عادتهای خوب مطالعه

عادتهای خوب مطالعه  عادتهای خوب مطالعه   عادتهای خوب مطالعه

مشاوره تحصیلی ” عادتهای خوب مطالعه “

جهت مشاوره تلفنی با خانم امیرنجات روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاوره تحصیلی " عادتهای خوب مطالعه"
مشاوره تحصیلی ” عادتهای خوب مطالعه”

 

 

عادتهای خوب مطالعه که به شما در موفقیت در کالج کمک خواهد کرد

حال ، بیایید نگاهی بیندازیم که برای بسیاری از دانش آموزان مفید است.

 

عادت خوب مطالعه شماره ۱: زمان خود را برنامه ریزی کنید

 

آسان نیست که همه ی چیز ی را که باید در دانشگاه به انجام برسانید ، غرق شوید ، به علاوه همه چیز در زندگی شخصی شما در جریان است. قبل از اینکه آن را بدانید ، امتحان فردا است ، و شما نمی دانید که در مورد چیست. برای جلوگیری از آن ، هر برنامه درسی را در ابتدای ترم بگذرانید و برنامه ریزی کنید که هر هفته چقدر به مطالعه نیاز دارید تا در کل مطالب حرکت کنید. حتماً وقت خود را برای رسیدن به این فرصت بگذرانید ، زیرا ممکن است موارد غیرمنتظره ای به وجود بیایند ، یا برخی از جنبه های مطالعه ممکن است بیش از آنچه انتظار می رود طول بکشد.

 

 

عادت خوب مطالعه شماره ۲: اهداف مطالعه را تنظیم کنید

 

عادت بالا به شما کمک می کند با تعیین کمترین میزان مطالعه در هر هفته برای هر دوره ، اهداف اهداف خود را شروع کنید – اما در اینجا متوقف نمی شود. همچنین ممکن است به شما در تعیین اهداف مطالعه برای هر بار نشستن و مطالعه کمک کند. این می تواند به مطالعه تعداد مشخصی از فصل ها ، درک بهتر یک چالش ، تسلط بر مهارت و یا صرفاً بدون بررسی فیسبوک نسبت به روز گذشته ، زمان بیشتری را بدست آورد.

 

 

عادت خوب مطالعه شماره ۳: کمک بخواهید

 

شما هرگز نیازی به خجالت کشیدن ندارید تا از آنها کمک بخواهید ، اما حتی اگر احساس خجالت کردید ، با هر آنچه که نیاز دارید احساس خجالت کنید مانند درک آن مبحث درسی ، مراقبت از بچه ها ، بهبود مهارتهای مطالعه ، یا دلسردی درباره اینکه چقدر احساس ناراحتی می کنید. بعد از کمک گرفتن ، سبکتر می شوید و برای تحقق اهداف مطالعه خود بسیار مجهز تر خواهید بود.

 

 

عادت خوب مطالعه شماره ۴: به خودتان پاداش دهید

 

تقویت مثبت می تواند مسیری طولانی را طی کند و شما را تشویق به ادامه کار کند حتی اگر سخت باشد. لازم نیست چیز بزرگی باشد این می تواند به اندازه تماشای نمایش مورد علاقه شما یا خوردن بستنی بعد از غلبه بر یک چالش مطالعه ، کوچک باشد. در هر صورت ، با خودتان مهربان باشید و به خاطر سخت کوشی خود به خود پاداش دهید.

عادتهای مطالعه خوب یا بد؟ آنچه برای دیگران مفید است ممکن است برای شما مفید نباشد

 

ما این لیست را بر اساس بهترین شیوه هایی که برای اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان کار می کند ، تهیه کردیم. اما به یاد داشته باشید که آنچه برای اکثر مردم کار می کند برای همه مردم کار نمی کند. ما اکیداً توصیه می کنیم که به خودتان این حق را بدهید که بتوانید آنچه را برای شما بهتر است کشف کنید و سپس این عادات را تمرین کنید تا زمانی که به طبیعت دوم تبدیل نشوند ، یا تا زمانی که دیگر به شما خدمت نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.