روانشناس خوب

تفاوت های مختلفی بین دوستی و درمانی وجود دارد. اول ، ممکن است شما با دوستان خود چندین رابطه داشته باشید. می توانید با آنها به تجارت بپردازید ، از آنها وام بگیرید ، با آنها رابطه جنسی برقرار کنید. با درمانگر خود فقط می توانید درمان کنید. ممکن است درمانگر شما دوستانه باشد اما او دوست شما نیست. اگر درمانگر شما دوست شما است ، پس او درمانگر شما نیست.

دوم ، دوستی نیازی به برنامه ، هدف یا هدف فراتر از وجود خودش ندارد. شما می توانید بدون هیچ دلیل خوبی به جز لذت بردن از آن ، با دوستان خود در ارتباط باشید و به آن عادت کنید ، یا کاری بهتر از این ندارید. شما با درمانگر خود آویزان نیستید. درمان هدفمند و عملگرا است ، و به عمد به سمت یک یا چند هدف مذاکره متقابل حرکت می کند. درمان به خودی خود یک هدف نیست.

سوم ، شما و دوستانتان ادعای متقابل و مساوی با برخورد خود دارید. علایق ، نیازها و نگرانی های شما به همان اندازه نگرانی ها و مشکلات دوستانتان اهمیت دارد. درمان به این صورت نیست. با طراحی آن یک طرفه است؛ در مورد مشتری است. هر عملی از درمانگر می تواند به طور قانونی فقط به یک هدف هدایت شود – کمک به مشتری. درمانگر نمی تواند از زمان درمانی یا روابط درمانی برای مراقبت از نیازهای خود استفاده کند. اگر درمانگر شما از زمان درمانی برای اهداف دیگری استفاده می کند به جز اینکه به شما کمک کند ، آنچه انجام می دهند ، درمانی مناسب نیست.

۲- درمان خوب مبتنی بر شواهد است.

درمان خوب شامل نگه داشتن سوابق خوب ، پیوند دادن حکایات به الگوهای ، ایجاد فرضیه ها و آزمایش آنهاست. درمان خوب پاسخگوی دانش جدید است. اشتباهات خود را تصدیق و تصحیح می کند. در حالی که درمان خوب به دنبال تقویت امید و تغذیه انتظار از تغییر است ، وعده های آن به حقایق پیوسته است. اگر درمانگر موفقیت شما را تضمین می کند یا قول تغییر شخصیت خود را می دهد ، دور شوید.

هنر درمانی خوب وجود دارد ، زیرا این یک برخورد عمدی انسانی است و به همین ترتیب ذاتاً پویا ، خلاق و بی نظیر است. اما هنر خوب درمانی باید با علم همسو شود به گونه ای که هنر طراحی معماری باید با اصول مهندسی صدا هماهنگ باشد. آنچه درمانگر به مشتری پیشنهاد می کند – دوره عمل ، توضیحات و مداخلات – باید مبتنی بر تحقیقات علمی باشد ، تا حدی که چنین تحقیقاتی وجود داشته باشد. درمان خوب داده های علمی ، دانش یا شواهد علمی متناقض یا نادیده انگاشته است. درمان خوب حقیقت ساده را – ساده اما در عین حال آسان – تشخیص نمی دهد که شواهد در پایان برنده می شوند.
مقاله پس از تبلیغات ادامه می یابد

۳.درمانی خوب ، کرامت و ارزش انسانی انسانی مشتری را تأیید می کند.

به نظر می رسد درمان خوب سلامت روان را تسهیل می کند. سلامت روان ، با این وجود ، مقصدی نیست ، به خودی خود هدف نیست ، مکانی نیست که به آن برسید ، به سبک مروارید گیتس ، تا سعادتمند شود. در عوض ، سلامت روان فرایندی است که شما در رسیدن به اهداف انتخابی خود به کار می گیرید و از آن استفاده می کنید. به عبارت دیگر ، سلامت روانی مهارت رانندگی شما است ، نه مقصد سفر شما. بنابراین ، درمانگر یک راننده نیست بلکه یک مربی رانندگی است.

درمان خوب خود را با قضاوت ها درگیر می کند ، اما این در مورد قضاوت مردم نیست ، به همان روشی که یک کلیسا باید خود را به امور مالی مربوط کند ، اما نباید درباره پول باشد. اکثر افرادی که برای معالجه درمان می شوند ، به سختی به خاطر مشکلاتشان مورد قضاوت قرار گرفته اند – از طرف خودشان ، همسرانشان ، همسران ، کارفرمایان ، همسایگان و ، غالباً جامعه عام. همچنین به آنها توصیه های زیادی داده شده است. بنابراین ، بر خلاف رسانه های درمانی ، متخصصان خوب درمانی هم به قضاوت و هم مشاوره توجه می کنند. و به طور کلی ، این چیزی نیست که افراد برای پیدا کردن به درمان می آیند. آنها برای یک تجربه آمده اند – یک تجربه درمانی و تصحیحی. آنچه آنها نیاز دارند درک ، همدلی ، توجه ، پذیرش و تشویق است.

همانگونه که یک جراح وظیفه دارد بدون در نظر گرفتن ایدئولوژیک بیمار ، شخصیت اخلاقی ، ثروت و قومیت خود عمل کند ، بنابراین یک درمانگر نیز باید بپذیرد ، گوش کند و به دنبال درک ، پاسخ مناسب و پاسخگو باشد و به انسانیت هر مشتری بدون در نظر گرفتن چه مقدار از درمانگر “دوست دارد” یا تأیید می کند. و نیازی به گفتن نیست ، درمان خوب باعث تسویه حساب ، حمایت ، سوء استفاده ، رها کردن ، دستکاری ، دروغ و تقلب نمی شود.
مقاله پس از تبلیغات ادامه می یابد

۴- درمان خوب بازخورد و ارتباط دقیق ، صادقانه و به موقع را ترغیب و مدل می کند.

بازی های ویدیویی بسیار محبوب هستند. یک دلیل این است که افرادی که زیاد بازی می کنند می توانند پیشرفت زیادی کنند. آنها بهبود می یابند زیرا محیط بازی های ویدئویی بازخورد به موقع ، سازگار ، بی پرده و دقیق را ارائه می دهد: شما آدم بد را می کشید ، به سطح ۲ می روید. فرد بد شما را می کشد ، شما سطح ۱. را تکرار می کنید. به همین ترتیب ، مشتریان هنگامی که بازخورد به موقع و دقیق در درمان دریافت می کنند ، بهبود می یابند.

بسیاری از برخوردهای ما با افراد خارج از اتاق درمانی به صورت رفتاری ، دورنمایی یا کم عمق انجام می شود. بسیاری از آنها با فریب لمس می شوند و یا از بی توجهی رنج می برند. ارتباطات ما در جهان غالباً به دنبال مبهم شدن است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *