مشاوره پیش از ازدواج

همه ما زوج هایی را دیدیم که ناسازگار به نظر می رسند. آنها پدیده های “طرف مقابل” هستند. او ورزش را دوست دارد؛ او اپرا را دوست دارد. او درونگرا است؛ او برون گرایانه است لیست ادامه دارد و ادامه می یابد. برای برخی از این زوجها که مخالف هستند ، اما برای بسیاری دیگر ، منجر به درگیری مداوم می شود. اما آیا این به معنای طلاق نیز هست؟ لازم نیست.

سازگاری فقط آنچه در سطح مشترک داریم ، نیست. این همچنین ارزش ها ، باورها و ویژگی های شخصیتی است که ما با آنها به اشتراک می گذاریم. درست است ، حتی اینها با گذشت زمان تغییر می کنند.

چه چیزی ما را کم و بیش سازگار می کند؟ به هر حال چقدر مهم است؟ بیشتر زوج ها در صورت داشتن آنها در مورد پول ، رابطه جنسی و بچه ها می جنگند. گوتمن می گوید سازگاری با نحوه پشتیبانی رابطه از رسالت زندگی شما منوط می شود. او معتقد است که باید از نظر عاطفی به یکدیگر متصل شویم و در برابر پیشنهادهای یکدیگر برای توجه توجه کنیم (استروف-مارانو و فلورا ، ۲۰۰۴).

نیل کلارک وارون ، بنیانگذار eHarmony ، متخصص سازگاری است. ۲۹ منطقه سازگاری تحت پوشش eHarmony وجود دارد. بعضی از آنها … هستند:

دو نفر از نظر احساسی سالم
شخصیت قوی
سطح هوش مشابه
همان نوع ارزشها
یک حس شوخ طبعی
انرژی مشابه
صنعتگری مشابه
دو / سه علاقه مشترک
کنجکاوی

افراد متاهل ۷ تا ۱۰ سال ، که از طریق eHarmony ملاقات کرده اند ، دارای میزان طلاق ۳.۸۶٪ هستند (PNAS 2013). افرادی که به صورت آنلاین ملاقات کرده اند ، “رضایت زناشویی کمی بالاتر و میزان پایین تر از ازدواج را نسبت به ملاقات با همسر از طریق مکان های سنتی (خارج از خط) دارند.” این منجر به افزایش فرصت یافتن شریک سازگار می شود.

دو ماده اصلی برای موفقیت زوجین ناسازگار ، سخاوت و سازگاری است. با وقت ، توجه و کلمات خود سخاوتمندتر شوید. درک کنید که مانند شما ممکن است در حال تغییر باشد ، شریک زندگی شما نیز می تواند.

در اینجا چگونه وارن توضیح می دهد سازگاری است.
عاشق شدن به تمام دلایل درست – با دکتر نیل کلارک وارن

اگر کنجکاو هستید که چقدر شما و همسرتان سازگار هستید ، و از طریق eHarmony روبرو نشده اید ، فوراً شیمی را بررسی کنید. آنها یک آزمایش مبتنی بر DNA ایجاد کردند تا سازگاری شما با شریک زندگی شما مشخص شود. این آزمایش شامل سه حوزه زیست سازگاری ، سازگاری عصبی و سازگاری روانشناختی است. شما درون لوله ای می اندازید ، آن را به آزمایشگاه خود می فرستید و برای ارزیابی روانشناختی و نتایج خود به سایت آنها وارد می شوید.

روانشناسی طلاق

هرکسی که طلاق را تجربه کرده باشد می گوید به ندرت ، در هر صورت ، بدون درد است. دلایل زیادی در مورد طلاق وجود دارد که از جمله آنها می توان به کفر ، جدایی و اختلافات مالی اشاره کرد.

هنگامی که زوج تصمیم به طلاق گرفت ، احتمالاً مراحل اندوه را تجربه خواهند کرد. الیزابت کوبلر راس در کتاب خود “در مورد مرگ و مرگ” حدود پنج نفر نوشت: آنها عبارتند از: انکار و انزوا ، عصبانیت ، چانه زنی ، افسردگی و پذیرش.

دو نفر این افراد را به همان روش تجربه نمی کنند. طی کردن هر مرحله نیازی نیست. نظم خاصی نیز وجود ندارد به عنوان مثال ، ممکن است از عصبانیت به انکار ، معامله و سپس پذیرش بروید.

یکی از نظریه های غالب در مورد سازگاری طلاق ، مدل تعدیل استرس طلاق است. فرض می کند که روند طلاق ادامه دارد. این در حالی آغاز می شود که این زوج هنوز با هم زندگی می کنند. بعد از نهایی شدن طلاق ، این زوج هنوز هم استرس زا را تجربه می کنند.

در این تئوری شامل دو توضیح برای چگونگی درک افراد از تجربه خود است. اولین مدل بحران است. مردم متوجه می شوند که پیامدهای منفی طلاق موقتی است. پس از مدت زمانی ، آنها با شرایط و عوامل استرس زا خود سازگار می شوند.

برخی از افراد دچار فشار مزمن هستند که یک استرس مداوم و مداوم است. آنها این روند را موقت نمی دانند. در حقیقت ، این افراد هرگز نمی توانند به طور کامل از طلاق بهبود یابند.

بارنت (۱۹۹۰) دریافت که بین زن و مرد تفاوت وجود دارد. مردان با تجربه:

دوره های کوتاه مدت قبل از تصمیم گیری
استرس قبل از تصمیم کمتر
تعدیل بعد از طلاق
منبع بیرونی بیشتر نمرات کنترل

او همچنین دریافت که زوج های بی فرزند بهتر از یکدیگر فرار می کنند. آنها گزارش کردند که مشکلات کمتری ، استرس پس از تصمیم و دوره های کوتاهی قبل از تصمیم گیری وجود دارد.

مانند اکثر مراحل زندگی مقابله با طلاق به زمان ، صبر و پشتیبانی نیاز دارد. حمایت می تواند از طریق خانواده ، دوستان و / یا یک درمانگر انجام شود.

چگونه به بهترین وجه با مسائل و مشکلات ازدواج ازدواج کنیم

تحقیقات (۲۰۱۰) نشان می دهد که راه آشکار ساختن زوج ها در مورد کاستی های یکدیگر. به عنوان مثال ، محققان در مورد انواع توضیحی که در طی یک دوره شش ماهه از آنها استفاده کرده بودند ، از نوهها سؤال کردند. آنها همچنین از زوجین خواسته اند تا وقایع استرس زا را در خارج از ازدواجشان توصیف و ارزیابی کنند.

ارزیابی ها ، هر شش ماه به مدت چهار سال انجام می شود ، موارد زیر را نشان می دهد:

استرس کم با توضیحات خیرخواهانه توسط همسران برای کمبودهای منفی یکدیگر برابر بود
استرس بالا برابر است با عدم توانایی ارائه توضیحات خیرخواهانه حتی اگر شخص در زمان استرس کم این کار را انجام دهد.


چه چیزی باعث ایجاد یک ازدواج شاد می شود؟

 

مقاله انجمن روانشناسی آمریکا (APA) با عنوان نه وظیفه روانشناختی برای یک ازدواج خوب ایده های زیر را از دکتر جودیت س والرشتین ، همکار نویسنده کتاب “ازدواج خوب: چگونه و چرا عشق دوام می آورد” قرض گرفت.

از نظر عاطفی از خانواده ای که در آن بزرگ شده اید جدا شوید. نه به معنای بیگانگی ، بلکه به اندازه ای است که هویت شما از آن والدین و خواهر و برادران جدا باشد.
یکپارچگی را بر اساس صمیمیت و هویت مشترک بنا کنید ، در عین حال مرزهایی را برای محافظت از استقلال هر شریک تعیین کنید.
یک رابطه جنسی غنی و لذت بخش برقرار کنید و از هجوم محیط کار و تعهدات خانوادگی محافظت کنید.
برای زوج های دارای فرزندان ، نقش های مهیب پدر و مادر را در آغوش بگیرید و تأثیر ورود یک کودک به ازدواج را جذب کنید.
بیاموزید که به عنوان یک زوج ، به کار محافظت از حریم شخصی شما و همسرتان ادامه دهید.
بحرانهای اجتناب ناپذیر زندگی را مقابله و مستر کنید.
استحکام پیوند زناشویی را در مقابل ناسازگاری حفظ کنید. این ازدواج باید یک پناهگاه امن باشد که در آن شرکا بتوانند اختلافات ، عصبانیت و درگیری خود را بیان کنند.
از شوخ طبعی و خنده استفاده کنید تا امور را در چشم انداز نگه دارید و از خستگی و انزوا جلوگیری کنید.
تغذیه و آسایش یکدیگر ، برآورده کردن نیازهای هر شریک وابستگی و ارائه دلگرمی و پشتیبانی مداوم.
تصاویر عاشقانه و ایده آل اولیه عاشق شدن را زنده نگه دارید ، در حالی که با واقعیتهای هوشیار از تغییرات انجام شده در زمان روبرو هستید.

مضامین تکراری وجود دارد که ممکن است هنگام ادامه خواندن متوجه آنها شوید. شوخ طبعی ، صمیمیت جنسی ، راحتی و مرزهای معدودی است.

۶ نکته برای یک ازدواج موفق و شاد

اگرچه ، هر یک از شرکا با عصبانیت و ناراضی بودن ، به طور جدی بر طرف دیگر تأثیر می گذارد. احساسات منفی به اندازه سرماخوردگی مسری است. هیچ کس دوست ندارد گلو درد و خرخر کند. با مراقبت و توجه مناسب می توانیم علائم را کاهش دهیم. در اینجا آمده است:

از طنز بیشتر استفاده کنید. این بدان معنی نیست که شما باید در گفتن یک شوخی عالی باشید. می توانید کمدین ها یا نمایش های خنده دار را با هم تماشا کنید. طنز باعث کاهش استرس و اضطراب می شود. (کلینیک مایو ، n.d.)
با هم تمرین کنید. این باعث افزایش شادی و کاهش استرس می شود. کار کردن با شخص دیگری ما را به سمت کارآمدتر سوق می دهد. افزایش جذابیت می خواهید؟ این کار را انجام می دهد علائم فیزیولوژیکی علائم جذابیت عاشقانه را تقلید می کند (DiDonato، ۲۰۱۴).
کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی را بیاموزید. ذهن آگاهی هنرهای رزمی برای ذهن است. این یک روش زندگی است هیچ عرفانی درگیر نیست ذهن آگاهی هدفمند و متمرکز بر تجربه فعلی است. این آگاهی ، تأیید و پذیرش است. توسعه یافته توسط جان کبات زین ، به هزاران نفر کمک می کند تا درد مزمن را مدیریت کنند. یک گزینه جایگزین رایگان از طریق Palouse Mindfulness در دسترس است.
رابطه جنسی داشته باشید فعالیت جنسی منظم باعث ایجاد انگیزه جنسی ، حس عاشقانه و دلبستگی شما می شود. همچنین تستوسترون ، دوپامین و اکسی توسین را آزاد می کند.
بهتر بجنگ رویکرد گوتمن را امتحان کنید.
راه اندازی خود را نرم کنید
یادگیری و ارسال تلاش های تعمیر را یاد بگیرید
خود و یکدیگر را تسکین دهید
سازش
به آسیب های عاطفی توجه کنید
بیاموزید که چگونه عذرخواهی کنید

بعد از گذشت چند سال ، شخصی در مورد زبان عذرخواهی به چاپمن نزدیک شد. او با تحقیق در این زمینه ، پنج روش را که مردم از آنها عذرخواهی می کنند شناسایی کرد.

ابراز پشیمانی – “من متاسفم” بدون “اما”
قبول مسئولیت – “من اشتباه کردم” بدون بهانه ای
پیشنهاد به بازگرداندن – “چگونه می توانم کارها را درست کنم؟” “چه کاری می توانم انجام دهم؟”
واقعاً توبه کردن / ابراز تمایل به تغییر – شواهدی بدهید که می توانید رفتار خود را تغییر دهید.
درخواست بخشش – “امیدوارم که بتوانید مرا ببخشید.”

مانند ۵ زبان عشق ، عذرخواهی ها نیز فردی هستند. ما یکی را نسبت به دیگران ترجیح می دهیم. ماهیت جرم می تواند مشخص کند که عذرخواهی از چه موارد عذرخواهی به ویژه اگر این یک تجاوز بزرگ باشد ، استفاده می کند. در این حالت ، شاید لازم باشد از هر پنج مورد استفاده کنید.

بخشش بخشی از روند عذرخواهی است. ما را ملزم به اعتراف و عذرخواهی می کند تا بخشش امکان پذیر باشد. در اینجا کارهایی که انجام نمی شود وجود دارد:

خاطره ما را از آنچه اتفاق افتاده نابود کنید
احساسات متصل به حافظه را پایان دهید
عواقب تجاوز را برطرف کنید
اعتماد مجدد – بخشش دریچه امکان اعتماد را می گشاید
همیشه به نتیجه آشتی منجر شود

چه می شود اگر شخص به شما توهین کند ، اما عذرخواهی نمی کند؟

شما به سمت شخص می روید و با محبت با آنها مقابله می کنید. اگر شخص اکنون عذرخواهی کند ، این در را برای بخشش باز می کند.

اگر شخص هنوز عذرخواهی نمی کند ، شما عصبانیت خود را نسبت به شخص آزاد می کنید تا بتوانید به جلو بروید.

چاپمن در حالی که در کالج ویتون صحبت می کرد در مورد این ایده ها از منظر کتاب مقدس در سال ۲۰۱۳ صحبت کرد.
گری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.