مشاوره خانواده در رشت

مشاوره خانواده در رشت

ممکن است شما ساکن رشت باشید و به علت مشکلات خانوادگی نیاز به مشاوره خانواده با یک روانشناس متخصص و متبحر  داشته باشید. در اینصورت می توانید از طریق واتساپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ جهت دریافت مشاوره با خانم دکتر امیرنجات تماس داشته باشید و مشاوره روانشناسی خانواده با بهترین متخصص در این حوزه داشته باشید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید .

مشاورخانواده
مشاورخانواده

مشاوره خانوادگی چیست؟

مشاوره خانواده یکی از انواع روان درمانی است. مشاوره خانواده در تلاش است با بهبود روابط خانوادگی و رفع استرس و استرس ، بهزیستی خانواده و خوشبختی اعضای خود را بهبود بخشد. مشاوره خانواده شاخه ای از روانشناسی مدرن است که به مطالعه رفتار فردی اعضای خانواده و نقش آنها در خانواده می پردازد. مشاوره خانواده سعی می کند جلسات روان درمانی را با همه اعضای خانواده برگزار کند ، اما برای برخی درگیری ها در خانواده امکان پذیر نیست. در مشاوره خانوادگی ، جلسات بطور جداگانه با افراد برگزار می شود و نه به صورت جمعی. آنها همچنین تلاش می کنند مشاوره خانواده را با استفاده از نبوغ و خصوصیات هر یک از اعضای خانواده ، انجام دهند و به بهبود روابط و استانداردهای زندگی برای خانواده ها کمک کنند.

 

مشاور خانواده چه کسی است؟
مشاور خانواده از خانواده حمایت طولانی مدت می کند. هدف از مشاوره خانواده ارتقاء سلامت ، شادکامی و ایجاد یک ارتباط سالم با اعضای خانواده است. هدف مشاوران خانواده جلوگیری از درمان است نه مداوا. بنابراین آنها باید در کنار خانواده بهتر باشند تا بتوانند به خانواده در مقابله با مشکلات و بحرانها اعتیاد ، مسائل پزشکی ، تشخیص سلامت جسمی و روانی کمک کنند. یک مشاور خانواده که می تواند در انجام کار به خانواده کمک کند ، یک مشاور خانواده ایده آل است. همچنین داشتن ارتباط صحیح ، رفتار اخلاقی ، مهارت حل مسئله ، آموزش و رهبری از ویژگیهای یک مشاور خوب خانواده است. ارتباط خانواده ها با یک مشاور می تواند ارتباط را بسیار بهبود بخشد ، اختلافات خانوادگی را برطرف کند.

 

چگونه می توان از مشاوره خانوادگی استفاده کرد؟

بهتر است مشاوره خانوادگی همیشه در زندگی شما نقش داشته باشد. اما در بعضی موارد نقش مشاوره خانواده برای رفع مشکلات شما لازم است ، از جمله:

هنگامی که فرزند شما در مدرسه مشکل دارد ، مصرف مواد مخدر و مشکلات روحی و رفتاری.
هنگامی که چیزی مانند یکی از اعضای خانواده در زندان است ، به خانه جدید منتقل شده یا حادثه ای روی یک عضو خانواده می گذارد و باعث ایجاد شوک برای آنها می شود.
یک اتفاق غیرمنتظره در خانواده یا درگذشت یکی از اعضای خانواده
ورود خانواده جدید به خانواده مانند تولد خواهر و برادر ، اضافه شدن یک مادربزرگ و مادربزرگ به یک خانواده ، فرزندخواندگی و …
خشونت خانگی
مشکلاتی مانند اختلافات والدین و مسائلی مانند طلاق

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده توسط کسی ارائه می شود که تحصیلات و تجربه لازم در دانشگاه را داشته باشد. و شما می گویید که یک درمانگر واقعی باشید. مشاورین ازدواج دوره ای از مشاوره خانوادگی را پشت سر می گذارند. برخی روانشناسان بالینی در زمینه مشاوره خانواده نیز آموزش می بینند. در اینجا نکاتی درباره مشاوره خانواده آورده شده است:

روش مشاوره خانواده بوون یان
روش مشاوره خانواده Bowen Yan یکی از انواع مشاوره خانواده است که برای خانواده هایی که مایل به مراجعه به کلینیک ها و دفاتر مشاوره نیستند بسیار مناسب است. مشاوره خانوادگی بوون یان دارای دو هسته اصلی از جمله استراتژی مثلث مثلث به عنوان اولین هسته و استراتژی تمایز به عنوان هسته اصلی است. روش مثلث Family Counselor مثلث سعی در حل مشکلات بین دو عضو خانواده با ارتباط با شخص ثالث دارد. به عنوان مثال ، استفاده از مادران برای برطرف کردن تنش بین زوجین و تمایز غیرمستقیم در مشاوره خانواده ، از جمله با نوشتن نامه و میانجیگری ، به دنبال حل و فصل اختلافات بین اعضای خانواده است. این نوع مشاوره خانوادگی توسط موری بوون ، روانپزشک آمریکایی و استاد روانپزشکی در دانشگاه جورج تاون تأسیس شد.

روش ساخت مشاوره خانواده
این نوع مشاوره خانوادگی با بازگرداندن نقش اعضای خانواده ، به حل مشکلات خانواده کمک می کند. بسیاری از درگیری های خانوادگی به این دلیل است که اعضای خانواده نقش های خود را به درستی انجام نمی دهند. به عنوان مثال ، نقش پدر در خانواده محو شده یا فرزندان نقش خود را به درستی برای والدین ایفا نمی کنند. B. در روش ساختاری مشاوره خانواده ، مشاوران خانواده با تعادل در نقش اعضای خانواده ، نقش تعادل اعضای خانواده را بهبود می بخشند. در یک رویکرد ساختار یافته خانواده ، مشاور خانواده با دریافت گزارشهای مداوم از اعضای خود خانواده ، با اعضای خانواده ارتباط عمیق و اساسی برقرار می کند.

مشاوره سیستماتیک خانواده

مشاوره خانواده بر رفتار اعضای خانواده تأثیر می گذارد اما بر روابط شخصی افراد تأثیر نمی گذارد و این مداخله به صورت ناخودآگاه رخ می دهد. در سیستم مشاوره خانواده ، مشاور به طور سیستماتیک رویکردهای خنثی را در نظر می گیرد و در عین حال به خانواده رفتارهای و نمونه های صحیح را آموزش می دهد. در روش خانواده ، هیچ کس در خانواده به طور منظم مداخله ای را در درون خانواده احساس نمی کند و درمانگر به بهبود روابط خود با وضعیت ناخودآگاه کمک می کند.

روش مشاوره استراتژیک خانواده
این نوع مشاوره خانواده برای خانواده هایی که می خواهند سریعتر به آنجا برسند ، کار می کند. بعضی اوقات نتیجه مثبت می تواند اعضای خانواده را امیدوار کند و این مشاور خانواده است که تصمیم استراتژیک مناسب را اتخاذ کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.