عادتهای بد مطالعه

عادتهای بد مطالعه عادتهای بد مطالعه   عادتهای بد مطالعه

مشاوره تحصیلی ” عادتهای بد مطالعه”

جهت مشاوره تلفنی با روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاوره تحصیلی عادتهای بد تحصیلی
مشاوره تحصیلی عادتهای بد تحصیلی

 

عادتهای بد مطالعه

هنگام شروع دانشگاه تشخیص اینکه کدام عادتهای تحصیلی خوب و کدام یک از آنها بد است ، دشوار است. اما لازم نیست این موضوع را به تنهایی مشخص کنید.

 

اگر مدتی دانشجو بوده اید ، می دانید که “دانش آموز عالی بودن” باید یک دوره خاص خود باشد. معمولاً یکی از انتظارات بیشتری که در دانشگاه با آن روبرو هستید ، نیاز به یادگیری آن به تنهایی است. اما نگران نباشید – شما تنها نیستید. ما شما را با لیستی از عادات مطالعه ای که باید نگه دارید پوشانده ایم و چند مورد را نیز باید رها کنید.

عادتهای بد مطالعه که شما را از بهترین دانشجویی که می توانید باشید بازمی دارد

اول ، بیایید با عادات مطالعه شروع کنیم که بسیاری از دانشجویان را ناتوان می کند.

 

 

عادت مطالعه بد شماره ۱: نابودی

اگر دوستانتان در فیس بوک با سایر شبکه های اجتماعی هستید ، احتمالاً می دانید که زمان لازم است که برای امتحانات آماده شوید: همه مشغول می شوند.

اما آنها مشغول مطالعه نیستند. در عوض ، آنها خانه های خود را تمیز می کنند ، برای اولین بار یک تجربه جدید کسب میکنند و یا بدتر ، تمام روز را در شبکه های اجتماغی یا خواب می گذرانند. به عبارت دیگر ، آنها معطل هستند. این بسیار معمول است و درک آن بسیار آسان است. تحصیل برای امتحانات می تواند بسیار استرس زا باشد و شما را مجبور می کند تا با ترس های خود و خود در مورد خود و رویاهایتان روبرو شوید.

 

چه باید بکنید: بسیاری از استراتژی های ضد تعویق وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید ، از مدیریت بهتر زمان تا سازمان یافته تر ، دنبال کردن لیست های انجام شده ، از کسی که بخواهد پیشرفت شما را بررسی کند.

 

 

عادت بد مطالعه شماره ۲: تحصیل در محل اشتباه

قاعده شست: اگر هنگام خواندن در مکانی بخوابید (مثلاً نیمکت یا تختخواب خود) ، این بهترین مکان مطالعه برای شما نیست. همین مسئله برای مکانی با حواس پرتی زیاد مثل ساحل نیز وجود دارد.

 

چه کاری بایدانجام بشود: برخی از افراد برای تمرکز نیاز به اتفاقاتی دارند که در اطرافشان اتفاق می افتد – شما باید جوهای مختلف را آزمایش کنید و مکان مناسبی را برای یادگیری خود انتخاب کنید.

 

 

عادت مطالعه بد شماره ۳: روشن کردن حواس پرتی ها

در امتداد نکته ای که اخیراً بیان کردیم ، شاید مطالعه در مقابل تلویزیون سرگرم کننده تر باشد ، یا اینکه وارد فیس بوک شده اید ، اما این احتمال وجود دارد که نتیجه خوبی کسب نکنید.

 

چه باید بکنید: اگر برنامه ریزی برای مطالعه و بعد دیگر سرگرمی ها  برای شما سخت است ، ممکن است بعد از اینکه مقدار مشخصی از مطالعه را انجام دادید ، سعی کنید خود را با زمان تلویزیون یا رسانه های اجتماعی پاداش دهید.

 

 

 

عادت بد مطالعه شماره ۴: مطالعه شب قبل

 

ممکن است شما فقط امتحانات شب گذشته را امتحان کنید ، اما سخت است که بسیاری از آزمون ها را از این طریق گذر کنید ، به خصوص اگر قصد کسب نمرات بالاتر و درک عمیق تری از آنچه می خوانید را دارید. مطالعات دانشگاهی نه تنها به وقت ، توجه و انرژی زیادی نیاز دارد ، بلکه مغز شما نیز بدون خواب خوب نمی تواند عملکردی داشته باشد ، که شانس شما را برای موفقیت در هنگام امتحان به چالش می کشد.

 

چه باید بکنید: یک روز قبل از امتحان استراحت کنید ، کاری را انجام دهید که دوست دارید مانند پیاده روی یا ملاقات با دوستان. یک صفحه را با نکات اصلی تهیه کنید تا فقط صبح هنگام تست بعد از صرف صبحانه خوب ، آن را به خاطر بسپارید و آن را مرور کنید.

 

 

 

 

عادت بد مطالعه شماره ۵: تحصیل با افراد نادرست

 

انتخاب افراد مناسب برای مطالعه با آنها عامل مهمی برای عملکرد یادگیری شما است. به عنوان مثال ، اگر شما و دوستانتان به اندازه کافی انگیزه داشته باشید ، درس خواندن با دوستان می تواند ایده خوبی باشد و بدانید که چگونه می توانید از طریق بخش های چالش برانگیزتر مطالعه ، خود را حمایت کنید.

 

چه باید کرد: به آن فرصتی بدهید ، اما بدانید چه زمان در صورت نیاز حد مجاز را تعیین کنید. اگر شما و همکلاسیتان به گفتگو درمورد موضوعات دیگر ختم می شوید ، بهتر است به طور جداگانه مطالعه کنید ، یا اینکه بعد از یادگیری هر یک از مطالب به صورت جداگانه ، فقط از یکدیگر سؤال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *