روانشناس کودک در سعادت آباد

روانشناس کودک در سعادت آباد   روانشناس کودک در سعادت آباد   روانشناس کودک در سعادت آباد

روانشناس کودک در سعادت آباد

جهت مشاوره تلفنی با  روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

روانشناس کودک در سعادت آباد
روانشناس کودک در سعادت آباد

 

 

برخورد با فرزندان سرسخت برای والدین یک چالش است زیرا انجام آنها حتی کارهای اساسی مانند استحمام ، خوردن غذا یا رفتن به رختخواب یک نبرد روزمره است. والدین با سهوا با تسلیم شدن در برابر توهین ، رفتارهای سرسختانه را در کودکان تشویق می کنند.

بهترین راه برای مقابله با یک کودک سرسخت این است که به آنها نشان دهید که رفتار آنها مؤثر نیست. برای نتیجه مطلوب به رفتار خوب آنها توجه کنید. چند نکته را ذکر میکنم که روانشناسان کودک و متخصصان فرزندپروری برای مقابله با کودک سرسختانه توصیه می کنند.ویژگی های یک کودک سرسخت هر کودکی که بطور ارادی و  آزاد تمرین کند لجوج نیست. مهم است که کودک شما قبل از انجام هرگونه اقدام جدی ، سرسخت یا مصمم باشد. فرزندان با اراده قوی می توانند بسیار باهوش و خلاق باشند. آنها سؤالات زیادی می پرسند ، که ممکن است به عنوان شورش باشد. آنها عقاید دارند و “انجام دهنده” هستند.

چند ویژگی دیگر که ممکن است کودکان سرسخت نمایش دهند عبارتند از:

 

  •     آنها نیاز به تأیید و شنیدن آنها دارند. بنابراین ممکن است غالباً توجه شما را جلب کنند.
  •     آنها می توانند به شدت مستقل باشند.
  •     آنها متعهد و متمایل به انجام کاری هستند که دوست دارند.
  •     همه بچه ها تنفر می اندازند ، اما بچه های سرسخت ممکن است این کار را بیشتر انجام دهند.
  •     آنها دارای خصوصیات رهبری قوی هستند – در بعضی مواقع می توانند “رئیس” باشند.
  •     آنها دوست دارند کارهایی را با سرعت انجام دهند.

 

ممکن است مدیریت یک کودک با اراده قوی دشوار باشد ، اما همه چیز بد نیست. تحقیقات ثابت کرده است که کودکانی که اغلب قوانین را زیر پا می گذارند و از هنجارها سرپیچی می کنند ، به عنوان دستاوردهای عالی در آموزش و پرورش و حوزه کاری منتخب خود به نتیجه می رسند. آنها کمتر از دوستان خود در مسیر اشتباه پیروی می کنند.

روانشناسی کودک سرسخت: درک کودکان با اراده قوی اگر اراده یکی از لباسهای قوی شماست ، دوست دارید که در کودک خود نیز چنین چیزی را ببینید. اما نکته دشوار این است که تفاوت بین عزم و سرسختی را بدانیم. بنابراین چگونه می توانید یکی از دیگری بگویید؟معنی فرهنگ لغت تعیین “استحکام هدف” است.    سرسختی یا اراده قوی به معنای داشتن اراده ای غیرقابل باور برای انجام کاری یا انجام یک عمل خاص تعریف می شود. به بیان ساده تر ، از تغییر افکار ، رفتارها یا اعمال شخص صرف نظر از فشارهای خارجی برای انجام موارد دیگر امتناع می ورزد.    سرسختی در کودکان می تواند ژنتیکی یا یک رفتار اکتسابی باشد. این امکان وجود دارد که شما سهواً به کودک خود بیاموزید که لجوج باشد.    از یک نکته مثبت ، اکنون می توانید آگاهانه به کودک خود کمک کنید تا بیاموزد یا رفتار آنها را به خوبی تغییر دهد.نکاتی برای برخورد با کودکان سرسخت شما ممکن است یک کودک نو پا سرسخت داشته باشید که هر بار که سعی می کنید به او غذا بدهید ، قاشق غذای  خود را کنار نمی گذارد. یا ممکن است شما یک بچه شش ساله ای داشته باشید که اصرار دارد هر روز همان لباس را بپوشد و پای آن محکم بایستد تا از هر قاعده یا دستورالعملی که به آنها می دهید سرپیچی کند. در اینجا ده نکته وجود دارد که می توانید برای مهار رفتار سرسختانه آنها به آنها اعتماد کنید.۱.گوش کنید ، استدلال نکنید ارتباطات خیابانی دو طرفه است. اگر می خواهید کودک شما به شما گوش کند ، باید اول آنها را گوش دهید. فرزندان با اراده قوی ممکن است عقاید قوی داشته باشند و تمایل به بحث و گفتگو داشته باشند. ۲. با آنها ارتباط برقرار کنید ، آنها را مجبور نکنید

وقتی بچه ها را به چیزی مجبور می کنید ، آنها تمایل به شورش و انجام هر کاری را که باید انجام نمی دهند.

۳. گزینه هایی را به آنها بدهید که خودشان انتخاب کنند .

بچه ها استقلال خود را دارند و دوست ندارند همیشه به آنها گفته شود چه کاری انجام دهند.

۴- آرام باشید فریاد زدن به کودک لجباز و فریاد زن ، مکالمه معمولی بین والدین و فرزند را به یک مسابقه فریاد تبدیل می کند. ممکن است کودک شما پاسخ شما را به عنوان دعوت به یک مبارزه کلامی بگیرد. این فقط اوضاع را بدتر می کند. این وظیفه بر عهده شماست که بزرگسال هستید و بتوانید گفتگو را به نتیجه نهایی برسانید.  به کودک خود کمک کنید تا نیاز به انجام کاری یا رفتار خاصی را که به او میدهید را درک کند. آنچه را برای آرامش خاطر انجام می دهید انجام دهید – مراقبه ، ورزش کنید یا به موسیقی گوش دهید. به موسیقی آرامش بخش گوش دهید ، موسیقی آرامش بخش یا آرامش بخش را در خانه پخش کنید تا حتی بچه های شما نیز بتوانند گوش دهند. هر چند وقت یک بار ، موسیقی مورد علاقه کودک خود را پخش کنید. از این طریق ، می توانید “رأی” آنها را به دست آورید. ۵- به آنها احترام بگذارید اگر می خواهید فرزندانتان به شما و تصمیمات خود احترام بگذارند ، باید به آنها احترام بگذارید. اگر فرزندتان را به او تحمیل کنید فرزند شما اقتدار را نخواهد پذیرفت. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید در روابط خود از آنها احترام بگذارید: ·      به دنبال همکاری باشید ، اصرار نکنید که پیروی از بخشنامه کنید.·      برای همه فرزندان خود قوانین مداوم داشته باشید و فقط به دلیل پیدا کردن آن راحت نباشید.·      با آنها همدلی کنید – هرگز احساسات یا ایده های آنها را کنار نگذارید.·      به فرزندانتان اجازه دهید کاری را که می توانند برای خودشان انجام دهند ، از وسوسه کاری که برای آنها انجام می شود ، بپرهیزند تا بار خود را کاهش دهند. این همچنین به آنها می گوید که به آنها اعتماد دارید.·      منظورتان را بگویید و آنچه را می گویید انجام دهید.

 

 

۶. با آنها کار کنید کودکان سرسخت و یا اراده قوی نسبت به نحوه برخورد با آنها بسیار حساس هستند. بنابراین مراقب لحن ، زبان بدن و لغات مورد استفاده خود باشید. وقتی از رفتار شما ناراحت می شوند ، آنچه را که می دانند بهترین کار را برای محافظت از خود انجام می دهند: آنها عصیان می کنند ، حرف می زنند و تجاوز می کنند.

 

۷. مذاکره کنید بعضی اوقات ، لازم است با فرزندان خود مذاکره کنید. معمول است که بچه ها وقتی که آنچه را که می خواهند ، انجام ندهند. اگر می خواهید آنها به شما گوش دهند ، باید بدانید چه چیزی مانع این کار شده است.     با پرسیدن چند سوال مانند “چه چیزی شما را آزار می دهد؟” ، “آیا مسئله چیست؟” یا “آیا شما چیزی را می خواهید؟” شروع کنید تا آنها را وادار به صحبت در مورد آن کنند. این به آنها می گوید که شما به خواسته های آنها احترام می گذارید و حاضرید آنها را در نظر بگیرید. ۸. ایجاد یک محیط یادگیری مادرزادی مثبت در خانهکودکان از طریق مشاهده و تجربه یاد می گیرند. اگر والدین خود را در تمام مدت مشاجره ببینند ، یاد می گیرند که از آن تقلید کنند. اختلاف زناشویی بین والدین می تواند به یک محیط استرس زا در خانه منجر شود و بر روحیه و رفتار بچه ها تأثیر بگذارد. طبق یک مطالعه ، اختلافات زناشویی ممکن است منجر به عقب نشینی اجتماعی و حتی پرخاشگری در کودکان شود.۹. دیدگاه کودک را درک کنید

برای درک بهتر رفتار کودک سرسختانه خود ، سعی کنید اوضاع را از منظر آنها بررسی کنید.

۱۰. تقویت رفتار مثبت

مواقعی وجود خواهد داشت که شما نمی دانید با کودکان سرسخت چه کاری باید انجام دهید ، تا بتوانید عصبانیت و رفتار پرخاشگرانه آنها را کنترل کنید. اما اگر بدون فکر واکنش نشان دهید ، ممکن است نگرشی منفی نسبت به مسئله ایجاد کنید و حتی رفتارهای منفی آنها را ناخواسته تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *