مشاوره خانواده در شیراز

مشاوره خانواده در شیراز

ممکن است شما ساکن شیراز باشید و به علت مشکلات خانوادگی نیاز به مشاوره خانواده با یک روانشناس متخصص و متبحر  داشته باشید. در اینصورت می توانید با از طریق واتساپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ جهت دریافت مشاوره از خانم دکتر امیرنجات تماس داشته باشید و مشاوره روانشناسی خانواده  با بهترین متخصص در این حوزه داشته باشید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید .

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده

شیراز در بخش مرکزی استان فارس ، در ارتفاع ۲ متر از سطح دریا ، در منطقه کوهستانی زاگرس واقع شده و از آب و هوای معتدلی برخوردار است. این شهر در غرب با کوه دراک ، در شمال با کوه های بامو ، سبزوکان ، چهگلگام و بابوکی (از کوههای زاگرس) محدود شده است.

شیراز بعد از تبریز (در سال ششم خورشیدی) و تهران (در پنجمین سال خورشیدی) سومین شهر بزرگ ایران بود که بدنه شهرداری در ششمین سال خورشیدی تأسیس شد.  شهرداری شیراز به ۵ منطقه مستقل شهری تقسیم شده است. ، تقسیم شده و مساحت بیش از ۲ کیلومتر مربع را در بر می گیرد.

نام شیراز در کتابها و اسناد مختلف تاریخی از جمله تیرازی ها ، شیرازی ها و شیراز ها به ثبت رسیده است. محل اصلی شهر در محل قلعه ابو قصر بود. شیراز در دوره بنیامینیه به مکان فعلی خود نقل مکان کرد و با هزینه اشتراک – پایتخت باستانی فارس ، رونق گرفت. این شهر در زمان صفاریان ، بوویان و زندیان پایتخت ایران بود.

شیراز مدتهاست که به دلیل مرکزیت نسبی آن در منطقه زاگرس جنوبی و موقعیت آن در منطقه ای نسبتاً حاصلخیز ، یک مکان طبیعی برای مبادله کالاهای محلی بین کشاورزان ، جانشینان و عشایر بوده است. همچنین در مسیر مسیرهای تجاری در داخل ایران به بنادر جنوبی مانند: بندر بوشهر واقع شده است.

اهمیت مشاوره خانواده

مشاوره خانوادگی چیست؟ همه ما می دانیم که داشتن یک سیستم خانوادگی اشتباه ، چه در خانواده با فرزند و چه غیر ، می تواند مشکلات زیادی را برای هر شخص و ثانویه برای جامعه ایجاد کند. ما همچنین می دانیم که اکثر مشکلات و کجای رفتارهای ما تأثیر عمیقی بر خانواده و روابط آن می گذارد ، همانطور که خانواده همیشه بوده و گفته می شود اولین جامعه هر کودک و فردی است که در آن می تواند به جامعه آموزش دهد و فردیت

فهمیدن اینکه مشکلات ما به مشاوره خانواده درمانی و خانواده یا مشاوره فردی احتیاج دارد ، آسان است! زیرا تقریباً با همه مشکلات بشر هم به صورت جداگانه و هم در خانواده قابل درمان است. اما حل برخی از مشکلات ناشی از یک درمانگر خانوادگی ، مانند مشکل کودک ، ازدواج و مشکلات زناشویی ، درگیری های خانوادگی قدیمی ، علائمی که هنگام بروز تغییر خانواده رخ می دهد و مواردی از این دست ، معمول تر است.

مشاوره خانوادگی چیست؟

مشاوره خانوادگی (خانواده درمانی) درمانی در حوزه روانشناسی خانواده است که بخشی از خانواده است ، جایی که رفتار و عملکرد همه اعضای خانواده مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین در مشاوره خانواده مواردی وجود دارد که با مشاوره فردی متفاوت است

مانند:

در مشاوره خانوادگی از “خانواده” به عنوان بیمار یاد می شود ، نه یک شخص خاص در خانواده و اگر شخص خانواده در خانواده مشکل اساسی تری نسبت به اعضای دیگر داشته باشد ، آنها فردی به حساب می آیند که صرفاً منعکس کننده آشفتگی است. و بیماری خانواده یعنی فردی که به عنوان بیمار شناخته شده در خانواده نامیده می شود علائم ناسازگاری و نقص عملکرد سیستم خانواده را در پی دارد و در نتیجه سیستم خانوادگی تغییر مثبتی ایجاد نمی کند و پریشانی بیمار درمان نمی شود یا در صورت درمان پایدار نخواهد بود. .
در مشاوره خانوادگی ، اعضای خانواده بیشتر از افراد جداگانه ملاقات می کنند
مشکلات بین فردی تلقی نمی شوند بلکه نتیجه تعامل بین فردی اعضای خانواده هستند.
در این نوع مشاوره بیش از یک مدل برای درک علت مورد استفاده قرار می گیرد ، که در آن رفتار هر فرد هم علت و هم اثر رفتار سایر اعضا در نظر گرفته می شود.
این نوع درمان معمولاً مختصر ، متمرکز بر مشکل و عملگرا است.
در روانشناسی خانواده روشها و تئوریهای مختلف زیادی برای تحلیل و توضیح خانواده وجود دارد. به عنوان مثال روانشناسان ساختاری بیشتر به ساختار خانواده و سلسله مراتب خانوادگی و مواضع آنها توجه می کنند. روان‌درمانگرهای بوون بر اضطرابهایی که هر خانواده در یک بحران ، مثلث و غیره تجربه می کنند ، تمرکز دارند.

سبکی و سبکی که روان پزشکان خانواده به طور کلی دنبال می کنند ، به معنای دیدن خانواده به عنوان یک سیستم زنده است که زنده است و دستخوش تغییر است و به صورت پویا عمل می کند. این دیدگاه به آنها در توضیح خانواده کمک می کند.

ویژگی های یک خانواده درمانی خوب

باید به تنوع فرهنگ هر خانواده توجه کرد و با فرهنگ ها ، افکار و جهان بینی های مختلف ، دیدگاه متفاوتی از این بازی داشت.
توانایی ایجاد یک رابطه موثر و قابل اعتماد که می تواند استراتژی ها و تشخیص اعضای خانواده را بیان کند.
توانایی حل مسئله
امکان همدلی با همه اعضای خانواده
سؤالاتی را برای آشکار کردن عملکرد ، الگوی و تاریخچه خانواده بپرسید
توانایی پرسیدن سؤالاتی که می تواند تمرکز اعضا را از دیگری به دیگری تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *