شماره تماس مشاوره رایگان خانواده

 

چه کسی ممکن است درمانگر من باشد؟

درمانگر شما ممکن است خود را به روش های مختلفی توصیف کند ، مانند:

یک مشاور
یک پزشک بهزیستی
یک درمانگر (یا روان درمانی)
یک روانشناس (یا روانشناس بالینی)
روانپزشک

همه این عناوین باید بدان معنا باشد که شخصی که می بینید در ارائه خدمات درمانی آموزش دیده است ، اگرچه در پیشینه تحصیلی و میزان آموزش آنها متفاوت خواهد بود.

اما هرچه عنوان و سطح آموزش آنها مهم باشد ، مهم است که شخصی که درمان شما را انجام می دهد ، شخصی باشد که با او راحت صحبت می کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت های بین انواع مختلف درمانگر ، به برگه اطلاعات مشاوره و روان درمانی انجمن انگلیس (BACP) در مورد انتخاب مشاور یا روان درمانی مراجعه کنید.

بررسی اعتبار درمانگر خود

این کار خوب است که هر درمانگر عضو ثبت نام یکی از ارگانهای حرفه ای ذکر شده در صفحه تماس با ما مفید باشد. این بدان معناست که آنها برای رعایت معیارهای خاصی از تمرین ثبت نام کرده اند.

از پزشک خود در مورد صلاحیت های حرفه ای ، آموزش و عضو عضویت خود سوال کنید. معمولاً می توانید این کار را از طریق وب سایت اعضای عضویت بررسی کنید.
اولین باری که یک درمانگر را می بینم چه خواهد شد؟

برخی از درمانگران ممکن است اولین جلسه شما را “ارزیابی” ، “جلسه سنجش” ، “مشاوره” یا “جلسه مصرف” بنامند ، اما اینها معمولاً شامل همان چیز هستند. در این جلسه ، شما و درمانگر خود ممکن است بحث کنید:

نوع درمانی که آنها تمرین می کنند
چه مدت درمان دوام خواهد داشت و جلسات چگونه خواهد بود
آنچه می خواهید از درمان خارج شوید
سیاست محرمانه بودن آنها
اگر مجبور باشید جلسه‌ای را لغو کنید یا یک جلسه را از دست بدهید چه باید بکنید
اگر هزینه ای درگیر باشد (این معمولاً مربوط به درمان خصوصی است)
نگرانی یا نگرانی در مورد درمان وجود دارد.

اگر در مورد هر یک از این موارد اطمینان ندارید ، صحیح است که در هر زمان قبل ، حین یا بعد از جلسات خود سؤال های درمانی خود را مطرح کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه در اولین جلسه انتظار دارید ، برگه اطلاعات مربوط به BACP را در مورد آنچه در اولین جلسه با پزشک خود اتفاق می افتد ، ببینید.

اولین جلسه من مبهم بود – من هیچ سرنخی برای گفتن نداشتم. فکر می کنم عمدتاً فقط گریه کردم و عذرخواهی کردم! اما به مرور زمان آسانتر شدم که فهمیدم مشاور من نمی خواهد به من بخندد یا به من بگوید که بروم.
بعد از آن جلسات چه می تواند باشد؟

نحوه ساختن جلسات بسته به نوع درمانی که می خواهید و نوع مشکلی که می خواهید برای کمک به آن داشته باشید ، بستگی دارد.

درمان می تواند:

زمان محدود است ، به این معنی که بعد از چند جلسه جلسات درمانی شما به پایان می رسد. بیشتر درمانگران از طریق NHS جلسات محدودی را ارائه می دهند.
باز پایان ، به این معنی که می تواند تا زمانی که شما به آن نیاز دارید ادامه یابد. این چیزی است که بیشتر توسط متخصصین درمانی ارائه می شود.

جلسات قابل ارائه است:

به صورت جداگانه ، فقط با شما و درمانگر خود
در یک گروه با دیگران که همان درمان را انجام می دهند
با شریک زندگی یا اعضای خانواده خود
در ترکیبی از جلسات فردی و گروهی

جلسات یک به یک به طور معمول بین ۵۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد ، اما جلسات گروهی ممکن است طولانی تر باشد. معمول است که جلسات هفته ای یک بار برگزار شود ، اما شما همچنین ممکن است موافقت کنید که درمانگر خود را بیشتر یا کمتر از این ببینید.

جلسات ممکن است برگزار شود:

در یک اتاق ملاقات مناسب متعلق یا اجاره شده توسط پزشک درمانی شما (یا سازمان ارائه دهنده خدمات درمانی مانند NHS ، یک خیریه یا محل تحصیل)
از طریق تلفن یا آنلاین با استفاده از یک نرم افزار تماس تلفنی اینترنتی
اگر در حال انجام درمان خصوصی هستید ، در مطب یا منزل خود ، در مطب یا منزل خود هستید.

آنچه ممکن است در جلسات درمانی بپوشانید نیز متفاوت است. به عنوان مثال ، ممکن است درمانگر شما با شما تمرینات خاصی را انجام دهد ، یا ممکن است درباره نحوه احساس خود بحث کلی تری داشته باشید. ممکن است آنها از شما سؤالاتی بپرسند:

روابط فعلی و گذشته شما
دوران کودکی و تجربیات گذشته
موقعیت ها یا رویدادهایی که به نظر شما دشوار است
چه احساسی داری
چگونه رفتار می کنی
آنچه در مورد چیزها فکر می کنید
موضوعاتی که در جلسات قبلی مطرح شده است.

اما مهم است که به یاد داشته باشید که لازم نیست در مورد هر چیزی که آماده صحبت کردن نیستید صحبت کنید ، یا کاری را که نمی خواهید انجام دهید انجام دهید. (برای راهنمایی های بیشتر به صفحه ما در مورد استفاده بیشتر از درمان مراجعه کنید.)
آیا همه آنچه من به درمانگر خود می گویم محرمانه است؟

در بیشتر موارد ، بله. محرمانه بودن بخش مهمی از اعتماد به نفس با درمانگر شماست. با این وجود استثناهایی در این مورد وجود دارد که به پزشک اجازه می دهد تا با مسئولیت پذیری کار کند.

اینها هستند:

نظارت – درمانگران همیشه با یک سرپرست (یکی دیگر از متخصصان با تجربه) که مرتباً محرمانه هستند باید بطور منظم در مورد مشتری صحبت کنند. این کار غیرممکن است که یک درمانگر بتواند بدون نظارت کار کند زیرا:
این کمک می کند تا درمانگر از سلامت روان خود مراقبت کند ، بنابراین آنها می توانند از شما پشتیبانی کنند
این بدان معناست که شخص دیگری از نحوه درمان شما با شما آگاه است تا مطمئن شود که این بیماری مناسب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *