شماره موبایل روانشناس

صحبت های درمانی می توانند در موارد زیر متفاوت باشند:

تمرکز آنها (به عنوان مثال ، یادگیری بیشتر در مورد خودتان با صحبت کردن در مورد گذشته یا کار کردن برای غلبه بر یک مشکل خاص که اکنون دارید)
تکنیک هایی که ممکن است درمانگر در طی جلسات استفاده کند
تئوری دانشگاهی در پشت آنها

متخصصان درمانی برای توصیف سبک خاص خود از درمان از انواع واژگان پیچیده استفاده می کنند ، که واقعاً گیج کننده است. در این جدول برخی از اصطلاحات متداول که ممکن است با آنها روبرو شوید توضیح می دهد:

اصطلاح استفاده شده

منظور از درمان چیست

هنر یا خلاق

از فرآیندهای خلاقانه مانند نقاشی ، نقاشی ، درام و موسیقی به عنوان روشی برای کمک به کشف و برقراری ارتباط احساسات دشوار یا گیج کننده استفاده می کند – مانند هنرها و روشهای خلاقیت.

رفتاری

نحوه عملکرد شما را بررسی می کند.

شناختی

افکار و روش فکر کردن شما را بررسی می کند – مانند در درمان شناختی رفتاری (CBT).

دیالکتیکی

مواضع مخالف را بررسی می کند و به چگونگی وجود آنها در کنار یکدیگر می پردازد – مانند در رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT).

انسان گرایانه

به طور کلی فرد را شامل می شود ، از جمله ذهن ، بدن ، روح و روان.

مبتنی بر ذهن آگاهی

شامل آگاهی از تمام افکار و احساسات فعلی شما و پذیرش آنها می شود. اغلب شامل تکنیک های ذهن آگاهی ، مانند مراقبه و تمرینات تنفسی است.

فرد محور

برای ترغیب رشد شخصی و بهبود روابط ، بر استفاده از نقاط قوت و بینش خودتان متمرکز می شوید.

روانکاوی (یا تحلیلی)

تمرکز خود را روی افکار ناخودآگاه و ریشه دار که غالباً از کودکی سرچشمه می گیرد ، متمرکز می کند.

روانشناسی (یا پویا)

به بررسی چگونگی تأثیر افکار ناخودآگاه شما بر نحوه عملکرد شما می پردازد.

متمرکز بر راه حل

به جای کاوش در تجربیات گذشته ، روی آنچه می خواهید در آینده به دست آورید متمرکز شوید.

بسیاری از درمانگران در چندین سبک مختلف آموزش می بینند و رویکرد آنها را برای شما مناسب می کنند. در این حالت ممکن است هنگام توصیف نحوه کار ، از کلماتی مانند “التقاطی” ، “آمیخته” یا “تلفیقی” نیز استفاده کنند.

وب سایت انجمن مشاوره و روان درمانی انگلیس (BACP) وب سایت A-Z گسترده ای از رویکردهای درمانی دارد. در این لیست انواع مختلفی از درمان با نام وجود دارد و عقاید و رویکردهای متفاوت در پشت هر یک را توضیح می دهد.

اما این مهم است که توجه داشته باشید که همه روشهای درمانی در همه جا وجود ندارد. بعضی اوقات ممکن است احساس کند که شما انتخاب زیادی ندارید ، زیرا ممکن است تا حد زیادی به آنچه در محلی موجود است بستگی دارد. این ممکن است به بیشتر کمک کند تا آنچه را شخصاً در دسترس شما است یاد بگیرند و در مورد چگونگی به دست آوردن بیشترین استفاده از درمان در هر شرایطی فکر کنند.

اگر اولین روش درمانی که شما سعی می کنید کمکی نکند ، ناامید نشوید. برای یافتن یک روش درمانی مناسب برای اضطراب من و شش مورد طول کشید که شش مورد برای یافتن یک راه حل مناسب برای اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) من وجود داشت – درمان مناسب در آنجا وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *