مشاوره خانواده تلفنی با موبایل

از راه دور درمانی ، برخلاف درمان سنتی ، در طول درمان تعامل حضوری ندارد. با ورود تمرین درمانی به عصر دیجیتال ، تکامل یافته است. درمانگران ممکن است برای رسیدن به افراد بیشتر در بسیاری از مناطق ، اشکال مختلفی از مسافت درمانی ارائه دهند. از راه دور درمانی اغلب به صورت آنلاین یا تلفنی انجام می شود. اصطلاحات دیگر برای درمان از راه دور شامل مشاوره از راه دور ، تلفنی ، تلفن درمانی یا اینترنت درمانی است.
چرا از راه دور درمانی را انتخاب می کنید؟

متخصصین از راه دور می توانند از طریق تلفن ، گپ ، ویدئو یا ایمیل خدمات ارائه دهند. آنها ممکن است با استفاده از انواع مختلف فن آوری ارتباطات ، مردم را از طریق چالش ها راهنمایی کنند.

متخصصان بهداشت روان ممکن است از راه دور درمانی را به عنوان اصلی ترین راه برای برقراری ارتباط با افرادی که به دنبال درمان هستند ارائه دهند. برخی این نوع درمان را ترجیح می دهند زیرا می توانند مزایای درمانی را در خانه های خود یا در هنگام مسافرت به دست آورند.

درمان از راه دور ممکن است به عنوان یک درمان مستقل ارائه شود. همچنین می تواند در کنار رابطه درمانی سنتی استفاده شود. اگر شخص خارج از شهر باشد یا نتواند رفت و آمد خود را به مطب برساند ، ممکن است یک درمانگر از مطب معالجه کند اما از راه دور درمانی استفاده کند.

درمان از راه دور می تواند مناسب افرادی باشد که در دسترسی به خدمات بهداشت روان مشکل دارند. همچنین در سایر شرایط می تواند مفید باشد. برخی از افراد راحت تر از طریق تماس با پزشک درمانی از طریق ایمیل ارتباط برقرار می کنند. برخی دیگر ممکن است احساس کنند که روش درمانی از این طریق قابل دسترسی تر است ، زیرا آنها نمی دانند چه زمانی ممکن است بیشترین حمایت را داشته باشند.

افرادی که تازه به درمان مراجعه می کنند ممکن است شرکت در جلسات از راه دور را آسان کنند. این واقعیت که درمان در خانه صورت می گیرد همچنین ممکن است ننگ ناشی از دریافت خدمات بهداشت روان را کاهش دهد.
چه کسی از راه دور استفاده می کند؟

درمان از راه دور می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به دلیل موقعیت مکانی ، سلامتی یا حمل و نقل نمی توانند به مراقبتهای لازم برسند. همچنین ممکن است برای افرادی که مایل به ملاقات در یک دفتر نیستند جذاب باشد. از آنجا که بسیاری از جنبه های مهم زندگی در حال حاضر بصورت آنلاین در دسترس است ، ممکن است از راه دور درمانی راهکار درمانی با دنیای دیجیتال باشد.

بسیاری از جنبه های سلامت روان را می توان با درمان از راه دور مورد بررسی قرار داد. برخی از این موارد عبارتند از:

اضطراب
افسردگی
مسائل مربوط به غذا و غذا
مسائل مربوط به روابط
فشار
وسواس و اجبار
مسائل مربوط به فرزندپروری

مطالعات نشان می دهد که از راه دور درمانی ممکن است در بسیاری از موارد به همان اندازه درمانی رو در رو مؤثر باشد. بسیاری از رویکردهای رایج مانند درمان شناختی رفتاری (CBT) ممکن است در درمان آنلاین مناسب باشد. با این حال ، بازخورد بصری ممکن است در دسترس نباشد و به فناوری استفاده شده بستگی دارد.

چگونه بگوییم که آیا درمان از راه دور برای شما مناسب است یا خیر

درمان از راه دور ممکن است برای افرادی که به دور از منابع بهداشت روان زندگی می کنند انتخاب مناسبی باشد. افرادی که برنامه های شلوغ دارند و یا در خانه خود مشکلی ندارند ، می توانند از این نوع مراقبت از سلامت روان نیز بهره مند شوند.

موقعیت هایی وجود دارد که از راه دور توصیه نمی شود. به عنوان مثال ، افراد دارای مشکلات شدید روانی یا عاطفی ممکن است با این نوع درمان به خوبی عمل نکنند. افراد مبتلا به اسکیزوفرنی ، افسردگی شدید ، افکار دو قطبی یا خودکشی ممکن است بیشتر از روش های درمانی سنتی دریافت کنند. افراد مبتلا به این و سایر موارد ممکن است نیاز به مراقبت های شدید داشته باشند.

دیگران که ممکن است از راه دور درمانی بهره مند نباشند ، کسانی هستند که از نظر تکنولوژی ناراحت نیستند. افرادی که خصوصیات کمی در خانه ندارند و افرادی که مایل به اشتراک گذاشتن امور شخصی از طریق اینترنت یا تلفن نیستند ، ممکن است سایر گزینه های بهداشت روان را نیز ترجیح دهند.
یافتن ارائه دهنده صحیح از راه دور درمانی

افرادی که به دنبال مسافت از راه دور هستند گزینه های زیادی دارند ، اما باید در جستجوی یک درمانگر احتیاط کنید. برخی از افرادی که از راه دور درمانی را ارائه می دهند ، مجوز یا مجوز ندارند. این می تواند منجر به درمان ناکارآمد یا یک وضعیت بالقوه خطرناک شود. به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی با شخص اشتباه می تواند منجر به سرقت هویت و سایر شکل های کلاهبرداری شود.

هنگام انتخاب یک درمانگر آنلاین ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که مجوز آنها برای انجام فعالیت در ایالت شما است. این ممکن است به بررسی نام کامل ، اعتبار و شماره مجوز آنها کمک کند. یک درمانگر آموزش دیده باید حداقل دارای مدرک فوق لیسانس در زمینه مربوط به سلامت روان باشد. اکثر ایالت ها برای کلیه معاینه متقابل ، یک فهرست آنلاین جستجوگر از همه درمانگران مجاز را ارائه می دهند.

اگر یک درمانگر خدمات بهداشت روان آنلاین را ارائه می دهد ، ممکن است یک وب سایت نیز داشته باشد. این ایده خوبی است که آدرس وب سایت را در طول بحث اولیه خود درخواست کنید یا خودتان آن را آنلاین پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها و روشها ، تجربه و فلسفه آنها ، وب سایت خود را بررسی کنید. همچنین می توانید وب سایت های معتبر را برای بررسی های آنلاین جستجو کنید تا دیگران در مورد خدمات درمانگر باقی مانده باشند.

بسیاری از افراد در حال بررسی امکان درمان آنلاین هستند. به همین ترتیب ، تعداد فزاینده ای از درمانگران این نوع درمان را ارائه می دهند. در حالی که ممکن است درمانگر در جلسات سنتی چهره به چهره بسیار تجربه کند ، اما ممکن است از تجهیزات مورد نیاز آنها ناآشنا باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *