مشاوره روانشناسی آنلاین-مشاوره آنلاین-۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷

مشاوره روانشناسی آنلاین

ممکن است شما به مشاوره روانشناسی آنلاین نیاز داشته باشید. فی المثل مشاوره خانواده بخواهید یا مشاوره پیش از ازدواج بخواهید یا مشاوره خانواده . در اینصورت ما مشاوره آنلاین خانم امیرنجات با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه مشاوره روانشناسی را پیشنهاد می دهیم.

جهت تماس می توانید با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ از طریق آنلاین یا تلگرام تماس بگیرید و مشاوره آنلاین بگیرید.

چرا مشاوره روانشناسی آنلاین

اگر از بیماری روانی مانند اضطراب یا افسردگی رنج برده اید یا در زندگی با تغییر و تصمیمات دشواری روبرو هستید که احساس بیش از حد  افسردگی می کنید ، ممکن است در فکر صحبت با یک روانشناس یا مشاور آنلاین باشید تا به شما در تغییر زندگی کمک کند.

در این مقاله  جوانب و منافع روش درمانی آنلاین ، بهترین روش برای یافتن یک مشاوره روانشناسی  آنلاین و موضوعات بالقوه موردنیاز برای جستجوی شما نوشته شده است.

مشاوره روانشناسی آنلاین چیست؟

مشاوره آنلاین ، که  تحت عنوان درمان آنلاین ، الکترونیکی درمانی ، مشاوره اسکایپ یا مشاوره سایبری شناخته می شود ، در دهه گذشته به طور فزاینده ای رایج شده است. بین سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ تقریباً ۹ برابر قرار ملاقات وب کم و پیام رسانی درمانی مشاوره آنلاین بوده  ، که از ۶۰۰۰ به ۴۹۰۰۰ جلسه مشاوره آنلاین افزایش چشمگیری داشته است.

تقریباً مانند مشاوره سنتی ، درمان آنلاین شامل مکالمه با یک درمانگر یا مشاور مجاز است که در مدیریت مسائل روانشناختی ، مانند افسردگی ، اضطراب و مشکلات رابطه ، به طور مؤثر کمک می کند.

در حالی که این امر می تواند از طریق ایمیل ، چت آنلاین یا پیام رسانی اتفاق بیفتد ، شبیه ترین قالب درمانی سنتی ، گفتگو با یک درمانگر در زمان واقعی توسط واتساپ یا تلگرام است.

چگونه مشاوره روانشناسی آنلاین پیدا کنم؟

چه چیزی را باید جستجو کنم؟ مهم است که شما هر نوع روش درمانی را برای کمک به بهبود  روان رزرو می کنید و از درمانی که با او صحبت می کنید راحت باشید و آنها یک متخصص ، متخصص و دارای صلاحیت در زمینه سلامت روان باشند.

همه درمانگران آنلاین  از چارچوبهای اخلاقی و رهنمودهای انجمنهای روانشناسی استفاده  می کنند و پاسخگو هستند

اگر تصمیم به پیدا کردن درمانگران آنلاین از یک سرویس مشاوره آنلاین دیگر دارید ، حتماً حرفه ای بودن آنها را بررسی کنید. متأسفانه هیچ قانونی در ایران  وجود ندارد که مانع از این شود که هر کسی خود را درمانگر یا مشاور معرفی کند. بنابراین ، قبل از شروع مشاوره آنلاین ، در نظر گرفتن صلاحیت ها و تجربیات درمانی که با او کار می کنید ، ضروری است.

به یاد داشته باشید ، در صورت تمایل می توانید از پزشک خود دراینباره سوال کنید.

توجه به روش مشاوره روانشناسی آنلاین

همچنین توجه به نوع روش مشاوره روانشناسی آنلاین  مهم است. تعدادی سرویس آنلاین وجود دارد که پیام متنی ، ایمیل و سایر اشکال ارتباطی را ارائه می دهند. در هارلی تراپی ، روش درمانی آنلاین توسط اسکایپ در سال ۲۰۱۸ به اندازه درمان چهره به چهره محبوب بوده است.

به گفته رئیس  (انجمن مشاوره و روان درمانی بریتانیا) ، کیت آنتونی ، درمانگران بی سواد ، درمانی را بصورت آنلاین ارائه می دهند و افراد آسیب پذیر توسط وب سایت های “غیر اخلاقی” مورد سوء استفاده قرار می گیرند ، که هزینه اشتراک هزینه بالایی دارند.

آیا مشاوره روانشناسی آنلاین موثر است؟

آیا درمان آنلاین کار می کند؟در حالی که درمان آنلاین در حال جایگزین شدن  روان درمانی و مشاوره سنتی چهره به چهره می شود ، بسیاری از نوجوانان ، بزرگسالان و زوج ها صحبت کردن با یک درمانگر آنلاین را از نظر در دسترس بودن ، راحتی و مقرون به صرفه بودن بهترین گزینه می دانند.

در حال حاضر بسیاری از روانشناسان و مشاوران از طریق تماس آنلاین تصویری درمانی را انجام می دهند و دوره های خاصی راجع به ارائه خدمات درمانی بصورت آنلاین انجام داده اند. با بررسی اخیر مطالعات منتشر شده توسط ژورنال جهانی روانپزشکی ، مشخص شد که بیمارانی که از طریق چت تصویری مشاوره آنلاین دریافت می کنند ، “رضایت بالایی دارند”.

مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین

انتخاب بیشتربه جای اینکه خود را تنها به یک درمانگر در یک مکان خاص محدود کنید ، صدها درمانگر در سراسر ایران  و در سطح جهان وجود دارند که می توانید از طریق اسکایپ برای مشاوره افسردگی آنلاین ، مشاوره در رابطه و موارد دیگر با آنها ارتباط برقرار کنید.

این بدان معنی است که ، در صورت وجود درمانگرهای نزدیک به اندازه کافی برای ملاقات حضوری ، هنوز می توانید به صورت تخصصی به صورت آنلاین دسترسی پیدا کنید. فرصت مکالمه با یک درمانگر بصورت آنلاین همچنین بدان معنی است که شما ممکن است بتوانید به جای اینکه محدود به مشاوران و روانشناسان شوید ، درمانی را پیدا کنید که در رویکرد خاصی که دوست دارید یا موضوعی که دوست دارید در مورد آن صحبت کنید متخصص باشد. 

 

تاثیر گذاری مشاوره روانشناسی آنلاین

اگرچه بسیاری در مورد مشاوره آنلاین شک و تردید دارند ، اما مطالعاتی منتشر شده است که از مزایای آن حمایت می کند ، از جمله بیمارانی که در یک بررسی از “مجله جهانی روانپزشکی” و مطالعه ای که در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شده است ، “رضایت بالایی از آنها” گزارش می دهند. CBT آنلاین (درمان شناختی رفتاری) علائم افسردگی و سایر مشکلات سلامت روان را در بین شرکت کنندگان کاهش می دهد.

راحتی و انعطاف پذیری ملاقات آنلاین نیز از مزایای آن است.چه غالباً برای کار به مسافرت سفر کنید و یا از بیماریهایی که خانه را ترک می کند ، رنج می برید ، می توانید به شرط داشتن یک فضای خصوصی ، ساکت و یک ارتباط اینترنتی ، درمانگر خود را ببینید.

اگر در یک شهر یا محله کوچک زندگی می کنید ، ممکن است نگران باشید که خارج از جلسه درمانی خود به درمانگر خود سر بزنید ، یا اینکه ممکن است از طریق سایر آشنایان به درمانگر خود متصل شوید. در این حالت ، برنامه ریزی یک جلسه مشاوره آنلاین با درمانی که در مکان دیگری زندگی می کند ممکن است آرامش بیشتری به شما بدهد.

مزیت مکانی مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره در رابطه با موقعیت مکانی دوگانه مشاوره در رابطه آنلاین ممکن است زمانی که در مکانهای مختلف زندگی می کنید بطور موقت یا دائم گزینه ای برای شما و شریک زندگی شما یا سایر اعضای خانواده باشد. به این ترتیب ، می توانید با مشاوره روابط گروهی یا زوجین بصورت آنلاین با هم درگیر شوید که در غیر این صورت امکان پذیر نیست.

منافع مشاوره روانشناسی آنلاین

در حالی که یک گفتگوی مشاوره روانشناسی آنلاین  توسط اسکایپ به این معنی است که هم درمانگر و هم بیمار می توانند یکدیگر را ببینند و همدیگر را بشنوند ، روشهای دیگر مشاوره آنلاین مانند ایمیل و پیام متنی فقط به ارتباط کتبی متکی است.

علائم ظریف مانند زبان بدن ، بیان صورت و صدای صدا که شخصی از آن استفاده می کند به ما کمک می کند تا معنای آنچه را که شخصی در هر شرایطی می گوید را درک کنیم. این عناصر ارتباط، تنها با کلمات از بین می روند.

بنابراین برخی استدلال می کنند مشاوره آنلاین توسط وب کم ممکن است برای درمانگران و مراجعین برای درک یکدیگر کمک کند. ارتباطات غیر کلامی همچنین می تواند به متخصصین درمانی کمک کند تا عمیق تر به بیماران خود گوش فرا دهند و به آنها کمک کند تا در مورد احساس بیمارانشان بینش بیشتری کسب کنند و به نوبه خود به درک بهترین کار با آنها کمک کنند. با این حال ، مطالعات گسترده ای وجود دارد که نشان می دهد مشاوره آنلاین به همان اندازه در مشاوره شخص مؤثر است.

معایب مشاوره روانشناسی آنلاین

امنیت بسته به خدمات مشاوره آنلاین استفاده شده ، محرمانه بودن را می توان با نقض امنیت در معرض خطر قرار داد. اکثر برنامه های کاربردی ، مانند اسکایپ ، سعی در محافظت از محرمانه بودن دارند اما همواره مهم است  برنامه یا نرم افزاری را که برای وب کم تراپی استفاده می کنید به جدیدترین نسخه به روز شوید تا از خطر مشکلات امنیتی جلوگیری کنید.

فن آوری اتصالات اینترنت ضعیف می تواند جلسات درمانی را مختل کند و قطع اتصال یا برق در یک زمان مهم می تواند بسیار نگران کننده باشد. قبل از شروع مشاوره آنلاین و اطمینان از اینکه نرم افزاری که باید استفاده کنید (به عنوان مثال اسکایپ) روی دستگاه شما کار می کند ، همیشه بررسی می کنید که اتصال شما از استاندارد مناسبی برخوردار باشد.

ممکن است برای شما و درمانگر مفید باشد که در مواردی که فناوری روی جلسه شما تأثیر می گذارد ، برنامه پشتیبان تهیه کنید.•

صلاحیت های درمانی مشاوره روانشناسی آنلاین

برخی از خدمات مشاوره آنلاین ممکن است در مورد مدارک تحصیلی یا آموزش اعضای خود شفاف نباشند. این مهم است که شما یک درمانگر را انتخاب کنید که فکر می کنید از تجربه مناسبی برخوردار است و همان سطح صلاحیت آموزش حرفه ای را به عنوان یک درمانگر چهره به چهره ، مشاور یا روانشناس در اختیار دارد. درمانگران آنلاین در روان خوب  مورد آزمایش قرار گرفته و عضویت آنها قبل از ورود   بررسی می شود ، بنابراین کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که هر درمانگر آنلاین  که در روان خوب  انتخاب کند مجوز فعالیت در ایران  را دارد.

مشاوره روانشناسی آنلاین چت تصویری چگونه کار می کند؟

بسیاری از عواملی که در درمان آنلاین از طریق وب کم وجود دارد ، همان مشاوره حضوری است. به عنوان مثال ، به موقع رسیدن و صادق بودن با خود و با درمانگر خود. با این حال ، مقررات دیگری نیز وجود دارد که شما را هنگام شرکت در معالجه درمانی به صورت آنلاین باید تنظیم کنید مثلااتصال اینترنتی خوب.

ایجاد یک تماس ویدیویی و پرداخت هزینه یک جلسه مشاوره آنلاین فقط برای این که متوجه شوید اتصال شما کار نمی کند ، ناامید کننده و ناامید کننده است. شکاف در صدا و مشکلات با کیفیت فیلم بر تجربه شما در زمینه درمانی تأثیر منفی خواهد گذاشت. این امر ممکن است شما را در ایجاد ارتباط با درمانگر خود به صورت عملی و عاطفی نا امید کند.

مکانی آرام و آرام

محرمانه بودن برای مشاوره مستلزم این است که هم شما و هم پزشک درمانی خود را از مکانی آرام و عاری از حواس پرتی متصل کنید و به حریم شخصی شما احترام بگذارید. این امر باعث می شود مکانهای شلوغ عمومی یا فضاهای خانوادگی از این مسئله غافل نشوند. ممکن است بخواهید از هدفون استفاده کنید ، به این ترتیب که فقط می توانید آنچه را که پزشک شما گفته است بشنوید.

دسترسی به خدمات کنفرانس ویدیویی شاید لازم باشد نرم افزاری را که مشاوره آنلاین شما در آنجا انجام خواهد شد ، مانند Skype ، بارگیری کنید.  اگر می خواهید مشاوره آنلاین را شروع کنید ، پیشروترین مشاوره در زمینه مشاوره و روان درمانی درایران مجموعه روان خوب است تا افراد به صورت آنلاین ملاقات کنید.

مشاوره روانشناسی آنلاین
مشاوره روانشناسی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.