روانپزشک ایرانی در هامبورگ

روانپزشک ایرانی در هامبورگ

ممکن است شما به یک روانپزشک ایرانی در شهر خودتان مثلاً روان پزشک ایرانی در هامبورگ نیاز داشته باشید اما این نکته را باید توجه داشته باشید که چنانچه شما یک روانشناس حاذق نیز در کنار روانپزشکی خود داشته باشید می ‌توانید بعد از مدتی از دارو درمانی جلوگیری نموده و حال شما بهبود بیانجامد.

بنابراین در کشوری که ساکن هستید روانشناس ایرانی که با فرهنگ شما آشنا باشد ونیز در زمینه تشخیص متبحر باشد یافت نمی شود بهترین گزینه این است که از طریق واتساپ با خانم امیر نجات روانشناس بالینی با بیش از ۳۰ سال سابقه شماره تماس گرفته و مشکل خود را ایشان در میان بگذارید.

انجام هزاران یا ده ها هزار مشاوره در ایران و خارج از کشور توسط ایشان این نوید را به شما می دهد که بهترین کسی که می تواند به درمان شما کمک کند ایشان باشد از همین الان از طریق واتساپ شماره تماس ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس  گرفته و مشاوری صوتی و تصویری با ایشان  داشته باشید

 

روانپزشک ایرانی در هامبورگ
روانپزشک ایرانی در هامبورگ

متأسفانه ، این تصور که فقط مجرمین باید به روانشناس یا روانپزشک بروند ، از دیرباز در معرض دید عموم قرار گرفته است و بسیاری از افراد از مراجعه به آنها خودداری می کنند. برخلاف تصور عامه ، روانپزشکان وظیفه دارند که اختلالات رفتاری ، روحی و عاطفی را درمان و تشخیص دهند. به عبارت دیگر روانپزشک سعی دارد با شناسایی آنها ، مشکلات روحی بیمار روانی را درمان کند. بیماران روانی مجنون نیستند ، فقط مشکلات روحی دارند و قادر به خلاص شدن از شر آنها نیستند. روانپزشک همچنین با مراجعه به همان مسئله سعی در درمان این افراد دارد تا با ارائه راهکارهای مناسب به آنها کمک کند. در این مقاله قصد داریم تفاوت روانشناس و روانپزشک را توضیح داده و ویژگی های یک روانپزشک خوب را بررسی کنیم.

تفاوت روانشناس و روانپزشک است
روانشناسی با روانپزشکی متفاوت است و بسیاری از افراد بدون اطلاع از آن تحت معالجه و عکاسی قرار گرفته اند. بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به پزشک تفاوت بین این دو را بدانید. معمولاً وظیفه روانپزشک تشخیص و درمان بیماری با دارو است. روانپزشکان رفتار و روحیه بیمار را تجزیه و تحلیل می کنند ، مشکل او را کشف می کنند و برای معالجه وی دارو تجویز می کنند. بعضی اوقات روانپزشکان با پرسیدن سؤال و تلاش برای تشخیص بیماری از طریق آزمایشهای پزشکی مانند MRI مغز قادر به تشخیص بیماری نیستند. مدت زمان جلسات درمانی روانپزشک اغلب کوتاه است و مهمترین بخش آن ، تجویز داروی مناسب است.

اما تفاوت اصلی روانپزشک و روانشناس در تجویز دارو است. در اصل ، روانشناس مجاز به تجویز دارو نیست و فقط باید از طریق گفتگو به دنبال مشاوره و درمان باشد. جلسات روانشناسی معمولاً طولانی تر از جلسات روانپزشکی (۴۵ تا ۱ ساعت) و چندین جلسه در هر ماه است. وظیفه اصلی یک روانشناس گوش دادن به مشکلات بیماران است و او باید با صبر و حوصله بهترین راه حل ها را برای حل مشکلات آنها ارائه دهد.

وظایف روانپزشک
روانپزشکان همانطور که در بالا ذکر شد تفاوت عمده ای با روانشناسان دارند و مسئولیت های بیشتری نسبت به آنها دارند. روانپزشک ابتدا با در نظر گرفتن وضعیت روحی و جسمی میزان اختلالات روحی ، روحی و عاطفی بیمار را تعیین می کند. سپس پس از بررسی تاریخچه بیمار و صحبت با وی ، داروهای کم مصرف را تجویز می کند و مدتی منتظر می ماند. در صورت بهبودی بیمار ، وی با ارائه راه حل های زیر سعی در مدیریت و درمان قطعی بیمار خواهد داشت.

اگر تجویز داروهای کم مصرف بی فایده باشد ، پزشک روند اصلی درمان را شروع کرده و آزمایشات پزشکی پیشرفته ای را برای تشخیص بهتر و دقیق تر بیماری انجام می دهد. روند درمان به گونه ای است که پزشک معالج سعی می کند با تعیین مدت زمان نسبتاً طولانی با تجویز داروهای خاص و ارائه راه حل های منحصر به فرد ، بیمار را معالجه کند. انتخاب بهترین و در عین حال کم خطرترین روش درمانی مهمترین کار یک روانپزشک است.

ویژگی های روانپزشک خوب
روانپزشک خوب باید برخی از ویژگی های طلایی را داشته باشد تا بیماران در اسرع وقت بهبود یابند. این ویژگی ها شامل موارد زیر است:

دانش و مهارت های فنی بالا
روانپزشک خوب ابتدا باید آخرین روش های درمانی را طی کند تا بتواند با تصمیم گیری در بهترین شرایط ، بیماران را در بحرانی ترین شرایط درمان کند.

صبر
صبر یکی دیگر از خصوصیات روانپزشک خوب است. معمولاً برای درمان فرد مبتلا به روان پریشی مدت زمان زیادی طول می کشد ، بنابراین پزشکان باید بسیار صبور باشند.

محرمانه بودن
محرمانه بودن اصلی ترین مسئله ای است که پزشک طبق قوانین باید به آن توجه کند. تمام پزشکان قبل از انجام وظیفه ، تعهد پزشکی را امضا کرده اند و قول داده اند که بیشتر موارد خصوصی بیماران را مخفی نگه دارند. این امر به بیماران این امکان را می دهد تا کمترین مسائل زندگی خود را با آرامش در میان بگذارند.

توانایی لازم برای برقراری ارتباط
مهارت و توانایی روانپزشک در برقراری ارتباط با بیماران ، یکی از نکات کلیدی است. پزشکان باید با مهربانی خود رابطه ای محکم و صمیمی با بیماران برقرار کنند و آنها را مجبور به صحبت کنند. بسیاری از بیماران برای اعتماد به پزشک خود به زمان نیاز دارند که پزشک با رفتار خوب می تواند آن را کاهش دهد.

قدرت تصمیم گیری بالا
روانپزشک خوب باید از دانش خود برای تصمیم گیری در بهترین زمان ممکن استفاده کند. دوره های روانپزشکی معمولاً دارای یک نکته اساسی در زمان هستند که اگر پزشک معالج آن را به خوبی تشخیص ندهد ، روند درمان مؤثر نخواهد بود.

چه زمانی باید روانپزشک را ببینیم؟
در کشورهای توسعه یافته مردم از دیدن روانشناس یا روانپزشک خجالت نمی کشند و تقریبا سالی یک بار به سراغ آنها می روند. به طور کلی ، امکان دیدن یک زمان خاص برای روانپزشک امکان پذیر نیست زیرا تصمیم گیری در اختیار افراد است. معمولاً افراد از مراجعه به پزشک خودداری می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *