مشاوره خانواده در اصفهان

مشاوره خانواده در اصفهان

ممکن است شما ساکن اصفهان باشید و به علت مشکلات خانوادگی نیاز به مشاوره خانواده با یک روانشناس متخصص و متبحر  داشته باشید. در اینصورت می توانید با از طریق واتساپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ با خانم دکتر امیرنجات تماس داشته باشید و مشاوره روانشناسی خانواده  با بهترین متخصص در این حوزه داشته باشید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید .

اصفهان  یک شهر تاریخی در مرکز ایران است. این شهر مرکز استان اصفهان و همچنین شهر اصفهان است. اصفهان سومین شهر بزرگ ایران ، سومین شهر پرجمعیت پس از تهران و مشهد و همچنین شانزدهمین شهر پرجمعیت جهان و نهمین شهر پرجمعیت در غرب آسیا است. کلانشهر اصفهان همچنین هجدهمین شهر پرجمعیت خاورمیانه است. آثار تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد که برخی از آنها به عنوان میراث تاریخی یونسکو به ثبت رسیده است.  به خاطر معماری زیبای ایرانی ، پل های سرپوشیده ، مساجد و مناره های بی نظیر مشهور است. این امر باعث شده است تا در نیمی از اصفهان در فرهنگ عامه از محبوبیت خاصی برخوردار شود. این حزب در ماه دسامبر به همراه نخستین شهرهای رشت به عنوان اولین شهرهای ایران به شبکه یونسکو پیوست  با ضوابط یونسکو ، شهر خلاق شهری با نوآوری و توانمندسازی شهروندان است. توسعه پایدار شهری از مزیت استفاده می کند. [۴] میدان نقش جهان نمونه بارز معماری ایران است. دارای پانزده منطقه شهری است. از دیگر بناهای تاریخی اصفهان می توان به  ، سی و سه پل ، پل خواجو ، کاخ چهلون ، عمارت عالی  و بسیاری از مکانهای تاریخی دیگر اشاره کرد.
خانواده اولین نهاد اجتماعی است که پایه و اساس زندگی اجتماعی است و علاوه بر وظیفه تولید و فرزندپروری ، وظایف دیگری نیز دارد از جمله تولید اقتصادی و پرورش افراد. بنابراین خانواده یک عامل واسطه ای است که قبل از تماس مستقیم با گروه ها ، سازمان ها و جامعه نقش مهمی در انتقال هنجارهای اجتماعی به فرد دارد.

خانواده یکی از مواردی است که در روانشناسی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. دانشمندان و محققان مدتهاست که در حال تحقیق در مورد مسائل خانوادگی و راههای زندگی بهتر خانواده هستند و مجموع این تحقیقات شاخهای را تشکیل داده است به نام روانشناسی خانواده. از طرف دیگر ، از آنجا که خانواده با سیستم اساسی جامعه ارتباط دارد ، جایگاه فرد تا حدودی بر اساس وضعیت اجتماعی خانواده خود بنا خواهد شد.

خانواده واحد اصلی اجتماعی است
خانواده اصلی ترین واحد اجتماعی خانواده است ، به نام یک واحد کوچک اجتماعی ، که اساس آن زندگی زناشویی یک خانواده از طریق ازدواج است. در خانواده با تولد فرزندان وظایف آموزش ، تربیت و نیازهای اقتصادی آنها تأمین می شود. خانواده به عنوان واسطه وظیفه انتقال هنجارهای جامعه به فرزندان را بر عهده دارد ، این وظیفه کودک است که قبل از ورود به اجتماع و ارتباط با سازمانها ، گروهها و جوامع انجام شود. این خانواده است که وضعیت اجتماعی فرد را تعیین می کند. بنابراین موقعیت خانواده در موقعیت فرد می تواند تأثیر بزرگی داشته باشد.

جنبه های روانشناسی خانواده

مطابق روانشناسی خانواده ، مؤسسه ای که جنبه ها و جنبه های مختلفی را در بر می گیرد ، خانواده است و دارای پیچیدگی هایی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. زیرا افراد یک خانواده بر رفتار یکدیگر تأثیر می گذارند و اگر اینگونه نباشد ، می تواند بسیاری از اختلالات را ایجاد کند. روانشناسی خانواده به دنبال حفظ و تحلیل جوانب مختلف خانواده به منظور حفظ پایه های خانواده است.

بهبود کیفیت روابط خانوادگی و ارائه راه حل
روانشناسی خانواده اغلب با افراد ، زوج ها ، خانواده ها و سیستم های اجتماعی همراه است. روانشناسان خانواده مشکلات سلامت روان ، آسیب شناسی افراد و خانواده ها و تعامل آنها را معاینه و سپس درمان می کنند. روانشناسی خانواده به دنبال رفع مشکلات خانوادگی ، چالش های آموزشی فرزندان ، فشار روانی و استرس در خانواده ، مشکلات رفتاری در کودکان و نوجوانان ، مشکلات ارتباطی با افراد دیگر است و سعی در ارائه بهترین راهکارها و راهکارهای درمانی برای آنها دارد.

اهمیت روانی خانواده

مهمترین عامل در زندگی اجتماعی هر فرد ، تجربیات دوران کودکی آنها در محیط خانواده است. جو خانواده پر از محبت ، فداکاری ، فداکاری ، گرمی و گاهی حسادت ، نفرت ، نفرت و عصبانیت است. کودکان این احساسات را در کنار والدین و خواهر و برادران خود در حین معاشرت تجربه می کنند.

اعضای خانواده به قدری به هم وابسته هستند که هر گونه مشکل یا مسئله یک عضو خانواده به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر زندگی سایر اعضا تأثیر می گذارد. از طرف دیگر ، خانواده به دلیل این تأثیر در افراد ، بعضا به عنوان درمانی برای اختلالات مورد استفاده قرار می گیرد. روانشناسان بالینی و مشاوران روانپزشکی بعضی اوقات ترجیح می دهند با تمام اعضای خانواده در معالجه یک فرد از نزدیک ملاقات کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *