روانشناس خانواده

روانشناس خانواده

ممکن است شما مشکل خانوادگی داشته باشید و نیاز به یک روانشناس خانواده داشته باشید. در اینصورت می توانید شما با استاد فرهیخته خانم امیرنجات تماس بگیرید.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده استاد فرهیخته خانم امیرنجات با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷یا ۰۲۱۸۶۳۷۴۱۱۲تماس بگیرید

ایشان متولد تهران، روانشناس، روان درمانگر، متخصص زوج درمانی، مشاور ازدواج و خانواده با رویکرد شناختی و معنوی میباشند.
مقاطع لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته روانشناسی سپری کردند.

روانشناس خانواده
روانشناس خانواده

چگونه می توان ازدواج درمانی و خانواده درمانی کرد
ازدواج و خانواده درمانی چیست؟
طبق گزارش انجمن آمریکایی برای ازدواج و خانواده درمانی خارجی (AAMFT) ، ازدواج و خانواده درمانی (MFTs) انواع خدمات بالینی را برای موضوعات بهداشت روان ، نگرانی های روانی و روابط بین فردی انجام می دهد.

MFT ها آموزشهای جامع در مشاوره خانواده و مدلهای روان درمانی فردی دریافت می کنند. آنها در گوش دادن ، ارزیابی و نشان دادن مداخلات عملی برای بهبود کیفیت زندگی و روابط آموزش دیده ، آنها به طور معمول به افراد ، خانواده ها ، زوج ها و گروه ها کمک می کنند.

در حقیقت ، MFT ها از تکنیک های روان درمانی برای تقویت رشد و رضایت در پویایی درون فردی و بین فردی استفاده می کنند.

یک ازدواجگر و خانواده درمانی چه می کند؟
MFT ها دارای مشخصات زیر و توضیحات شغلی معمولی هستند:

ارائه خدمات درمانی به افراد ، زوجین و خانواده هایی که به دنبال کمک ، تغییر یا بهبود کلی رضایت از زندگی هستند
شناسایی نگرانی های کلیدی در سیستم های درون فردی یا بین فردی برای تسهیل تغییر
در صورت لزوم تشخیص ، ارزیابی و ارائه مداخلات بحرانی
تسهیل روشهای درمانی گروهی و ترویج آموزش های روانشناختی
هماهنگی مراقبت های درمانی با سایر متخصصان از جمله روانشناسان ، پزشکان پزشکی ، معلمان ، متخصصان رژیم غذایی و مدیران پرونده
انجام اقدامات لازم ، برنامه درمانی ، ارزیابی و تخلیه اسناد برای مشتری
مطابق AAMFT ، MFT ها تمایل دارند که درمانی کوتاه ، خاص و متمرکز ارائه دهند. AAMFT همچنین خاطرنشان کرد که درمان کلینیک کوتاه مدت متداول است. با استفاده از ۶۵٪ از درمانها در ۲۰ جلسه و ۹/۸۷٪ در ۵۰ جلسه نتیجه نهایی است. از آنجا که آگاهی از سلامت روان و غیرقانونی سازی درمان در حال بهبود است ، در هر زمان MFT با بیش از ۱.۸ میلیون آمریکایی معالجه می کنند. لینک خارجی

چگونه می توان به یک درمانگر ازدواج و خانواده تبدیل شد
برای دنبال کردن شغل در ازدواج و خانواده درمانی ، برخی از دانشجویان انتخاب مدرک کارشناسی ارشد در ازدواج و خانواده درمانی می کنند. مسیرهای جایگزینی وجود دارد ، مانند تکمیل دروس با محوریت تئوری روان درمانی و پیگیری ساعت های تحت نظارت کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد بالینی.

در حالی که برخی از افراد در طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی هستند ، درمانگران از همه پیشینه ها و زمینه های مختلف تحصیل برخوردار هستند. در حقیقت ، تعداد فزاینده ای از درمانگران به عنوان کار دوم وارد این زمینه می شوند.

هر دو دانشگاه خصوصی و دولتی برنامه های ازدواج و خانواده درمانی را ارائه می دهند. متخصصین آینده نگر باید در طی مراحل درخواست خود ، شورای اعتباربخشی مشاوره و برنامه های آموزشی مرتبط را در نظر بگیرند لینک خارجی (CACREP) یا کمیسیون اعتباربخشی برای ازدواج و آموزش خانواده درمانی (لینک خارج) (COAMFTE) مدارس را تصویب کند ، زیرا این اعتبارنامه ها استانداردهای کیفیت خاصی را ارائه می دهند و ممکن است افزایش یابد. فرصت های شغلی بعد از فارغ التحصیلی

برنامه های ازدواج و خانواده درمانی معمولاً روی موارد زیر تمرکز دارد:

نظریه مشاوره
مداخلات و برنامه های بالینی
قانون و اخلاق
صلاحیت چند فرهنگی
جمعیت خاص: خانواده ها ، زوج ها ، LGBTQ ، کودکان و نوجوانان ، سالمندان ، خشونت خانگی ، گروه های حمایتی
موضوعات خاص: اختلالات خلقی و اضطرابی ، وابستگی شیمیایی ، اختلالات شخصیتی ، اختلالات خوردن ، تروما و اندوه ، معنویت ، تمایلات جنسی انسان
با پیشرفت دانش آموزان از طریق مدرسه ، آنها به عنوان درمانگر آموزش در سایت های بالینی مورد تأیید قرار می گیرند. در این زمان ، کلیه درمانگران آموزش برای بررسی مفهوم سازی مشتری ، مداخلات درمانی و استاندارد مراقبت ، از نظارت فردی یا گروهی برخوردار می شوند. علاوه بر این ، نظارت به افزایش آگاهی در مورد نقاط قوت و ضعف درمانگر ، سوگیری های شخصی و زمینه های توجه که ممکن است نیاز به آموزش بیشتری داشته باشد ، کمک می کند.

دانشگاه Pepperdine متقاضیان کالیفرنیا را برای کارشناسی ارشد آنلاین خود در روانشناسی بالینی با تأکید بر ازدواج و خانواده درمانی قبول می کند. برنامه MA را با درخواست اطلاعات مستقیم از لینک OnlineP روانology @ Pepperdine External Explore کاوش کنید

حمایت مالی از برنامه روانشناسی آنلاین

شرایط مجوز برای ازدواج و خانواده درمانی
در حالی که هر ایالت در شرایط و دستورالعمل های خاص خود تفاوت دارد. پیوند خارجی برای صدور مجوز ، پزشکان باید بطور معمول ساعات مستند شده را تکمیل کنند ، از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ در ارائه خدمات بالینی تحت یک سرپرست مصوب که یک متخصص خانواده ازدواج ، دارای مجوز ، کارگران بالینی اجتماعی دارای مجوز ، مجوز حرفه ای باشد. مشاور بالینی یا روانشناس دارای مجوز. برای دریافت مجوز ، درمانگران باید کلیه دوره های آموزشی لازم ، ساعات بالینی را پشت سر بگذارند و آزمون های هیئت دولت را بگذرانند.

پس از صدور مجوز ، MFT ها باید تمام مقررات مندرج در هیئت مدیره خود را رعایت کنند و واحدهای ادامه تحصیل را پیوند خارجی قرار دهند (پیوند بیرونی) برای حفظ وضعیت فعال در نقش خود.

شرایط لازم برای صدور گواهینامه برای ازدواج و خانواده درمانی
مانند بسیاری از مشاغل حرفه ای دیگر ، MFT ها می توانند از بین گواهینامه های بی شماری انتخاب کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *