روانشناس و مشاوره خانواده

این تمرین را می توان در درمان های فردی ، زوج یا خانواده استفاده کرد ، و برای کمک به مشتری (بازدید کنندگان) در کشف نوع آینده مورد نظر برای ساختن آنها کمک می کند. همه ما گاهی اوقات می جنگیم ، اما گاهی اوقات مبارزه بیشتر است زیرا ما نمی دانیم اهداف ما در واقع چیست.

سؤال اعجاز یک روش عالی برای کمک به مشتری یا مشتری برای بررسی رویاها و خواسته های خود است. هنگامی که در زمینه زوجین یا خانواده درمانی مورد استفاده قرار می گیرد ، می تواند به مشتریان در درک نیازهای مهم سایر اعضای خانواده یا خانواده خود کمک کند تا از رابطه خود راضی باشند.

این سؤال معجزه به شرح زیر است:

“فرض کنید امشب ، در حالی که شما خوابیدید ، معجزه اتفاق افتاد. وقتی فردا از خواب بیدار می شوید ، برخی از چیزهایی که می توانستید به آنها بگویید زندگی به طور ناگهانی بهتر شده بود ، چه خواهد بود؟ “(Howes، ۲۰۱۰)

در حالی که مشتری ممکن است پاسخی بدهد که غیرممکن بودن در زندگی بیدارکننده آنهاست ، پاسخ آنها هنوز هم می تواند مفید باشد. اگر جواب غیرممکن را بدهند ، درمانگر می تواند با این سؤال که “چگونه می تواند تغییر کند؟

این سؤال هم به مشتری و هم به درمانگر کمک می کند – مشتری می تواند آینده مثبتی را در پیش بگیرد که مشکلات آنها برطرف می شود یا کاهش می یابد و درمانگر در یادگیری این که چگونه می تواند به بهترین وجه در جلسات خود به مشتری کمک کند.

در این لینک می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این تمرین کسب کنید.
آب نبات رنگی برو به اطراف

اگر به دنبال یک یخ شکن سرگرم کننده و خلاق هستید یا به معرفی خانواده درمانی می پردازید ، این تمرین می تواند یک راه عالی برای شروع باشد.

برای شرکت در این تمرین با خانواده ، به یک بسته Skittles ، M&M یا یک آب نبات رنگی مشابه نیاز دارید. هفت قطعه را به هر یک از اعضای خانواده توزیع کنید و به آنها دستور دهید که آب نبات خود را بر اساس رنگ مرتب کنند (و از خوردن آن خودداری کنند!).

بعد ، از یکی از اعضای خانواده بخواهید رنگی را انتخاب کرده و تعداد آنها را به اشتراک بگذارید. در مورد بسیاری از آب نباتهای این رنگ ، آنها را راهنمایی کنید که بر اساس رنگ ، پاسخهای یکسانی به شماره های زیر بدهند:

سبز – کلماتی برای توصیف خانواده خود.
بنفش – راه هایی که خانواده شما سرگرم کننده است.
نارنجی – مواردی که دوست دارید در مورد خانواده خود بهبود ببخشید؛
قرمز – چیزهایی که نگران آن هستید.
زرد – خاطرات مورد علاقه با خانواده.

آب نبات رنگی برو به دور از ابزارهای درمانی خانواده

وقتی عضو خانواده اول جوابهای خود را داده است ، به آنها بگویید که عضو خانواده بعدی را انتخاب کنید تا براساس تعداد شیرینی هایی که شخص دارد ، به همان فوریت پاسخ دهید.

پس از جواب سریع ، آب نبات ها قابل خوردن هستند.

وقتی همه اعضای خانواده به این سؤالات پاسخ داده اند ، بحث را بر اساس پاسخ های ارائه شده از خانواده آغاز کنید. سوالات زیر می توانند بحث را تسهیل کنند:

چه یاد می گیرید؟
تعجب آورترین چیزی که در مورد شخص دیگری آموختید چیست؟
چگونه می خواهید به سمت ایجاد تغییرات / پیشرفت ها استفاده کنید؟

با توجه به میزان بالای قند در این تمرین ، می بینید که این یک بازی عالی برای بازی با کودکان خردسال است! اگر این به نظر می رسد مانند یک تمرین مفید است که دوست دارید با خانواده خود امتحان کنید ، می توانید اطلاعات و دستورالعمل های بیشتری را در صفحه ۳ از این PDF از روش درمانی لیانا لاونشتاین پیدا کنید.
عواطف توپ

این یک تمرین ساده است ، که تنها با یک توپ و یک قلم یا نشانگر نیاز به نوشتن دارد. غالباً در بسیاری از زمینه ها با کودکان و نوجوانان استفاده می شود ، زیرا باعث می شود صحبت از احساسات برای کسانی که احساس ناراحتی می کنند احساس نکنند.

یک توپ ساحلی یک توپ مناسب برای این فعالیت است – به اندازه کافی بزرگ که می توانید چندین احساس را بنویسید و به راحتی در یک دایره پرتاب کنید. چندین احساس را روی توپ بنویسید ، مانند “شاد” ، “تنهایی” ، “احمقانه” یا “غمگین”.

خانواده خود را در یک دایره جمع کنید و شروع به پرتاب توپ بین اعضای خانواده کنید. وقتی یکی از اعضای خانواده توپ را به خود جلب کرد ، به آنها بخواهید زمانی را توصیف کنند که احساسات روبرو آنها را احساس کند. از طرف دیگر ، شما می توانید گیرنده یک احساسات باشد ، فعالیتی که مخصوص کودکان مناسب است.

هدف این تمرین بحث در مورد احساسات با خانواده و تمرین گوش دادن به یکدیگر و بیان احساسات شما است.

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این تمرین را در اینجا بخوانید.
هدیه خانواده

این تمرین می تواند به یک درمانگر کمک کند تا با خانواده بهتر آشنا شود. اگر بدون راهنمایی یک درمانگر از آن استفاده می کنید ، می تواند به شما کمک کند تا درک خود را در مورد خانواده خود بیشتر کنید و بحث فکری را برانگیزید.

برای امتحان کردن این تمرین ، انواع وسایل هنری و یک کیسه هدیه را جمع کنید. برای خانواده توضیح دهید که آنها قصد دارند از مواد ارائه شده هدیه ای را تهیه کنند. این هدیه یک هدیه برای تمام خانواده خواهد بود ، همانطور که همه افراد خانواده می خواهند. آنها باید با هم در مورد این هدیه و نحوه استفاده از آن در خانواده خود تصمیم بگیرند.

آنها ۳۰ دقیقه فرصت دارند تا درباره این هدیه تصمیم بگیرند و آن را هنرنمایی کنند. پس از ایجاد هدیه ، باید آن را در کیسه هدیه قرار دهند. در چارچوب خانواده درمانی ، این تمرین با نگاهی به کار درونی فامیل ، به درمانگر می پردازد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *