مشاوره برای ازدواج

مشاوره برای ازدواج مشاوره برای ازدواج

مشاوره برای ازدواج

 

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید

مشاوره برای ازدواج
مشاوره برای ازدواج

زوج درمانی فقط درمان فردی با وظیفه مضاعف نیست. چند گام ساده و مؤثر برای هنر کار با زوجین بیاموزید.

بعد از فارغ التحصیلی ، من قبل از اینکه یک زن و شوهر را تعیین کنم ، چندین ماه در درمان دیدم. من اولین جلسه زوج هایم را با جمع آوری بهترین صدای همدلانه خود شروع کردم و از مریلین و کنت پرسیدم: “وضعیت فعلی زناشویی خود را چگونه می بینید؟”

در کمتر از ۶۰ ثانیه ، فهمیدم که این سؤال ، که مناسب برای درمان فردی است ، موجب برانگیختن احساسات و در نتیجه صحنه هالیوود از جیغ ، اشک و تهدیدهایی شده است که باعث می شود استیون اسپیلبرگ باعث افتخار شود. سؤال من از ماریلین و کنت به وضوح اصل پزشکی را زیر پا گذاشت: اول ، هیچ آسیبی نکن.

مدت زمان زیادی از تمرین و ساعت ها طول کشید تا یاد بگیرم که زوج درمانی تنها با دو نفر درمان درمانی نیست و نسخه کوچکی از گروه درمانی نیست. گرچه حدود ۸۰٪ از درمانگران مورد بررسی ، زوجین را می بینند ، اما تعداد کمی از برنامه های تحصیلات تکمیلی حتی به یک کلاس در زوج درمانی نیاز دارند. به طور معمول ، باید پس از شروع یک تمرین یاد گرفت.

هنگامی که زوجین به دنبال کمک هستند

بیشتر زوج ها پس از درگیر شدن برای سالها یا حتی دهه ها با درگیری های اساسی وارد دفتر می شوند. آنها عادت دارند شنیدن نظرات روزانه از یکدیگر مانند “من نمی توانم با وسواس رایانه شما روبرو شوم ، و شما همیشه مرا نادیده نمی گیرید!” یا “من هرگز نمی توانم کاری درست انجام دهم. شما همیشه مرا سرزنش می کنید! ”

زوج ها معمولاً تنها وقتی ملاقات می کنند که در روابطشان به نسبت ذات الریه پنومونی برسد ، قرار ملاقات می گذارند. آنچه که قبلاً رابطه دوست داشتنی بوده است ، اکنون با اختلافات غیرقابل جبران در اعتقاداتشان درباره تصمیمات مالی ، صمیمیت جسمی ، تماس با بستگان و حتی نحوه بارگیری ماشین ظرفشویی مشخص می شود. از آنجا که آنها مدت طولانی استدلال خود را تمرین کرده اند و آنها بسیار خوب هستند که بدانند چگونه به نقاط ضعف یکدیگر حمله کنند ، الگوهای مداوم شکل گرفته است. تغییر به زمان نیاز دارد.

زوج ها غالباً به این باور می رسند که وظیفه درمانگر این است که شریک خود را برطرف کند. بسیاری از زوجین نسبت به اینکه آیا این روش درمانی موثر خواهد بود شک دارند. در جلسه اول ، هر یک باید درک کند که هر دو افراد خوبی هستند؛ با این حال ، الگوهای ارتباطی آنها دوئل شمشیربازی روزانه ایجاد کرده اند. روند درمانی فقط پس از آگاهی از نحوه یک خطا در این دوئل روزانه ، آنها را به روابط دوست داشتنی قبلی خود باز می گرداند و شروع به ایجاد تغییر می کند.

بله ، برخی از زوج های جوان نیز وجود دارند که با داشتن یک رابطه صمیمی و دوست داشتنی راحت تر کار می کنند و به آنجا می رسند. آنها می پرسند که چگونه می توانند از سقوط در نوع ازدواج مخرب پدر و مادرشان جلوگیری کنند. اگر درمانگران محدود به ملاحظات اخلاقی نبودند ، ما با در آغوش گرفتن این زوجها در آغوش بازو می پذیرفتیم تا از این پیش بینی برخوردار شوند تا زمان بیشتری برای برنامه ریزی برای ازدواج خود داشته باشند تا برای عروسی هایشان.

همسرم ، بورلی و من صدها زوج را دیده ایم و دریافتیم که با استفاده از فرایند گام به گام که در این مقاله توضیح داده شده است ، بعد از جلسه اول خوش بینی به زوجین ارائه می شود. (ما هر دو در مطب حضور داریم ، اما فرآیند شرح داده شده با یک درمانگر واحد کار خواهد کرد.)

اهداف  زوج درمانی

زوجین به شدت دوست دارند روابط خود را به خاطر خودشان و فرزندانشان ترمیم کنند ، اما دیدگاه شریک زندگی خود را درک نمی کنند و بندرت درک می کنند که اقدامات خودشان چگونه به درگیری کمک می کند.

هدف درمانگر آموزش روش برقراری ارتباط است که به زوجین اجازه می دهد مسائل خود را در طی و بعد از درمان حل کنند. هدف این نیست که مسائل حل شود. اگر یک درمانگر برای حل مسئله تلاش کند ، یک یا هر دو شریک معمولاً دفاعی می شوند. حتی اگر آنها راه حل درمانگر را بپذیرند ، درگیری های بسیاری به وجود خواهد آمد که درمانگر نمی تواند آن را برطرف کند.

فرآیند زوج درمانی به متخصصان درمانی نیاز دارد که موارد زیر را انجام دهند:

• درک اهداف درمانی را به زوج ارائه دهید.

• اعتماد به نفس با هر مشتری را بدون بیگانه ساختن مشتری؛

مرزهای درمانی را تعیین کنید تا هرکس احساس امنیت کند تا دیدگاه خود را به روشی بیان کند که دیگری بتواند بشنود و بفهمد ، حتی اگر ممکن است موافقت نکند. و

• زمینه را برای زوج برقرار کنید تا یک رابطه آگاهانه برقرار شود ، یعنی یکی از مواردی که هر یک از شرکا شروع به درک چگونگی مشارکت در درگیری ها می کنند و اینکه چگونه استفاده از یک شیوه ارتباطی متفاوت می تواند به روابط شاد و هماهنگی منجر شود که هر دو شایسته آن باشند. .

درمانگر باید برای یادگیری هرگونه حساسیت ، با هر یک از همسران (چه در یک جلسه جداگانه و چه در بخشی از جلسه اول) به صورت خصوصی ملاقات کند. نود دقیقه جلسات بهتر از جلسه ۵۰ دقیقه ای است که معمولاً برای درمان فردی استفاده می شود.

جلسه اول

مرحله اول: مصرف
جمع آوری برخی از اطلاعات اولیه در ابتدای جلسه اول مفید است ، مانند تعداد سال هایی که زوج در کنار هم بوده اند ، وضعیت زندگی فعلی ، موضوعات ویژه بهداشتی ، تجربه های مشاوره قبلی ، اشتغال و علایق خاص. در حالی که درمانگر در حال ضبط این   است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *