روانشناس خانم خوب در سعادت اباد

روانشناس خانم خوب در سعادت اباد  روانشناس خانم خوب در سعادت اباد    روانشناس خانم خوب در سعادت اباد

روانشناس خانم خوب در سعادت اباد

جهت مشاوره تلفنی با  روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

روانشناس خانم خوب در سعادت اباد
روانشناس خانم خوب در سعادت اباد

 

 

وابستگی

امروز یک مراجع در خصوص وابستگی غیر سالم داشتم و به نظرم آمد که مورد خوبی هست که راجع بهش بیشتر بدونیم . بنابرین مختصری در این خصوص صحبت میکنم .

برای مدت زمان بسیار طولانی ، من نمی توانم بین وابستگی همبستگی و عشق رمزگشایی کنم. من فکر کردم اگر کسی را دوست داشته باشیم ، نیازهای آن شخص را پیش روی خود قرار می دهیم و شادی آنها را به تجارت خود تبدیل می کند.

 

درست است که عشق غیر خودخواه است. وقتی فرزند داریم نیازهای آنها باید پیش روی ما باشد. ما نمی خواهیم بگذاریم کودک ما ساعت ها از گرسنگی در نیمه شب گریه کند زیرا احساس می کنیم وقتی کودک ترجیح می دهد بیدار شود و غذا بخورد ، خوابیده است. مسئولیت پذیری به عنوان والدین بخشی از معنای دوست داشتن فرزندانمان است.

 

با این حال ، هنگامی که ما همیشه دیگران را در روابط بزرگسال و شخصی  خود قرار می دهیم ، به قیمت سلامتی یا رفاه خودمان ، ممکن است وابسته به هم باشیم.

درباره وابستگی  وابستگی متقابل یک رفتار آموخته است. ما وقتی فرزند هستیم ، رفتار والدین خود را تماشا می کنیم. اگر مادر یا پدر ما در ارتباط با دیگران مشکل داشتند ، هرگز نمی توانستند به مردم “نه” بگوید ، و راههای ناسالم برای برقراری ارتباط داشت ، ما به احتمال زیاد این رفتارها را یاد گرفتیم و آنها را به روابط صمیمی خود وارد کردیم. کودکانی که والدین از نظر عاطفی در دسترس نیستند ، نیز در معرض خطر وابستگی به همسایگی هستند. آنها غالباً خود را در روابطی پیدا می کنند که شریک زندگی آنها از نظر عاطفی در دسترس نباشد ، با این وجود به این امید باقی می مانند که می توانند شخص را تغییر دهند. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد ، آنها دست از این کار خود بر نمیدارند و متوقف نمی شوند و همیشه امیدوار هستند که روزی اوضاع خوب شود. ناخودآگاه امید این است که آن شخص که ما دلبسته ی او شدیم تغییر کند. ما اعتقاد داریم که اگر فقط در آنجا آویزان باشیم و به عشق ، درک و پشتیبانی خود بپردازیم ، سرانجام عشقی را که از والدین خود می خواستیم دریافت خواهیم کرد. این تفکر مخرب است اگر ما دارای مرزهای سالم نباشیم که از صدمات جسمی یا عاطفی در امان باشد و به شریک زندگی خود علامت دهد که رفتار ناهنجار آنها قابل قبول نیست. بدترین قسمت این است که ما متوجه نمی شویم که چه اتفاقی می افتد و زندگی خود را در یک همکاری عاشقانه ادامه می دهیم ، زیرا ما هرگز یاد نگرفتیم که یک همکاری خوب چیست. افراد وابسته به دیگران اعتقاد ندارند که آنها شایسته عشق هستند ، بنابراین کمتر به حل و فصل می پردازند. غالباً ، آنها خود را از سوء استفاده روانی ، عاطفی ، جسمی و حتی جنسی سوء استفاده می کنند. افرادی که از هم وابسته هستند ، به دنبال چیزهایی در خارج از خود هستند تا احساس بهتری داشته باشند.آنها روابطی را ایجاد می کنند که سالم نیستند و به دنبال “رفع” شخص دیگر هستند. فرد با گرایش به وابستگی وابسته به دیگران ممکن است خود را در یک رابطه صمیمی با شخصی پیدا کند که دارای مسائل اعتیاد است و باعث می شود از نظر عاطفی در دسترس نباشند. شریک زندگی آنها یا خودشان ممکن است کارگر باشند یا رفتار اجباری دیگری را ایجاد کنند تا از احساس پوچی در روابط جلوگیری کنند. این در کوتاه مدت آسانتر از نگاه کردن به درون و برخورد با احساسات است.چگونه می توانیم بگوییم آیا شما فردی وابسته هستید اگر در رابطه‌ای هستید که فکر می کنید ممکن است وابسته به هم باشد ، اولین قدم برای استقلال متوقف کردن نگاه کردن به دیگری و نگاهی به خودتان است. اگر صادقانه بگویید که با گفته های زیر موافقت می کنید ، ممکن است وابسته به شخص دیگری باشید.     شما تمایل دارید مردم را دوست داشته باشید که می توانید ترحم کنید و نجات دهید.    شما نسبت به اقدامات دیگران احساس مسئولیت می کنید.    شما بیشتر از سهم خود در روابط را برای حفظ صلح انجام می دهید.    شما از ترک یا تنها بودن می ترسید.    شما احساس خوشبختی در شادی شریک زندگی خود دارید.    شما برای به دست آوردن ارزش شخصی خود به تأیید دیگران نیاز دارید.    در تغییر برای تغییر مشکل دارید.    شما در تصمیم گیری مشکل دارید و اغلب به خود شک می کنید.    شما تمایلی به اعتماد دیگران ندارید.    روحیه شما توسط افکار و احساسات اطرافیان کنترل می شود.  نکاتی برای پشت سرگذاشتن وابستگی‌ در ارتباط با دیگران می توانید انجام دهید را فهرست وار بیان میکنم :

۱دلایل وابستگی خود را پیدا کنید.

۲عزت نفس خود را بالا ببرید .

۳اوقاتی را به تنهایی خودتان اختصاص دهید.

۴سعی نکنید نظر همه را جلب کنید

۵از افراد موفق الگو برداری کنید .

۶اهمیت نیازهای خود را بشناسید .

۷الگوهای مخرب بازمانده از دوران کودکی خود را بشناسید.

۸از افراد و اشخاص انتظارات معقول داشته باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.