شماره روانشناس کودک

شماره روانشناس کودک

ممکن است شما مشکل روحی و روانی در هر موضوعی داشته باشید و نیاز به شماره روانشناس متخصص و متبحر داشته باشید.

در اینصورت می توانید با خانم دکتر امیرنجات مشاوره روانشناسی داشته باشید.

خانم دکتر امیرنجات عضو سازمان نظام روانشناسی،عضویت در انجمن روانشناسان ایران،عضو  خانه روانشناسان و مشاوران یاورانه می باشد.

جهت مشاوره با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و با ایشان مشاوره داشته باشید.

شماره روانشناس کودک
شماره روانشناس کودک

 

فناوری در حال پیشرفت و پیشرفت است و توانسته است بسیاری از موارد را بسیار آسانتر و کارآمدتر کند ، از جمله مشاوره و درمان. با این حال ، برخی از مردم هنوز مطمئن نیستند که مشاوره تلفنی مناسب است. کسانی هستند که معتقدند برای اینکه مشاوره یا درمان مؤثر باشد ، باید آن را به صورت قدیمی و به صورت حضوری انجام دهید. اگرچه این ممکن است در شرایط خاصی صحیح باشد ، اما در بیشتر موارد مشاوره تلفنی کاملاً مناسب است. در حقیقت ، مشاوره تلفنی به معنای واقعی کلمه ، زندگی را نجات می دهد ، به صورت خط تلفن های پیشگیری از خودکشی و ترک اعتیاد.

این خدمات ، که بطور معمول توسط داوطلبان استخدام می شوند و به فعالیت های خود برای کمک به کمک های مالی تکیه می کنند ، برخی از ارزشمندترین ابتکارات بهداشت عمومی در سراسر جهان هستند. گفته شد ، همان رویکرد درمانی که در یک مجموعه شرایط بسیار مؤثر است ممکن است در یک شرایط متفاوت بسیار کمتر مفید باشد. با ظهور چندین سایت مشاوره آنلاین ، که مشاوره تلفنی ارائه می دهند ، باید از خود بپرسیم که آیا درمان از طریق تلفن می تواند موثر باشد.

از راه دور درمانی

اکنون با استفاده از فناوری ، درمانگران می توانند در هر مکانی ، از زندان تا خارج از کشور تا مناطق دور افتاده ، با مشتریان همکاری کنند. بدیهی است که این امر در مقایسه با ساعت سنتی پنجاه دقیقه ای شخصی که به صورت حضوری انجام می شود ، اختلاف نظرهایی را نشان می دهد. بحث درمانی مطمئناً خود را به عنوان یک ابزار درمانی مؤثر نشان داده است. اما وقتی یک درمانگر قادر به تکیه بر علائم دیداری نیست ، چقدر از بین می رود؟

پاسخ کوتاه باید این باشد که این بستگی به درمانگر فردی و رویکرد درمانی وی دارد. از نظر درمان شناختی رفتاری (CBT) محتوای آنچه گفته می شود بسیار مهم تر از نحوه بیان آن است. انواع دیگر روان درمانی ممکن است نیاز به بینش بیشتری نسبت به پاسخ های عاطفی بیمار از جمله مشاهده زبان بدن داشته باشد.

با این حال ، در بیشتر موارد ، تلفن درمانی یا مشاوره نه تنها مناسب است بلکه در حقیقت از روش های درمانی چهره به چهره یا مشاوره موثرتر است. افراد زیادی وجود دارند که به کمک نیاز دارند و نمی توانند یا نمی توانند آن را دریافت کنند ، زیرا آنها نمی توانند یا نمی توانند یا به یک درمانگر یا مشاور مراجعه کنند.

به عنوان مثال ، افرادی که از مشکلات اضطرابی شدید مانند اختلال اضطراب اجتماعی یا اختلال استرس پس از آسیب روبرو هستند ، بیرون رفتن در ملاء عام یا صحبت با غریبه ها دشوار است. علاوه بر این ، بیمارانی که از افسردگی رنج می برند ، سخت است که گاهی اوقات از رختخواب خارج می شوند ، چه رسد به مراجعه به یک مشاور یا درمانگر. برای این افراد ، تلفن درمانی می تواند یک نجات دهنده باشد.

منبع: pexels.com

مسیری برای مشاوره مقرون به صرفه

صرف نظر از ماهیت مشکلات آنها ، بسیاری از بیماران بالقوه به سادگی نمی توانند درمان سنتی گفتگوی رو در رو را ارائه دهند. این نه تنها مسئله ای است که قادر به پرداخت نرخ های پرداخت شده نیست بلکه یک مسئله سیستمی در صنعت بیمه درمانی است. به عنوان مثال ، بسیاری از بیمه نامه های بیمه درمانی شرایط بهداشت روان را پوشش نمی دهند. در موارد دیگر ، افرادی که دارای بیمه خدمات درمانی هستند ، نمی خواهند تحت درمان قرار بگیرند زیرا نمی خواهند کارفرمایشان از این امر آگاهی داشته باشد. آنها ممکن است از تبعیض بترسند یا احساس کنند که این ممکن است آینده آنها را با شرکت تأثیر بگذارد.

مشاوره تلفنی می تواند هزاران دلار را در طی تنها چند ماه درمانی صرفه جویی کند زیرا هزینه مناسب تر است. مشاوره تلفنی یا درمان با BetterHelp.com فقط در حدود ۴۰ تا ۷۰ دلار در هفته (صورتحساب ماهانه) است تا ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلار در ساعت که برخی از درمانگران سنتی آن را شارژ می کنند. چرا اینقدر مقرون به صرفه تر است؟

زیرا درمانگر به اندازه درمانگر سنتی هزینه های زیادی ندارد. آنها مجبور نیستند برای اجاره یا اجاره یک دفتر ، کارمندان برای اداره آن دفتر ، خدمات و سایر هزینه های اداره مانند لوازم اداری و هزینه های حمل و نقل هزینه کنند. از آنجا که پس انداز می کنند ، این پس انداز را به بیماران خود منتقل می کنند تا بتوانند از این مزیت نیز بهره مند شوند.

منبع: pexels.com

راحت و آسان

علاوه بر این ، با وجود بیشتر روشهای مشاوره ای که در ساعات عادی کار مشغول به کار هستند ، تعهدات کاری می تواند برای بسیاری از افراد پیگیری روشهای درمانی سنتی بسیار مشکل باشد. در صورت بروز اورژانس احساسی ، مشاوره تلفنی از تقریباً تقریباً در هر مکانی قابل دسترسی است و ۲۴ ساعت شبانه روز ، هفت روز در دسترس است. در حالی که ممکن است محدودیت های خود را داشته باشد (هیچ روانپزشکی نمی خواهد نسخه ای را برای بیمار بنویسد که تاکنون وی را به صورت حضوری ندیده باشد) مشاوره تلفنی برای بسیاری از افراد که در غیر این صورت درمان نشده باقی می ماند ، مزیت اصلی است.

علاوه بر این که قادر به تجویز دارو نیستید ، شرایط دیگری وجود دارد که مشاوره تلفنی به سادگی مناسب نیست. از طریق تلفن ، یک درمانگر ممکن است مشتریانی را که با مشکلات روحی روبرو هستند تشویق کند ، ممکن است در مورد برخورد با مشکلات ، پیشنهاداتی را ارائه دهد ، نسبت به تفکر تحریف هشدار دهد و تشویق عمومی و همچنین گوش دلسوز ارائه دهد.

با این حال ، یک مشاور از راه دور نمی تواند یک محیط آرامش بخش و ایمن را فراهم کند ، و همچنین اطمینان از اطمینان خاطر ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *