روانشناس تلفنی

روانشناس تلفنی گروه مشاوره آنلاین مجموعه روان خوب با مدیریت خانم امیرنجات روانشناس بالینی و تحصیلی   در زمینه مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی فعالیت می نماید.

 نحوه مشاوره با روانشناس تلفنی

جهت اخذ مشاوره آنلاین شما می توانید با شماره۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ ارتباط برقرار کرده و در زمینه های مشاوره روانشناسی و خانواده و مشاوره تحصیلی مشاوره مناسب اخذ نمایید.

مشاوره

 

 

مشاوره تلفنی به هر نوع خدمات روانشناختی که از طریق تلفن انجام می شود اشاره دارد. مشاوره تلفنی از روان درمانی فردی ، زوج یا گروهی با یک متخصص روان درمانی گرفته تا کمک های اولیه روانشناختی ارائه شده توسط مشاوران پیش حرفه ای متغیر است. در صورت عدم دسترسی به آنها در مواقع اضطراری یا در نتیجه یافتن رابطه درمانی ، درمانگرهای حضوری غالباً به مشتری توصیه می کنند که از مشاوره بحران تلفنی استفاده کنند تا از مشتری در خارج از درمان حمایت کنند تا در خارج از درمان پشتیبانی کنند.
فهرست

۱ مشاوره حرفه ای از طریق تلفن
۲ خط تلفن بحران
۳ Quitlines
۴ راهنمایی کودک
۵ مزایای استفاده از درمان حضوری
۶ مضرات درمورد درمان حضوری
۷ نمونه خدمات مشاوره تلفنی غیرانتفاعی
۸ همچنین ببینید
۹ مرجع
۱۰ پیوند خارجی

مشاوره حرفه ای از طریق تلفن

 

محققان مشاهده می کنند روند رو به رشدی که رواندرمانگران و روانشناسان دارای مجوز اکنون حداقل برخی از مراجعان خود را از طریق تلفن مشاهده می کنند. مجموعه ای از تحقیقات وجود دارد که در مقایسه اثربخشی مشاوره تلفنی با مشاوره حضوری و عدم معالجه درمانی وجود دارد. یک مطالعه جدید نشان داد که بیش از نیمی از مشتری ها (۵۸٪) که مشاوره حضوری و تلفنی را تجربه کرده اند ، مشاوره تلفنی را ترجیح داده اند. [۲] یک مطالعه ۲۰۰۲ نشان داد که مشتریان مشاوره تلفنی ، رابطه مشاوره خود را به طور مشابه با مراجعان حضوری ارزیابی می کنند. [۳] مشاوره تلفنی به عنوان یک درمان مؤثر برای تشخیص اعم از افسردگی [۴] تا آگورافوبیا تأسیس شده است. [۵] خطوط تلفن بحران
مقاله اصلی: خط تلفن بحران

خطوط تلفن “بحران” همچنین خدمات پشتیبانی تلفنی را ارائه می دهند ، معروف به “راهنمای”. این موارد ممکن است توسط دولت بودجه یا توسط کلیساها یا خیرین تأمین شود و اغلب به عملکرد اصلی پیشگیری از خودکشی خدمت می کنند. با این حال ، بسیاری از خطوط نیز تماس های افرادی که درگیر بحران خودکشی فعال نیستند را نیز می پذیرند. اصطلاح “راهنمای پشتیبانی عاطفی” گاهی اوقات برای جلوگیری از دلالت در مورد تماس گیرنده برای استفاده از خدمات در بحران استفاده می شود. برخی از خدمات پشتیبانی عاطفی از فن آوری های ایمیل و پیام رسانی استفاده می کنند. [۶] Quitlines
مقاله اصلی: Quitline

Quitlines راهنماهایی هستند که درمان پیشرفته ای برای اعتیاد و تغییر رفتار ارائه می دهند. Quitlines نباید با مراکز تماس متمرکز ارائه مشاوره در طیف گسترده ای از زمینه ها به منظور دریافت و انتقال حجم زیادی از درخواست ها اشتباه گرفته شود.
راهنماهای کودک

راهنماهای کودک خدمات کمک و پشتیبانی برای کودکان است که توسط سازمان های جامعه مدنی یا نهادهای دولتی اداره می شود. راهنماهای کودک متخصص در ارائه اطلاعات ، پشتیبانی ، مشاوره یا مشاوره به افراد ۱۸ سال یا جوان تر هستند. Child Helpline International ، یک شبکه بین المللی کمک های کودک ، در سال ۲۰۰۳ برای حمایت از توسعه کمک های کودک و ایجاد اطلاعات جمع آوری شده توسط کمک های کودک در سراسر جهان در مورد حقوق کودکان و موضوعات رفاهی ، برای اهداف حمایت جمع آوری شد.
مزایای استفاده از درمان حضوری

برخلاف سایر روش های مشاوره ، مشاوره تلفنی به طور بالقوه عاری از برخی عوامل محدود کننده است که در درمان سنتی از جمله جغرافیا ، زمان ، مدت زمان و هزینه تأثیر می گذارد ، و این نوع مشاوره را برای تعدادی از افرادی که قادر به حضور در روان درمانی سنتی نیستند ، بیشتر می کند. . همچنین درجه ای از ناشناس ماندن را برای برخی از تماس گیرندگان فراهم می کند ، و از تهدیدهایی که ممکن است برخی از افراد در چشم امید به دنبال معالجه با یک درمانگر سنتی سنتی و افشای تشویق کننده داشته باشند ، می کاهد. همچنین تحقیقات نشان می دهد که مشاوره تلفنی نتایج بهتری را در بین بیماران مبتلا به افسردگی نشان می دهد. [۷] مضرات درمورد درمان حضوری

حضور فیزیکی با مشاور شما ممکن است به شما کمک کند احساس ارتباط بیشتری با او داشته باشید. تلفن ممکن است به “فاصله” در روابط درمانی کمک کند. برخی از افراد احساس امنیت بیشتری می کنند و اجازه می دهند خود را در حضور جسمی شخص دیگری احساساتی جلوه دهند.

از آنجا که مشتری اغلب از محلی که بخشی از زندگی روزانه آنها است تماس می گیرد ، اغلب با او تماس برقرار می کند و یا تحت تأثیر آن قرار می گیرد ، فشارهای موقعیتی که فرد در حال حاضر در آن غوطه ور است. این می تواند هم تأثیر مثبت و هم منفی داشته باشد. مشاوره ارائه شده است؛ با اجازه دادن به مشاور راهنمایی در مورد وضعیت شخص ، مشاور می تواند هدفمندتر باشد. برعکس ، اختلالات و فشار عوامل موقعیتی ممکن است اتخاذ حالت منعکس یا حفظ تمرکز کامل در جلسه مشاوره را برای مشتری دشوار کند.

در مورد مشاوره قبل از حرفه ای (به معنی یک درمانگر بدون مجوز) ، ممکن است حریم خصوصی تضمین نشود. فن آوری های الکترونیکی درگیر جلوگیری از اتصال چندین تلفن ، بلندگوها یا ضبط تعامل را دشوار می کند. این واقعیت ممکن است برای شخص پارانوئیدی مشکوک شود که گمان می کند دیگران در حال تماشای تماس های وی هستند.

اگر مشاوره توسط سازمانی انجام شود که تعدادی از کارمندان یا داوطلبان آن کار می کنند ، یک تماس گیرنده مکرر نمی تواند توسعه یابد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *