مشاوره تحصیلی آنلاین

مشاوره تحصیلی آنلاین

جهت مشاوره تلفنی با خانم امیرنجات روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاوره تحصیلی آنلاین
مشاوره تحصیلی آنلاین

 

 

 

حافظه – قسمت دوم

در ادامه مبحث قبل در خصوص راههای بهبهود حافظه به موارد دیگری اشاره مینمایم .

۴- وزن سالم خود را حفظ کنید حفظ وزن سالم بدن برای سلامتی بسیار ضروری است و یکی از بهترین راهها برای نگه داشتن بدن و ذهن شما در شرایط برتر است. مطالعات متعددی چاقی را به عنوان یک عامل خطر برای کاهش شناختی تعیین کرده اند. جالب است بدانید ، چاق بودن در واقع می تواند باعث ایجاد تغییر در ژن های مرتبط با حافظه در مغز شود و بر حافظه تأثیر منفی بگذارد  چاقی همچنین می تواند به مقاومت به انسولین و التهاب منجر شود ، که هر دو می توانند بر مغز تأثیر منفی بگذارند چاقی همچنین با خطر بیشتر ابتلا به بیماری آلزایمر همراه است ، یک بیماری مترقی که باعث از بین رفتن حافظه و عملکرد شناختی می شود

۵. به اندازه کافی بخوابید کمبود خواب مناسب مدتی است که با کمبود حافظه همراه است. خواب نقش مهمی در ادغام حافظه بازی می کند ، فرایندی که در آن خاطرات کوتاه مدت تقویت می شوند و به خاطره های ماندگار تبدیل می شوند. تحقیقات نشان می دهد اگر خواب محروم باشید ، می توانید بر حافظه خود تأثیر منفی بگذارید.

۶. ذهن آگاهی را تمرین کنید ذهن آگاهی حالت روحی است که در آن شما بر وضعیت فعلی خود متمرکز می شوید و آگاهی از محیط و احساسات خود را حفظ می کنید. ذهنیت در مدیتیشن استفاده می شود ، اما این دو یکسان نیستند. مراقبه یک عمل رسمی است ، در حالی که ذهن آگاهی یک عادت ذهنی است که می توانید در هر شرایطی از آن استفاده کنید. مطالعات نشان داده اند که ذهن آگاهی در کاهش استرس و بهبود تمرکز و حافظه مؤثر است.

فایل بعدی را هم دنبال بفرمایید .


		

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *