مرکز مشاوره کودک

مرکز مشاوره کودک  مرکز مشاوره کودک   مرکز مشاوره کودک

مرکز مشاوره کودک

جهت مشاوره تلفنی با  روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

 

مرکز مشاوره کودک
مرکز مشاوره کودک

 

 

 

 

 

سوالات متفکرانه ای که از کودک پرسیده شود

به عنوان یک پدر و مادر دوست داشتنی ، مهم است که در فرزندانتان طرز فکر و نگرش درست القا شود. هر دو تعیین می کنند که فرزند شما چگونه جهان را تفسیر می کند. و پرسیدن سوالات مناسب رفتارهایی را ایجاد می کند که باعث ایجاد تغییر مثبت می شود و همچنین امکان استفاده بهینه از منابع موجود را فراهم می آورد.

 

همانطور که بیان می شود ، آنجا که ذهن شما می رود ، انرژی جاری می شود.

 

یکی از راههای ترغیب کودکان برای ایجاد ذهنیت مثبت و تمرین آن ، گفتگو صادقانه با آنها و سؤال از آنها برای سوالات پیش رو است. این صحیح نیست که به آنها بگویید که چه کاری را انجام دهند ،

 

 

از این سؤالات متفکرانه برای فرزندان خود بخواهید تا مکالمه را ترغیب کنند و به آنها در ایجاد یک ذهنیت سالم کمک کنند. برخی از این سؤالات همچنین به شما کمک می کند تا رابطه خود را با فرزندان خود تقویت کنید و با آنها پیوند برقرار کنید ، ضمن اینکه یاد می گیرید که آنها را بهتر بشناسید.

 

  1. فکر می کنید کدام پنج کلمه بهترین توصیف شماست؟

 

این سؤال کودکان را به جهتی که خودشان را می شناسند نشان می دهد و تصوری از آنچه دیگران در مورد آنها می اندیشند ، دارند. این به کودک شما یک قاب خوب از خودش را  می دهد . که در آن در دنیای کوچک خود می ایستد ، که این مهم برای شکل دادن به تصویر مناسب صحیح است.

  1. چه کاری را دوست دارید که باعث می شود احساس خوشبختی کنید؟

 

برخی از کودکان خواهند گفت بازی ، بازی های ویدئویی باعث می شود احساس خوشبختی کنند ، که در واقع خوب است. مطالعات اخیر نشان می دهد که در واقع مزایای روانشناختی زیادی در بازی وجود دارد. بازی حتی اگر در کنار همه اعضای خانواده شرکت کنند ، همسران  و در کل خانواده را به هم نزدیک می کنند.

 

نکته این سؤال این است که توجه کودک شما را به سمت چیزهایی سوق دهید که باعث خوشبختی او شده و چشمان خود را باز می کند به این واقعیت که می تواند به طور فعال انتخاب کند تا زمان سپری شده در فعالیت هایی را افزایش دهد که باعث خوشحالی او می شود. امیدوارم این امر به او یاد دهد تا فعالیت ، سرگرمی و حتی مشاغل را دنبال کند که او را بعداً در زندگی شاد کند.

سوالات دیگر را در مقالات بعدی دنبال کنید ……….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *