مشاوره افسردگی آنلاین

مشاوره افسردگی آنلاین

جهت مشاوره تلفنی با خانم دکتر امیرنجات روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاوره افسردگی آنلاین
مشاوره افسردگی آنلاین

 

 

افسردگی چیست؟

افسردگی شایعترین علت ناتوانی در ایالات متحده است. از هر ۱۰ بزرگسال یکی از افراد را تجربه کرده است. بیشتر افراد در اواخر نوجوانی یا اوایل دهه بیست سالگی اولین دوره افسردگی خود را تجربه می کنند. علائم افسردگی در افراد مختلف متفاوت است. جنسیت ، فرهنگ یا سن شخصی ممکن است نحوه افسردگی را تغییر دهد. با این حال ، بسیاری از اشکال افسردگی شامل این علائم شایع است:

گریه مکرر و دور از غم و اندوه

احساس ناامیدی یا بی ارزشی

خواب بیش از حد یا خیلی کم

اضطراب

خشم

لذت نبردن از فعالیتهایی که قبلاً دوست داشت

بیماریهای جسمی غیر قابل توضیح مانند سردرد یا درد عضلانی

تمرکز مشکل

تغییر در وزن یا عادات غذا خوردن    ا

فکار خودکشی

فرد مبتلا به افسردگی احتمالاً در مواجهه با استرسهای روزمره مشکل دارد. بعضی اوقات ساده ترین فعالیت ها – بیرون رفتن از رختخواب ، حمام کردن و لباس پوشیدن – غیرممکن است.

چنین مبارزاتی ممکن است باعث شود مردم احساس درماندگی یا تنهایی شوند. حتی هنگامی که اتفاق خوبی رخ می دهد ، افسردگی می تواند ابر تجربه ای از منفی باشد. افراد مبتلا به افسردگی اغلب احساس عصبانیت ، شرم و ناراحتی می کنند. بعضی اوقات این احساسات می توانند در بدن به صورت درد یا حالت تهوع ظاهر شوند.

این احساسات همچنین می تواند منجر به گریه شود. در موارد دیگر ، افسردگی باعث می شود افراد از نظر عاطفی احساس “بی حسی” کنند. معمولاً احساس می شود که مردم هرگز احساس انرژی ندارند. در موارد شدید ، ممکن است فرد به زندگی خود اهمیت دهد یا ندهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *