مشاوره خانواده در اسلامشهر

مشاوره خانواده در اسلامشهر

ممکن است شما ساکن اسلامشهر باشید و به علت مشکلات خانوادگی نیاز به مشاوره خانواده با یک روانشناس متخصص و متبحر  داشته باشید. در اینصورت می توانید از طریق واتساپ با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ جهت دریافت مشاوره با خانم دکتر امیرنجات تماس داشته باشید و مشاوره روانشناسی خانواده با بهترین متخصص در این حوزه داشته باشید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید.

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده

اهمیت مشاوره خانواده
“چرا مشاوره خانوادگی؟ … .. زیرا منشأ بسیاری از مشکلات ما خانواده است.” ویرجینیا ستر

همانطور که ویرجینیا ستر بیان کرده است ، مشاوره در خانواده درد و مشکلی است که در خانواده ریشه دارد و قصد دارد زخمهایی را که در آن خانواده سرچشمه می گیرند ، درمان کند.

چیزهای بسیار پیچیده ای در زندگی وجود دارد که بر کل خانواده تأثیر می گذارد یا آنها را تحت تأثیر قرار می دهد. مشاوره خانوادگی یا خانواده درمانی یک چارچوب مفهومی برای درک این پیچیدگی ها فراهم کرده است و روش هایی برای مداخله بالینی برای کمک به خانواده ها برای حل مشکلات پیچیده آنها فراهم کرده است.

نقش خانواده در زندگی
همه ما زندگی خود را با یک خانواده آغاز کردیم ، خواه آن خانواده متشکل از خویشاوندان خون ما باشد ، والدینی که ما را به فرزند خود پذیرفته اند ، یا یک یتیم خانه. خانواده ای که ما در بدو تولد پیدا کرده ایم از همه جنبه های زندگی ما از اولین لحظات زندگی تا ثانیه دوم تأثیر می گذارد.

خانواده ما بر آنچه اکنون ما هستیم و آنچه در آینده تبدیل خواهیم شد تأثیر می گذارد. این اثرات می تواند هم خوب و هم مثبت و هم بد و هم منفی باشد. در کنار آنها واژگان ، عادات ، آداب و رسوم و دین را یاد می گیریم ، یاد می گیریم چگونه دنیای اطراف خود را نگاه کنیم و ببینیم.

مشاوره خانوادگی چیست؟

خانواده اساسی زندگی فردی
همچنین روابط اولیه مهم است که به ما می آموزد چگونه عشق و چگونگی تعامل با دیگران را یاد بگیریم. اگر در یک خانواده سالم با روابط سالم به دنیا آمدیم ، به احتمال زیاد یاد خواهیم گرفت که چگونه روابط سالم خود را با دیگران حفظ کنیم. اگر ما می خواستیم دنیا را به سمت خانواده ای ناکارآمد که در برقراری ارتباط و حفظ روابط تلاش می کنند ، باز کنیم ، برای برقراری و حفظ روابط تلاش خواهیم کرد.

البته متولد شدن در یک خانواده درجه دو ، بدبختانه است ، اما شرایطی است که هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد. تقریباً همه خانواده ها در بعضی مقاطع زمانی با نوعی ناکارآمدی برخورد می کنند ، اما بیشتر خانواده ها احساس تمامیت و خوشبختی خود را حفظ یا بازیابی می کنند.

خانواده درمانی و مشاوره خانواده راهی برای حفظ خانواده سالم و کارآمد فراهم می کند.

خانواده درمانی یا مشاوره خانواده چیست؟
خانواده درمانی یا مشاوره خانواده نوعی از درمان است که برای بررسی موارد خاص تأثیر بر سلامت خانواده و کارآیی آن طراحی شده است. این روش درمانی می تواند در مواجهه با اوقات دشوار ، بروز اغتشاشات اساسی ، مسائل مربوط به بهداشت رفتاری برای هر یک از اعضای خانواده به خانواده ها کمک کند.

خانواده درمانی

هدف از مشاوره خانواده چیست؟
وی ادامه داد: “در این نوع درمان ، درمانگر مسئول نتایج درمان است. این روش درمانی خوب یا بد نیست ، گناهکار یا معصوم ، درست یا غلط است. این فقط تأیید می کند که شما در حال تغییر هستید.” الین بابرو

همانطور که انواع مختلف درمانی که در بالا گفته شد ، یک مشاور خانواده ممکن است در طول درمان نقشهای مختلفی داشته باشد. برای تحقق این نقشها ، مشاور خانواده باید بسیار با دانش ، تحصیل کرده و آزمایش شده باشد تا از آمادگی خود برای انجام وظایف خود اطمینان حاصل کند.

در حالی که مشاور ممکن است روشهای مختلفی داشته باشد و برخی از تکنیک های درمانی را ترجیح دهد ، همه آنها موظف هستند حداقل تجربه زیر را داشته باشند:

سوگواری
مشکلات رفتاری در کودکان و بزرگسالان
افسردگی
موارد LGBTQ
اضطراب
خشونت خانگی
استریل
درگیری های زناشویی
سوء مصرف مواد مخدر
برای درمان این و سایر مسائل خانوادگی ، درمانگر باید:

نظارت و نظارت بر نحوه تعامل افراد در واحدهای مختلف.
مسائل و مشکلات رابطه را ارزیابی و حل کنید.
تشخیص و درمان اختلالات روانی در خانواده.
موکلان را در مواردی از تغییرات اساسی مانند طلاق و مرگ راهنمایی کنید.
الگوهای رفتاری و رفتاری مسئله دار را مورد تأکید قرار دهید.
به جایگزین کردن رفتارهای ناکارآمد با رفتارهای سالم مربوطه کمک کنید.
یک رویکرد جامع (ذهن و بدن) به سلامتی داشته باشید.
برای به دست آوردن مهارت های لازم برای انجام این کارها و کارکردها ، یک مشاور خانواده معمولاً دارای مدرک مشاوره ، روانشناسی ، جامعه شناسی یا کارهای اجتماعی است و سپس مشاوره فردی یا خانوادگی یا مشاوره ازدواج بعد از تحصیلات را دنبال می کند.

در مرحله بعد ، بعد از فارغ التحصیلی ، درمانگر باید دو سال آموزش را طی کند و در کل از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساعت تجربه بالینی باشد.

پس از برآورده شدن این شرایط و نیازها ، درمانگر برای بدست آوردن مجوز لازم باید در آزمون دولتی شرکت کند و علاوه بر آن سالانه دوره هایی را برای ادامه تحصیل خود برگزار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *