مشاوره خانواده در شهریار

مشاوره خانواده در شهریار

ممکن است شما ساکن شهریار باشید و به علت مشکلات خانوادگی نیاز به مشاوره خانواده با یک روانشناس متخصص و متبحر  داشته باشید. در اینصورت می توانید از طریق واتساپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ جهت دریافت مشاوره از خانم دکتر امیرنجات تماس داشته باشید و مشاوره روانشناسی خانواده  با بهترین متخصص در این حوزه داشته باشید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید.

 

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده

شهر شهریار ، واقع در غرب استان تهران ، پایتخت شهریار که قبلاً علیشاه عواد نامیده می شد. این دوازدهمین شهر پرجمعیت ایران با جمعیتی بیش از ۳.۴ است.

این شهر به سبز سرسبز غرب تهران یا عروس استان تهران معروف است که میوه های آن در آن کشت می شود از جمله میوه هایی که در این شهر انگور – هلو – آلو زرد – گیلاس – گوجه فرنگی سبز پرورش یافته است. شهریار پرجمعیت ترین شهر ایران است که مرکز استان نیست.
مشکلاتی که مشاوره خانواده می تواند به حل آن کمک کند
این آموزش به پزشک درمانی کمک می کند تا به مشتری که برای معالجه در بسیاری از مشکلات مراجعه کرده است ، کمک کند ، از جمله:

درگیری های شخصی در زوج ها یا خانواده ها
بیماری غیر منتظره ، مرگ یا بیکاری
در هر مرحله یک رابطه عشق سالم ایجاد یا حفظ کنید
مشکلات رفتاری در کودکان
طلاق یا جدایی
سوء مصرف مواد یا اعتیاد
مشکلات بهداشت روانی مانند افسردگی و اضطراب
این مسئله طیف گسترده ای از مشکلات را ایجاد می کند که احتمالاً به این سؤال پاسخ می دهند ، “مشاور خانواده چه چیزی آموزش نمی دهد؟” کوتاه تر از جواب این سؤال این است که آنها برای چه کسانی آموزش دیده اند.

هدف از مشاوره خانواده چیست؟
“برای اینکه دنیا را در جای مناسب خود قرار دهیم ، ابتدا باید ملت ها را گرد هم آوریم ؛ برای اینکه ملل را گرد هم آوریم ، ابتدا باید خانواده را سامان دهیم ؛ ابتدا باید زندگی شخصی خود را پرورش داده و غنی سازی کنیم تا خانواده های خود را در جای مناسب قرار دهیم ، اول از همه. ما باید قلب خود را بسازیم. “کنفوسیوس

به طور خلاصه ، هدف از مشاوره خانواده این است:

اعضای خانواده برای حل مشکلات ذهنی ، عاطفی یا روانی که می توانند خانواده را مختل کنند ، با هم کار می کنند.

برای اینکه اعضای خانواده در کنار هم زندگی کنند تا یک زندگی سالم در خانواده داشته باشند ، مشاور خانواده تلاش می کند تا به اعضای خانواده کمک کند تا ارتباطات را بهبود بخشند ، مشکلات خانواده را حل کنند ، درک کنند و با موقعیتهای خاص خانواده برخورد کنند و یک محیط خانه کارآمدتر ایجاد کنند.

به طور گسترده تر ، اهداف مشاوره خانواده ارائه مشکلات به مشتری است. به عنوان مثال ، اهداف با توجه به سناریوهای زیر متفاوت هستند:

یکی از اعضای خانواده مبتلا به اسکیزوفرنی یا روانی شدید: هدف این است که به سایر اعضای خانواده کمک کنیم تا این اختلال را درک کنند و خود را وقف تحولات ذهنی کنند که ممکن است بیمار در معرض آن باشد.
مشکلاتی که از تقسیمات نسلی ناشی می شود ، مانند زمانی که والدین در خانه مشترک با پدربزرگ و مادربزرگ یا فرزندان بزرگسالی زندگی می کنند: در این حالت ، هدف بهبود ارتباط بین اعضای خانواده است و اکنون به آنها کمک می کند تا به مرزهای سالم برسند. برای تعیین
خانواده هایی که از هنجارهای اجتماعی منحرف می شوند (والدین مجرد ، زوج های همجنسگرا که فرزندان خود را پرورش می دهند و فرزندان خود را پرورش می دهند): هدف در اینجا همواره حل مشکلات خاص در خانواده نیست بلکه ممکن است اعضای خانواده برای مقابله با آنها کمک کنند. عوامل بیرونی مانند نگرش اجتماعی.
خانواده هایی که از پیشینه های مختلف نژادی ، فرهنگی و مذهبی سرچشمه می گیرند: هدف در اینجا کمک به اعضای خانواده است تا یکدیگر را بهتر درک کنند و روابط سالم برقرار کنند.
یکی از اعضای خانواده در معرض تهدید یا ضعف قرار گرفته است: وقتی یکی از اعضای خانواده روبرو می شود و با احساس حواس پرتی و یا حمایت از خانواده دیگر روبرو می شود ، هدف این است که همدلی و افزایش حمایت های فردی در خانواده و حمایت از آنها برای ادامه درمان خود داشته باشیم.
به نظر می رسد مشکلات بیمار به طور جدایی ناپذیری با مشکلات سایر اعضای خانواده مرتبط است: در مواردی که مشکل یا مشکلات فرد عمیقاً در مشکلات سایر اعضای خانواده ریشه دارد ، هدف این است که حل هر یک از این موارد به گونه ای باشد که اثرات این الگو برطرف شود. یا مسائل فردی را کاهش دهید
خانواده ای که ترکیبی از روابط قبلی است (به عنوان مثال خانواده ای که ناپدری یا نامادری دارند): به دلیل شرایط ویژه خانواده های مختلط ، می توانند از مشکلات منحصر به فرد خود رنج ببرند. در خانواده های مختلط ، هدف از مشاوره خانواده تقویت درک و تسهیل تعامل سالم بین اعضای خانواده است.
خانواده درمانی ۳

خانواده درمانی: یک قدم جلوتر
ما ترجیح می دهیم که به عنوان دو درمان متفاوت به درمان و روان درمانی نگاه کنیم ، اما در واقع آنها یکسان هستند. این ابهام هنگامی که اصطلاح “مشاوره” را معرفی می کنیم رشد می کند.

با این حال ، مشاوره گاهی اوقات “گفتاردرمانی” نیز نامیده می شود ، که مرزهای بین آنها را محو می کند.

به طور کلی ، مشاوره زمانی ارائه می شود که شخص (یا مشاوره خانوادگی ، خانواده) برای کمک به یک مشکل خاص یا مجموعه ای از مشکلات مربوط به مشاوره یا سایر خدمات بهداشت روان در دسترس باشد. درمان یا روان درمانی یک دوره عمیق تر و معمولاً طولانی تر است که در آن مراجعان طیف گسترده ای از مشکلات مزمن و الگوهای احساسات ، افکار و رفتارهای مشکوک را مورد بحث قرار می دهند.

خانواده ای که با موقعیت هایی روبرو هستند که باعث ایجاد استرس بیشتر می شود ، مانند فوت یک عضو خانواده ، اعتیاد یا وضعیت اقتصادی جدی ، ممکن است از مشاوره خانواده بهره مند شود تا بتواند در رفع این شرایط دشوار به آنها کمک کند و همه با اتحاد و همسویی با تبدیل به یک واحد قوی تر و جامع تر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *