شماره روانشناس تلفنی

مشاوره

 

با استفاده از خدمات اینترنت و ارتباطات از راه دور رو به رشد است ، محققان عمل به عمل مشاوره تلفنی برای سلامت روانی عمومی را زیر سوال برده اند. اما طبق مطالعه ای که در ژورنال ماه آوریل روانشناسی مشاوره (جلد ۴۹ ، شماره ۲) گزارش شده است ، مشاوره تلفنی یک عمل روانشناختی مؤثر است.

بر اساس گزارش های مصرف کننده در سال ۱۹۹۵ ، این بیماران از مشاوره حضوری بهره مند می شوند ، این مطالعه مشاوره تلفنی رایگان را که به کارمندان سه شرکت بزرگ Fortune 500 و همچنین سایر شرکتهای کوچکتر منطقه ای در سراسر ایالات متحده ، کانادا و سایر خدمات ارائه شده بررسی شده است. بخش هایی از مکزیک. هم کارمندان و هم اعضای خانواده فوری آنها به شماره تلفن آژانس مشاوره تلفنی دسترسی داشتند. در طی یک دوره سه هفته ، نویسندگان نمونه غیر تصادفی از بزرگسالان را بررسی کردند که در مورد سلامت روان ، رابطه یا مشکلات شغلی به مشاوره می گویند. متخصصان بهداشت روان در سطح کارشناسی ارشد مشاوره تلفنی را با استفاده از الگوی درمانی متمرکز بر راه حل ارائه دادند. بیشتر تماس گیرندگان چهار جلسه مشاوره تلفنی دریافت کردند.

پس از حداقل یک جلسه تلفنی ۳۰ دقیقه ای ، آژانس مشاوره بسته ای از پرسشنامه ها از جمله پرسشنامه سالانه گزارش های مشتری (CRAQ) را ارسال کرد که از مشتریان می خواهد در نتیجه مشاوره تلفنی ، بهبود خاص ، رضایت و بهبود جهانی خود را ارزیابی کنند. محققان با استفاده از CRAQ ، می توانند اثربخشی مشاوره چهره به چهره را ، که توسط گزارش های مصرف کننده اندازه گیری می شود ، با اثربخشی مشاوره تلفنی مقایسه کنند.

محققان – رابرت جی ریس ، دکترا ، از دانشگاه کریستین Abilene ، و کلی دبلیو کونلی ، دکتر دکتر ، و دانیل اف. بروسارت ، دکترا ، هر دو از دانشگاه A&M تگزاس – دریافتند که مشاوره تلفنی مفید و رضایت بخش بود ، که توسط آن مشخص شد. پیشرفت خاص در مورد مسئله ای که منجر به مشاوره و بهبود جهانی در وضعیت عاطفی می شود. از ۱۸۶ پاسخ دهندگان ، ۶۸ درصد اظهار داشتند که از مشاوره تلفنی بسیار راضی و یا کاملاً راضی هستند و ۵۳ درصد گفتند که در نتیجه مشاوره احساس بهتری دارند. داده ها همچنین حاکی از آن است که به نظر نمی رسد که مشاوره تلفنی کار کند و همچنین مشاوره حضوری برای افرادی که احساس ضعف بسیار زیادی نشان داده اند: ۳۱ درصد از پاسخ دهندگان که در ابتدا توضیح دادند که احساس می کنند که از عملکرد بسیار ضعیف گزارش شده اند ، در مقایسه با ۵۴ درصد. در مطالعه گزارش های مصرف کننده مشاوره چهره به چهره.

بر خلاف مشاوره حضوری ، مشاوره تلفنی راحت و ارزان است – در صورت ارائه به روشی مشابه این مطالعه – و ناشناس بودن این سرویس ممکن است احساس کنترل بیشتری به مشتری ارائه دهد. برای افرادی که به مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه دسترسی ندارند ، می افزاید: مشاوره تلفنی ممکن است گزینه مناسبی باشد. نویسندگان همچنین خاطرنشان کردند که بدون داشتن مطب ، لباس و ظاهری جسمی برای منحرف کردن بالقوه در آنها ، ممکن است مشتریانی که از طریق تلفن مشاوره می شوند ، تمایل به تمرکز بهتر بر روی آنچه پزشک می گوید ، داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.