مشاوره قبل از ازدواج در تهران

مشاوره قبل از ازدواج در تهران

مشاوره قبل از ازدواج در تهران برای افرادی که ساکن تهران هستند و تصمیم به ازدواج و انتخاب یک فرد مناسب برای زندگی آینده شان را دارند و بهتر است از یک دکتر متخصص در امر مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرند تا بتوانند تصمیم درستی در این خصوص داشته باشند .

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با مجموعه روان خوب به سرپرستی استاد فرهیخته خانم امیرنجات با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ و یا ۰۲۱۸۸۳۷۴۱۱۲ تماس بگیرید.

روانشناس ایرانی در بلژیک
روانشناس ایرانی در بلژیک
مشاوره قبل از ازدواج در تهران
مشاوره قبل از ازدواج در تهران

در مورد مشاوره ازدواج فکر می کنید؟ در اینجا مهمترین چیزی است که باید بدانید.
بزرگترین پیش بینی کننده نتایج زناشویی نحوه برخورد با تماس های عاطفی است.

تماس های عاطفی هزاران تلاش ناچیز برای ارتباط با یکدیگر است. آنها می توانند تلاش برای جلب توجه ، تأیید ، محبت و یا هر نیاز عاطفی دیگری باشند. دهه های تحقیق نشان می دهد که شرکای ازدواج های شاد با اکثریت (۸۶٪) از تماس های عاطفی یکدیگر درگیر می شوند ، در حالی که شرکای ازدواج های ناراضی (به سمت طلاق) با اقلیت (۳۳٪) از آنها درگیر می شوند.

چه واقعیت مبهوت کننده ای

به همین دلیل است که هدف اصلی مشاوره ازدواج کمک به هر دو شریک زندگی دنیای عاطفی یکدیگر و درک همدلی با یکدیگر است. این نحوه طراحی برنامه Lasting ، مشاوره اصلی زوجین است.

به همین دلیل است که همه زوج ها باید مشاوره ازدواج را امتحان کنند: زیرا همه زوج ها می توانند در تماس های عاطفی بهتر جواب بگیرند. بعضی از زوج ها ممکن است نیاز به کمک بیشتری داشته باشند (و ما رویکردهای متفاوتی را در زیر ، خصوصاً برای زوج های مضطرب مورد بررسی قرار می دهیم) ، اما همه زوج ها برای شرکت در دنیای عاطفی یکدیگر به کمک نیاز دارند. ابراز نیازهای عاطفی خود بسیار دشوار است ، چه رسد به اینکه به طرز همدلی با همسرتان پاسخ دهید. حتی زوج های سالم نیز ۱۴٪ از نیازهای عاطفی یکدیگر را از دست نمی دهند.

آنچه را که باید در مورد زمان و چگونگی جستجوی مشاوره بدانید بخوانید.

مسابقه روابط ما را بگیرید

ازدواج شما چقدر خوشحال است؟

قبل از اینکه به آن پاسخ دهید ، به خود یادآوری کنید که هر ازدواج با گذشت زمان تکامل می یابد. همه روابط دارای فراز و نشیب ها ، فصل های مبارک و فصل های دشوار و توافق ها و اختلاف نظرها است. هیچ رابطه ای در خلا وجود ندارد و نیازهای فردی در جریان است.

اولین قدم در سلامتی رابطه ، روشن شدن نیازهای عاطفی خود در رابطه است. برای انجام این کار ، متخصصان لستینگ پیشنهاد می دهند از سوال بازتاب زیر شروع کنند:

در حال حاضر ، در مقیاس ۱-۱۰ ، چقدر از رابطه خود راضی هستید؟

بعد از اینکه یک شماره را به خود اختصاص دادید ، مرحله بعدی برای خودتان توضیح می دهید که چرا این شماره را انتخاب کردید ، با این کار ، “من این شماره را انتخاب کردم زیرا احساس می کنم …”.

این فرایند کوچک به شما کمک می کند تا احساس شما در مورد رابطه را روشن کنید.

بعد از انجام این کار ، قدم بعدی حرکت به سمت یک تجربه مشاوره است. بقیه این مقاله به سه گروه تقسیم می شوند:

گروه “تعمیر” (کسانی که ۱-۴ را انتخاب کردند)

گروه “چیزهایی که می توانند پیشرفت کنند” (کسانی که ۵-۷ را انتخاب کردند)

گروه “احساس خوب” (کسانی که ۸-۱۰ را انتخاب کردند)

زوج درمانی برای هر سه گروه با ارزش و مرتبط است اما به دلایل مختلف.

 

۱. مشاوره ازدواج در هنگام نیاز به تعمیر روابط
اگر این بخش را می خوانید ، در حال حاضر از رابطه خود ناراضی هستید (همانطور که با قرار دادن یک عدد ۱ ، ۲ ، ۳ یا ۴ مشهود است). با توجه به ماندگاری ، این حدود ۳۵٪ از زوج های ایرانی را توصیف می کند.

مهمتر از همه ، چرا ناراضی هستید؟

این احتمال وجود دارد که این نارضایتی ناشی از آنچه دکتر سو جانسون “جراحت دلبستگی” نامیده است ، باشد. همانند آسیب دیدگی به بدن جسمی شما ، یک جراحت دلبستگی زخمی در روابط شما است که ناشی از ترک شریک زندگی ، طرد شدن یا خیانت در هنگام لحظه حساس نیاز شاید این یک چیز بزرگ و آشکار باشد ، مانند رها شدن توسط شریک زندگی شما هنگام سقط جنین ، یا شاید این چیزی کوچک و لطیف باشد ، مانند یافتن شماره تلفن شخص دیگر در کیف پول شریک زندگی خود یا عدم قرار گرفتن در یک عکس مهم خانوادگی با آنها. خانواده گسترده.

به گفته لیز کولیزا ، رواندرمانگر فصلی و رئیس تحقیقات برای ماندگاری ، “صرف نظر از این که چه اندازه بزرگ یا کوچک باشد ، وقتی یک آسیب دلبستگی رخ می دهد ، پیوند عاطفی خراب می شود و رابطه شروع می شود احساس ناامنی ، ناامن یا غیرقابل اطمینان است زیرا اساسی است. اعتماد شکسته شده است. ”

با پیشروی ، رابطه به طرق مختلف رنج می برد. به طور کلی ، زوجین با افزایش منفی ارتباط برقرار می کنند ، در حل مسئله کمتر تولید می کنند و در الگوهای ارتباط با یکدیگر قابل پیش بینی می شوند. کولیزا می افزاید: “این امر به ویژه در مورد درگیری ها صادق است ، جایی که شرکا احساس می کنند که نمی توانند گذشته از وقایع خاص باشند. به عنوان مثال ، اختلاف نظر درباره نحوه بارگیری ماشین ظرفشویی می تواند به دعوا تبدیل شود که چه کسی مقصر بدهی های مالی است. ”

و به جای یافتن راه حل یا سازش ، هر دو شریک به رفتارهای مخرب مانند انتقاد ، دفاع و عقب نشینی متوسل می شوند.

اگر این موضوع شما را توصیف می کند ، باید سریعاً به دنبال مشاوره باشید. مشاوره در مورد چگونگی انجام این کار می توانید در زیر مشاهده کنید.

۲. مشاوره ازدواج وقتی فکر می کنید چیزهایی می توانند بهبود پیدا کنند
اگر این بخش را می خوانید ، پس فکر نمی کنید که رابطه شما در آستانه شکست باشد ، اما از ازدواج خود نیز راضی نیستید (همانطور که با این واقعیت مشهود است که شما ۸ ، ۹ را تنظیم نکردید). یا ۱۰) به گفته لستینگ ، این تقریباً ۴۰٪ از زوج های آمریکا را توصیف می کند.

اگر این توصیف شما باشد ، اولین چیزی که باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.