مشاوره و روانشناس خوب در تهران

مشاوره روانشناس خوب در تهران

ممکن است شما به مشاور و روانشناس  خوب در تهران نیازمند باشید. در این صورت پیشنهاد ما به شما مجموعه خدمات روانشناسی خانم دکتر امیرنجات می باشد.

جهت تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ دفتر ایشان تماس گرفته و مشاوره روانشناسی داشته باشید.

کار یک روانشناس تفاوت زیادی با نحوه ظاهر شدن در تلویزیون دارد. گوش دادن و تشخیص مشکلات افراد یا ظاهر شدن به عنوان شاهد متخصص در پرونده های دادگاه مشهور ممکن است فریبنده به نظر برسد ، اما اینطور نیست. به عنوان یک روانشناس ، ۹۹.۹ درصد از مسئولیت های روزانه شما هیچ ارتباطی با حضور در تلویزیون یا نقل قول در مجلات ندارد. ۱۰ مورد موردنیاز برای دانستن اینکه آیا روانشناسی را یک حرفه می دانید کشف کنید.

۱ – گرفتن مجوز ، یک فرایند وقت گیر است
اینترنت مقدار زیادی از اطلاعات دقیق و مشخص درباره زمان لازم برای تبدیل شدن به یک روانشناس مجاز را ارائه می دهد. اما نمی توان درک کرد که چه مدت ۱۰ سال می تواند احساس کند. اگر شما یک فارغ التحصیل دبیرستان ۱۸ ساله هستید که برای تبدیل شدن به یک روانشناس بالینی دارای مجوز ، مرده است ، ابتدا باید چهار سال از دانشگاه بگذرانید به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد و به دنبال آن پنج سال دیگر به عنوان دانشجوی فارغ التحصیل در یک برنامه دکترا.

پس از دریافت دکترا ، با یک سال دیگر دوره آموزش کارشناسی ارشد / کارآموزی و یک دوره طولانی دیگر که براساس آن تجربه تجربه نظارت شده را برآورده می کنید: یک تعهد ۱۰ ساله در کل. در حالی که بسیاری از دوستان شما مدت هاست که وارد دنیای کار شده اند و زندگی راحت خود را بدست می آورند ، از طرف دیگر شما هنوز هم سر خود را در کتاب های درسی دفن خواهید کرد ، و به عنوان دستیار تدریس یا کارورز زندگی مشترک زندگی می کنید. با این حال ، توجه خود را به تصویر بزرگتر ادامه دهید: پاداش های فراوان است ، و اگر با آن دست و پنجه نرم کنید ، در نهایت پول می رسد.

۲ – یک رشته روانشناسی مطالعات ریاضی را انجام می دهد
شما ممکن است فکر کنید که وقت شما برای جمع آوری شماره ها و مطالعه آمار و احتمال در نظر گرفته شده است. با این حال ، هر برنامه تحصیلات تکمیلی در روانشناسی بالینی شامل یک مؤلفه کمی است. تقریباً تمام دانشجویان ملزم به شرکت در کلاس هستند ، نه یک ، بلکه دو کلاس اصلی با عناوین دلهره آور مانند “روشهای تحقیق کمی” ، “آمار روانشناسی” یا “ریاضیات عصب شناسی”.

علاوه بر این ، دانش آموزان باید در این کلاس ها توجه کنند ، زیرا به عنوان یک حرفه ای ، این مهارت های ریاضی بسیار حیاتی است. به ویژه ، آمار برای هر علم تجربی ضروری است. اگر یک روانشناس درمورد آمار کافی نباشد ، نمی تواند نتیجه آزمایشات و مطالعات مفیدی را به دست آورد. روانشناسان برای تعیین اهمیت تحقیق خود از آمار برای تعیین کمیت از آن استفاده می کنند. با این حال ، توجه داشته باشید که برخی از شاخه های روانشناسی نسبت به سایرین به ریاضیات وابستگی کمتری دارند ، اما ریاضیات در هر برنامه کارشناسی ارشد روانشناسی فارغ التحصیل در سراسر کشور مورد نیاز است.

۳ – “کار خود را با خود به خانه نبرید” آسانتر از انجام کار است
تقریباً هر روانشناس ، درمانگر یا روانپزشک در بعضی از مراحل مطالعات خود این توصیه را دریافت می کند و منطقی است. شما به عنوان یک روانشناس با مشکلات مختلفی از افراد از همه سنین و سنین روبرو می شوید و درگیر شدن در زندگی آنها امری اجتناب ناپذیر است. اگر این مشکلات را با خود به خانه ببرید ، می تواند نه تنها بر زندگی شما ، بلکه بر زندگی افراد نزدیک شما نیز تأثیر بگذارد. درگیر نشدن مشاوره خوبی است ، اما اگر شما دلسوزی و همدلی لازم برای کار را دارید ، توجه به آن تقریباً غیرممکن است.

وقتی کودکی کوچک در دفتر شما می نشیند و زندگی را با والدینش توصیف می کنید که با سوءمصرف مواد مبارزه می کند ، شما به طور غریزی ممکن است بخواهید به کودک برسید و کودک را بغل کنید. این یک واکنش طبیعی است و به این معنی است که شما یک ماشین نیستید. اما این بسیار مهم است که خطوط بین کار و خانه را محو نکنید ، هم برای اطرافیان و هم برای بیمارانتان. بیماران شما مستحق یک ناظر تحریک آمیز و تحریک آمیز هستند. شما احتمالاً در طول دوره کاری خود با ده ها ، اگر نه صدها نفر از بیماران ، برخورد خواهید کرد و هر یک از مشکلات یا اختلالات جدی دارند. شما باید آموزش های خود را به صورت عقلانی و علمی در هر مورد به کار بگیرید.

رسیدن به یک کار سالم – تعادل زندگی به یک مبارزه روزمره تبدیل می شود ، و این چیزی است که شما به عنوان یک روانشناس باید به طور مداوم از آن آگاه باشید. سالها مبارزه با این مسئله صورت گرفت تا اینکه سرانجام برای من طبیعی شد. حتی در حال حاضر ، قلب من شکسته می شود که بیماران داستان سوءاستفاده یا مبارزات شخصی را به من می گویند. اما شما باید قوی باشید تا در کار خود مؤثر باشید.

۴ – انتخاب یک مسیر خاص شغلی در روانشناسی مهم است
در طی دوره های کارشناسی خود می توانید در رشته های روانشناسی ، ریاضیات یا نوعی علم فعالیت کنید. اما وقتی شروع به در نظر گرفتن برنامه های کارشناسی ارشد می کنید ، باید ایده ای در مورد نوع روانشناسی که می خواهید مطالعه کنید داشته باشید. دانش آموزانی که به قصد تحصیلات “روانشناسی” به مدرسه می روند ، هنوز فرصت های زیادی برای تبدیل شدن به روانشناس بالینی دارند. اما در مدرسه تحصیلات تکمیلی ، هیچ کس اصلی “روانشناسی” را مطالعه نمی کند.

با تمرکز روی یک تخصص ، مانند روانشناسی شناختی ، روانشناسی رفتاری ، ریاضیات به یک روانشناس تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *