی که انجام داده اید تا بتوانید زمان خود را بهتر مدیریت کنید.

همیشه زمان خوبی برای شروع است!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.